PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841842}

Squid Game

O-jing-eo Ge-im
7,3 109 400
ocen
7,3 10 1 109400
6,5 22
oceny krytyków
Squid Game
powrót do forum serialu Squid Game

Reżyser i autor scenariusza zarazem, Hwang Dong-Hyuk nie ukrywa, że inspirował się mangami, ale momentami ta "inspiracja" idzie trochę za daleko (gra Green and Red w pierwszym odcinku tak samo jak w Kamisama No Iutori, sorry, nie wierze w przypadek).

Przede wszystkim jednak Squid game bardzo się kojarzy się z Kaiji i Liar Game. Myślę, że serialowi dużo by dało, gdyby ktoś inny napisał scenariusz, ktoś kto potrafi stworzyć interesujące gry i mógłby dodać trochę więcej humoru. Pewne wątki też kulały jak policjanta. Końcówka ogólnie bardzo słaba i trochę bez sensu. Postacie także takie dosyć standardowe w gatunku surviver games.

Hwang Dong Hyuk to przede wszystkim świetny pejzażysta, co widać w Squid game (wiele ujęć robi naprawdę duże wrażenie), ale to reżyser który lubi bardziej kontemplacje niż akcje (polecam jego świetny Fortress dla wytrwałych). Niewątpliwie popisał się autor scenografii bo ona robi wrażenie.

Świetna rola Park Hae Soo, dobry debiut Jung Ho Yeon. Niestety Lee Jung Jae (główny bohater) trochę mnie zawiódł. Myślę, że ktoś inny w tej roli był by bardziej przekonująco.

Podsumowując, mogło być świetnie a wyszło tak sobie.

ocenił(a) serial na 8
olk26

Ja bym jeszcze dorzucił film "Would you rather", bo linia fabularna jest bliźniacza.

olk26

i jeszczce scena walki w deszczu, walka naruto i sasuke :D sztampa w cholere, na dodatek płacą miliony aby zobaczyć bitkę 2 typów

ocenił(a) serial na 10
olk26

Samochody, gazowanie uczestników - Battle Royale
Gry dla dzieci na śmierć i życie - As the Gods Will (Tam też pierwszą grą było czerwone zielone czy tam Baba Jaga patrzy, jak zwał tak zwał)
Gra na śmierć i życie, gdzie zwycięzca może być tylko jeden - Battle Royale, Igrzyska Śmierci
Nazwanie Gi-Huna Ssangmun-Dong jako żywo kojarzy się z "Domem z Papieru"
Powieszenie ciał strażników na murze - Opowieść Podręcznej

Co do postaci
212/Han Mi-Nyeo - wariatka
199/Ali Abdul - naiwny
218/Cho Sang-Woo - intelektualista
001/Oh Il-Nam - stary dziadek z demencją
101/Jang Deok-Su - zwykły tępy osiłek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones