PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841842}

Squid Game

O-jing-eo Ge-im
7,3 109 400
ocen
7,3 10 1 109400
6,5 22
oceny krytyków
Squid Game
powrót do forum serialu Squid Game

Czy zauważyliście podobieństwo pomiędzy końcową sceną ze Starcem w Squid Game a końcową sceną ze Starcem w filmie Mr Nobody? W obu tych scenach Starzec leży ciężko chory na łożu śmierci i finalnie traci swe życie. W Mr Nobody jest to efektem dobiegnięcia do końca wizji chłopca, któremu cała "fabuła filmu" przebiegła w umyśle, gdy w jednej chwili musiał dokonać ważnego życiowego wyboru.

Moja wizja i idealne zakończenie byłoby takie, że podobna sytuacja miałaby miejsce w Squid Game, tj. gdy na początku główny bohater jako mały chłopiec gra w Kałamarnice i mówi jak się przy tym czuje, w momencie zwycięstwa wizualizuje sobie w głowie całą fabułę serialu, który to skończyłby się właśnie powracając do gry dzieci w Kałamarnice, gdzie wyraźnie byłoby pokazane, że wszystkie gry i "cały serial" dział się właśnie w wyobraźni chłopca. Byłoby to moim zdaniem perfekcyjne dopełnienie tworzące logiczną całość i jednocześnie neutralizujące wszystko błędy serialu (bo w końcu to tylko wyobraźnia chłopca). Tu też miałaby miejsce sytuacja, że Starzec byłby jednocześnie tą samą osobą, co chłopiec, co dodawałoby dodatkowego smaczku i dawało większe pole do analizy.

Być może to tylko i jedynie moja wizja... a być może (czy ktoś wie?) podobna była wizja głównego twórcy, jednak finalnie została zmodernizowana, gdy do gry wkroczył Netflix?

ocenił(a) serial na 6
BoCin

Dodatkowe spostrzeżenia:
1. W obu filmach "główny bohater" posikał się w spodnie w momencie trudnej dla niego sytuacji.
2. I tu i tu jest dziecko, którego rodzice się rozstali, a matka przeprowadza się w odległe miejsce. Dziecko nie może zostać z obojgiem.
3. W Squid Game główny bohater zrzekł się praw do swego ciała - No Body.

Ponadto:
- w Squid Game, odcinek 6, obaj bohaterowie (wg mnie jeden) są przyodziani w ubiór z numerem 001. To sygnalizowałoby, że są 1 osobą w różnych momentach życia.
- Główny bohater ma numer 456, jego starsza wersja 001. Alfa i omega. Na nim wszystko się zaczyna i wszystko się kończy, wszystko się w nim zawiera, cała fabuła serialu. Bo tak jak napisałem, wszystko to dzieje się w wyobraźni małego chłopca. A przynajmniej tak moim zdaniem by było, gdyby Netflix nie postanowił zmodernizować scenariusza, by był bardziej dla ludu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones