PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841842}

Squid Game

O-jing-eo Ge-im
7,3 109 400
ocen
7,3 10 1 109400
6,5 22
oceny krytyków
Squid Game
powrót do forum serialu Squid Game

Zacząłem oglądać serial pod wpływem masy pozytywnych opinii w internecie i mam pewne przemyślenia. Przez cały seans miałem z tyły głowy "z czego wynika ten hype ? ". Niestety nadal nie mam bladego pojęcia.
Zacznijmy od początku fabuła jest tak przewidywalna i prosta jak słupki wyborcze pokazywane zaraz w TV przed wyborami. Już po pierwszym odcinku wiedziałem jak skończy się serial i jaka będzie jego puenta. Jedyne na plus to fajny plot-twist na końcu ze staruszkiem to trzeba oddać.
Tutaj żeby zbytnio się nie rozpisywać przejdę do największej wady. Według mnie serial jest ZBYT długi poprzez niepotrzebne wątki co powoduje że staje się to drogą przez męke.
Mamy tutaj wątek handlarzy który nie dość że nie jest do końca rozwinięty. Wiemy tylko dlaczego to robią ale dlaczego to się nawet małpa by zorientowała. Ale dobra przyjmijmy że kogoś może zainteresować tylko że mamy w tym aspekcie drugi problem a mianowicie taki że jest to zapychacz który nic nie wnosi do fabuły. Nie no dobra mamy "widowiskową i poruszającą scenę" w holu ze schodami.
Następnym problemem są WIDOWISKOWE gry a właściwie ich brak. I tu poraz kolejny dałem się naciąć na opłacanych recenzentów ponieważ ja nic widowiskowego nie widziałem. Jedynie powiedzmy że lina i most robiły wrażenie i może lalka. Pozostałe 3 gry to może nie na taką skalę ale bez problemu dałoby się zrobić w przeczkolu a nie w filmie o budżecie takim że glowa będą.
Ale tutaj co mnie ruszyło z fotela to postać typa w czarnej masce chyba głównego złego. Tożsamość postaci to absurd. Dlaczego akurat on ? Jakie są jego motywację? WHY ?.
Na sam koniec coś co nie daje mi spokoju spotkałem się z określeniem że jest to "Gore" powie mi ktoś gdzie ono jest ? Bo jak dla mnie to mówią ludzie którzy już na siłę chcą wywyższyć to "dzieło" jakie ono to nie wspaniałe. Oczywiście nie traktuje tego jako wadę bo film chyba nie ma podpiętej tej kategorii tylko ludzie sami mu ją przyznali.
No dobra żeby nie było ze tylko narzekam na plus bez wątpienia ładne widoczki (których nie ma zbyt dużo ) szczególnie schody robią wrażenie. Super prezentuje się ale tylko z początku tajemniczość miejsca bo i ona potem ginie w morzu absurdów.

dawix77

Ponieważ na tej platformie ostatnio nic ciekawego nie ma a ten serial to jedno z najlepszych co wyszło. Wiec się ludzie cieszą w końcu ze cos im wyszło lepszego od masy padliny którą Netflix przez cały rok serwują I masz właśnie powód tego Hype pomimo ze ten serial to średniak

ocenił(a) serial na 5
spotify

Powiedzmy że byłbym w stanie uznać ten argument ale 20 może 15 lat temu. Dzisiaj zarówna baza filmowa w internecie legalna i nielegalna ( nie zachęcam jak coś ) jest tak rozwinięta że każdy znajdzie coś dla siebie od gore po anime oraz połączenie internetowe jest tak ogólnie rozpowszechniowe i szybkie że gloryfikacja filmu dlatego że jest czymś lepszym od aktualnie wypuszczanych pozycji na danej platformie jest po prostu głupia wręcz idiotyczna. Może inaczej.... Dlaczego mam nagle nadgminie zachwalać przeciętne jedzenie z baru A tylko dlatego że jest odrobinę lepsze od tego co zwykle dają mając świadomość że w knajpie B będącej obok jest zawsze ogólnie dużo lepsze ?. Mam wrażenie że opinie w internecie wystawiają dzieciaki które mają zbyt dużo wolnego czasu po szkole albo skrajni fani platformy

dawix77

Ale ta platforma ma większość takich widzów i nic nie zrobisz. Podzielone konta ze znajomymi rodzina wiec się trzymają tej platformy nawet jak jest żarcie z McDonalda. A gdy im coś wyjdzie to zaraz robią z tego hit aby chyba udowodnić przed samym sobą ze jednak ta kasa w błoto nie idzie. Netflix obecnie tak spadł poziomem przy taśmowej produkcji ze stał się taka kablówka bez reklam i chętnie tacy widzowie z tego korzystają. Jak im coś wyjdzie przez przypadek jest taka reakcja . To zjawisko jest od jakiś 3 lat mocno widoczne. I masz racje - główny widz Netflix to dzisiaj dzieciarnia i młodzież. Tego nie zmienisz - taka dzisiaj moda. Znajdziesz coś na Netflix jeszcze dobrego ale na licencji i musisz dłubać jak w worku ze śmieciami bo o tym reklam nie ma i nikt nie pisze. Niestety….Sam jestem już jedna noga aby Netflixa pożegnać tylko skończę co mam skończyć i z wielka radością zamienię na Disney+ czy cokolwiek innego

ocenił(a) serial na 6
dawix77

Oznaczaj z łaski swojej spojlery.

ocenił(a) serial na 5
Karatakus

Gdzie niby napisałem jakiś spojler ?

ocenił(a) serial na 6
dawix77

"Jedyne na plus to fajny plot-twist na końcu ze staruszkiem to trzeba oddać."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones