PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132913}

Stalowy alchemik

Hagane no renkinjutsushi
8,0 15 193
oceny
8,0 10 1 15193
Stalowy alchemik
powrót do forum serialu Stalowy alchemik

W marcu w Japonii na DVD mają wyjść 4 odcinki specjalne czyli tzw. OAV nie wnoszące jednak nic nowego do fabuły. Ale za to twórcy niewykluczają stworzenia drugiej serii tego zajefajnego anime!!! Wszystko podobno zależy od tego czy twórczyni mangi wyrazi zgodę na dalsza część anime (i od tego ile za to zażąda kasy;) )

ocenił(a) serial na 10
alf_red

Prawda ;] Pani Arakawa zgodę raczej wyrazi. Na pewno ją aż skręca jak widzi to zakończenie (mnie skręca!), a druga część może się przynajmniej skończy jakoś przyzwoicie. Oby tylko nie spartaczyli tego, ale o to się nie martwmy, w końcu to Bones :)

ocenił(a) serial na 10
kyomu

mnie skręcało po obejzreniu filmu, który był kiepski od początku do końca. Co oni chcą jeszcze z tego wycisnąć? Zepsuć całe pozytywne wrażenie?

ocenił(a) serial na 10
Migotka

II seria?? Co im do łba strzeliło?? Końcówkę anime i film spieprzyli zupełnie, i co, chcą jeszcze dokładać??

Jeśli chodzi o OAV to ja to kocham. Widziałam już "Alchemists vs Homunculi" i "Chibi Party", a teraz szukam dalej -_-'. Dla tych, co jeszcze nie widzieli: szukajcie na stronie www.youtube.com

ocenił(a) serial na 8
Wrath

Właśnie wczoraj widziałam ostatni odcinek serialu i przyznaję, że nieźle to wszystko na końcu było pogmatwane, że nawet bym się sie spodziewała. Musze załatwić sobie szybko film. Jakoś tam mi dziwnie po obejrzeniu tej serii -_-" (chyba się zdołowałam;P)

Sharlet

No ja ostatnio skończyłem i też dół (po filmie jeszcze gorzej) - nie tego się spodziewałem. Jest to niestety jedno z tych anime, które mają beznadziejne zakończenia. Wątpię też żeby powstała druga seria. Nie chiałbym spoilować - po prostu trzeba obejrzeć. Szkoda, bo seria była całkiem dobra.

ocenił(a) serial na 4
Marek1712

Będe więc trąbą anielską, i objawię się wam, by, rzec: otóż drugiej serii nie będzie ^^ A dlaczego? Ano dlatego, że pani Arakawie nie podobało się, co zrobiono z serią: według niej, wprowadzono zbyt dużo zmian, tak więc PRAW AUTORSKICH NIE UDZIELI - a bez tego ani rusz. I mamy święty spokój ^^

Osobiście, mam podobnie jak wy, mieszane uczucia do serii - niby dobra, no ale... Nie podobało mi się też zakończenie (film także rozczarował), a także brak wielu dobrych postaci (ot, np. Linga... Ciekawe, jaki miałby głos? ^^), fabuła okrutnie pozmieniana w stosunku do orginału (lubię, kiedy anime różni się od mangi, ale bez przesady!...). Manga zdecydowanie wypada lepiej. Ale przyznam, że scena walki w laboratorium była lepsza w anime, a także Greedziak miał przecudny głos ^___^

Co do OVA - Chibi Party jest przegenialne (tylko jakoś Greeda nie mogłam uchwycić T.T Dlaczego on jest tak pomijany na tle pozostałych homoculusów? Nawet Gluttony miał swoje 5 min.!), przekochane i przesłodkie ^_^ Zwłaszcza Envy, po prostu nic, tylko się rozpłynąć ^^ Homoculus OVA też bardzo dobre, dużo Greeda, Envego i całej reszty grzechów ^_^ Ładne sceny walki (które definitywnie pokazują, iż homo są of course, perfect and the best ^^) i jakby branie udziału widza w wydarzeniach... Dobra jest też ostatnia, 3 OVA - http://www.youtube.com/watch?v=3edU4A13sQI - proszę, specjalnie dla koleżanki sympatycznej rząd wcześniej ^^

I to na tyle. Za mało smaku.

Pozdrowienia i niech kisiel cytryowy będzie z Wami ^^

ocenił(a) serial na 10
Kazik_chan

Fabuła została 'zmieniona' dlatego, że w trakcie, kiedy realizowano film, manga była wydana do rozdziału ok. 30, nie było więc mowy o wzorowaniu się na pierwowzorze, p. Arakawa nie powinna mieć więc pretensji, bo w gruncie rzeczy serii twórcy nie skopali, czego nie można powiedzieć o filmie, niestety...

ocenił(a) serial na 4
Migotka

True, true, święta racja... Ale sama przyznasz, że patrząc na pierwsze 30 rozd., a te parę pierwszych odcinków anime, różnica jest naprawdę spora... Chociażby, pierwsze z brzegu, historia Roze jest nieźle pozmieniana. Innym może się podoba, mnie nie - nyo. Poza tym, szkoda, że twórcy serii nie nawiązali swoistej współpracy z panią Arakawą - może wspólnymi siłami można by było stworzyć anime, które zadowoliłoby wszystkich, ale ja się tam nie znam... (chociaż, może to i lepiej? Rowling też plątała się reżyserom pod nogami i nic z tego ciekawego nie wyszło). A co do filmu, zgadzam się w 100% - klimat odbiegający od FMA.

Pozdrowienia i niech kisiel jeżynowy będzie z Wami ^^

ocenił(a) serial na 10
Kazik_chan

Ech, pomyliłam się- do ok. 30 odcinka trzymali się mangi, bo tyle było wydanych tomów. Do momentu, kiedy pojaiwa się Izumi, nie było mowy o lchemii z Xing, ani o Ojcu, ani o żadnym z wątków, o których była mowa potem. Wydaje mi się, że efekt i tak był niezły, i że seria nie rozczarowuje jednak. Fakt, mogli pracować ścislej z autorką, może choć na pewno na dłuższą metę to by nie wypaliło- przed każdym odcinkiem musiałaby ich informować co i jak ma zamiar napisać w ciągu najbliższych miesięcy, musieliby w gruncie rzeczy przerwać serię i poczekać na kolejne tomy... w każdym razie mnie sama seria się podobała, w przeciwieństwie do filmu...

Migotka

Film mnie bardzo rozczarowal a szkoda

ocenił(a) serial na 10
alf_red

Ma ktoś film kupie albo gdzie można ściągnąć.?

ocenił(a) serial na 8
Chucky_Tbg

Posiadam w swojej kolekcji całą serie TV, film kinowy i wszystkie OAV'ki.
Mogę się wymienić za inne anime :) A co do całego anime to bardzo mi się podobało z paru powodów. Kiedy oglądałem scenki jak Ed się wściekał gdy mu ktoś wszedł na temat jego wzrostu to tak jak bym siebie widział heh ;P OST bardzo fajny... Dużo za dużo bym musiał się rozpisywać co do Hagane :) Tak jak wszyscy którzy oglądali to anime, brak mi słów na temat zakończenia serii TV, a o zakończeniu kinówki... Szkoda tylko Winry.

MATURA 2007.... brrr

smoqqq

A co takiego sie zdarzylo w kinowce, ze szkoda Winry?

ocenił(a) serial na 8
mania19

"Złota Łopata" dla Ciebie :D Chętnie bym odpowiedział, ale już zupełnie nie pamiętam, a ostatni kontakt z jakimkolwiek anime miałem 4 lata temu, heh. Swoją drogą trzeba by się na nowo wkręcić, ale jakoś okazji nie ma :p

smoqqq

Normalnie nóż w plecy :) ja tu szukam, szukam nic znalezc nie moge i mnie zalamujesz, ze nie pamietasz :) ale tak kompletnie nic? albo gdzie obejrzec? bo nawet na yt nic nie moge znalezc

ocenił(a) serial na 8
mania19

Jeżeli chodzi o kinówkę to pewnie pisałem o Fullmetal Alchemist The Movie: Conqueror of Shamballa (jest jeszcze 2-ga, ale tej nie oglądałem.) Online znalazłem ale tylko z angielskimi napisami- http:// www.bitvid.sx /file/ 0fsmm71eb5br8 -----> usuń spacje ;)

smoqqq

Moze byc i z angielskimi napisami ☺ Wielkie dzieki. Myslalam zeby plyty na allegro kupic ale sa strasznie drogie wg mnie

smoqqq

Obejrzalam i jestem rozczarowana. Postac Winry dali chyba tylko po to żeby mu nową reke i noge zainstalowala. Wkurzylam sie

ocenił(a) serial na 10
mania19

Ogólnie większośc postaci była w kinówce niepotrzebna, niepotrzebny był w ogóle cały film, ale już trudno.

Migotka

No szkoda, ze czasem robi sie niewypały

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones