PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94665}

Star Trek: Następne pokolenie

Star Trek: The Next Generation
8,0 8 909
ocen
8,0 10 1 8909
Star Trek: Następne pokolenie
powrót do forum serialu Star Trek: Następne pokolenie

Boże, kiedy to było!!!

ocenił(a) serial na 10

Pamiętam doskonale, kiedy to jako dziewczynka chodzącą jeszcze do szkoły podstawowej zaczęłam oglądać ten serial. Był emitowany, jeśli dobrze pamiętam, przez TVP1 w piątki ok. 10-ej rano (ale to już było tak dawno temu, że mogę się mylić!!!). Lekcje tego dnia zaczynały się dopiero o 11-ej, więc już przed 10-tą pędziłam do mojej koleżanki, która mieszkała niedaleko szkoły i razem śledziłysmy losy załogi statku kosmicznego Enterprise... Nie wiem, czy Wy też tak myślicie, ale według mnie każdy z nas ma w swoim życiu serial, który wpływa na jego przyszłe gusty... Ba! Na całe jego życie. Wystarczy kogoś zapytać, który serial jest jego ulubionym: czy była to "Dynastia", "Niewolnica Isaura", "Robin Hood", "Święty", "Roswell", "Z archiwum X'... czy też może "Star Trek":) Do dziś wiele odcinków pozostało w mojej pamięci, zresztą "Następne pokolenie" było jeszcze w naszej tv powtarzane, choć według mnie mogłoby się pojawić raz jeszcze... Pamiętacie może odcinek, zreszta jeden z pierwszych, w którym zginęła "miłość" Daty Tasha Jar? Albo ten, gdy Q kazał wszystkim "bawić się" w Robin Hooda i jego wesołą kompanię? Albo dzień, który się powtarzał kilka razy? Czy też "proces" Daty... Wiem o tym, że serial ten ma wielu przeciwników. Wiele osób mówi, że jest bezwartościowy, że to zwykła bajka... A ja powtórzę za J.R.R.Tolkienem, że to własnie bajki są nam, dorosłym, najbardziej potrzebne, by uciec od całej beznadziei, która nas otacza... Dla mnie ten serial znaczył i znaczy bardzo wiele. A może i Wy czujecie podobnie? Jeśli tak: napiszcie o swoich przyżyciach, odczuciach, itp. związanych z tą serią (wg mnie najlepszą ze wszystkich serii "Star Treku"). Cóż więcej mogę dodać: LIVE LONG AND PROSPER!!! (i jak dodaje mój kolega imitując wolkański znak powitalno-pożegnalny: AND HAVE A NICE DAY!)

użytkownik usunięty
Nunariel

Zgadzam sie TNG to kult!!!! Wlasnie wczoraj skonczylem ogladac ostatni odcinek 7 seeri niespelna przez rok ogladalem wszytskie ponad 170 odcinkow sa swietne, najbardziej podobaja mi sie odwolania do odcinkow ktory byl 50 odc temu. Postacie grane sa bardzoi wyraziste, a kpt Picard czyli Patrick Stewart jest po prostu świetny. Moim najbardziej ulubionym odc jest dwuczesciowy "best of both worlds" ale po ostatnim tez mi sie lezka w oku zakrecila. Ten serial nie bez powodu nalezy do 10 najlepszych produkcji telewizyjnych w histori telewizji!!! dla mnie jest swietny! i jak widze teraz w tv jakies andromedy to odrazu przerzucam stacje, bo cokolwiek wymysla taki klimat jak w tng ciezko bedzie powtorzyc!-Q

użytkownik usunięty

A odcinek, w ktorym byl proces Daty??? Miodzio!!!

ocenił(a) serial na 9
Nunariel

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podpisać się pod waszymi opiniami na temat serialu :P

ocenił(a) serial na 8
MacManus

Rowniez ten serial zajmuje szczegolne miejsce w moim zyciu, gdyz jak autorka tego watku takze sie na nim wychowalem - z tego co ja natomiast sobie przypominam, to gnalem na niego ze szkoly (zdaje sie pora jesiennozimowa nawet), ale raczej w czwartki w godzinach Teleexpresu, bo w piatki chyba byly juz tylko jego powtorki, a ja i tak zajecia mialem z reguly od wczesnych godzin rannych przez caly tydzien :P
W latach 80tych byl to juz megahicior i do czasu pojawienia sie Voyagera byl on moim niepodzielnym liderem w swoim gatunku i choc teraz krytyczniej potrafie na niego spojrzec z dystansu, to i tak darze go juz tak wielkim sentymentem, ze te drobne niedociagniecia wybaczam mu bez wiekszego trudu - KINO WIELKIEGO FORMATU PO PROSTU I NIE MA CO SIE OSZUKIWAC, ZE JEST INACZEJ! :D

użytkownik usunięty
cosmo

w piątki o 10 z tego co pamiętam, to leciała DS9 ;)

było całkiem sporo tych seriali o godz 10:00
i w niedzile dysnastia n
a nie tak jak teraz co dzinnie kilka tasiemców i sporadycznie jakiś dobry serial
kiedy wróci tvp do starteka by w wiare normalnym czasie antenowym można było obejrzeć

Nunariel

I ja również się z Wami zgadzam. Oglądałem go zawsze z wielkim zaciekawieniem, napewno rozbudził we mnie pasje do kosmosu. Poprostu to kultowy serial...

użytkownik usunięty
Nunariel

Pozostaje mi tylko zgodzić się ze wszystkimi. TNG to serial kultowy i wypada tylko żałować, że jest tak uparcie ignorowany przez nasze stacje telewizyjne.

PS. Na samym początku to leciał w piątki o 17.00 (to było w 1990 r)

użytkownik usunięty
Nunariel

Jakikolwiek Star Trek (no może oprócz "The Final Frontier" i "Deep Space 9") bije na głowę te wszystki gwiezdne wojny i tym podobne... Zawsze byłem i będę wielkim fanem "Gwiezdnej Wędrówki". A pamietacie może odcinek "The Best of Both Worlds" - normalnie nie ma lepszego =)

ocenił(a) serial na 10

Witam kolejnego fana ,,Star Trek" na FilmWebie. Zapraszam na mój blog gdzie toczy się dyskusja o baraku powodzenia tego serialu Polsce. Pozdrawiam ! :)

ocenił(a) serial na 10
Nunariel

Zgadzam sie w pełni. Następne pokolenie jest rewelacyjnie. Fantastyczny serial, który chce sie ciągle ogladać. Szkoda tylko, że żadna polska stacja nie decyduje się na powtórki.
Dodam jeszcze, ze prócz NG bardzo też lubię Voyagera. Czy bardziej? Chyba nie, bo pomimo, ze NG i Voyagr to Star Treki, to jednak są od siebie różne. Ale oba maja coś co powoduje, ze nadal ogląda się je z przyjmnością i pamieta sie o nich...

Nunariel

Jak byłam młodsza też to oglądałam na canal + .... niekumata byłam i wogole nie wiedziałam o co chodziło w tych odcinkach chodziło ale oglądałam....

Nunariel

Stra Trek: TNG - klasyka, klasyka i jeszcze raz klasyka. Ulubiony odcinek? Było ich tak wiele: "Frame of Mind" w którym Riker sam już nie wie czy traci rozum czy nie, "Menage a Troi", "Najlepszy z dwóch światów", "All Good Things...", długo można wymieniać. Z wersji kinowej moim ulubionym filmem jest "Star Trek: Pierwszy kontakt" z tą sama obsadą.

Na drugim miejscu jest dla mnie ST: D9
3. ST: Voyager
4. Enterprise i to tylko dlatego, że lubię Tripa

Fajnie, że są tu jacyś fani ST. Gdy kilka lat temu kupowałam w Empiku mięsięczniki "ST" czułam się jak jakiś ginący gatunek wywalając forsę na makulaturę w obcym języku, na dodatek o rzeczach, które w Polsce mało kto ogląda.

ocenił(a) serial na 9
Nunariel

Ehhhh... ja pamiętam, że oglądałem to, kiedy miałem 6 lat. Sczeniak wtedy jeszcze byłem i tak naprawde g*** pamiętam, ale jednak prawie wszystkie oddcinki się obejrzało. Powtórzę za innymi: szkoda, że w Polsce powtarzają kilka razy jakieś kretyńskie telenowele, zamiast wznowić wspaniały serial, jakim jest ST: TNG.

ocenił(a) serial na 10
iron_marcin

moja przygoda ze swiatem ST takze rozpoczeła sie od tego serialu...
Kiedy teraz sięgam wstecz do tamtych czasów, gdy jako dziesieciolatek, wraz z cała rodziną zasiadałem przed telewizorem by piątkowym(lub czwartkowym) popołudniem, zaraz po teleekspresie bodajże, śledzić z zapartym tchem losy dzielnej załogi Uss Enterprise, pod dowódstwem charyzmatycznego kapitana Picard'a.
Wczesniej(albo poźniej - nie pamiętam teraz) serial ten widziałem tylko na brytyjskim kanale Sky One, który dzieki zbiorczej antenie satelitarnej mógł ogladać cały mój blok..

Teraz to moze wszystkim wydawać się smieszne, ale wtedy potrafilem godzinami udawać porucznika Date, i zasiadać za sterami Enterprise'a (rolę panelu sterującego pełnił doskonale wyprofilowany trójkatny podgłówek)..
Mineły lata, o treku powoli zapominałem..do czasu gdy mój brat - maniak telewizyjny, nie włączył c+ i... "zaraz..ja skądś znam te stroje, ale gdzie lysol?" - tak oto poznałem załogę Voyagera, a niedługo po tym TVN postanowił przypomnieć TNG, a Polsat nie pozostając dłużnym wyświetlił DS9 (wstyd przyznać ale gdy leciała na TVP to nie oglądałem..hmm..czyzbym miał wtedy szkole????).
Kiedy pojawiła sie Wizja1 i TOS, wszyscy fani Treka musieli być w siódmym niebie...
niestety te złote czasy już się skończyły i jedynie szczęśliwi posiadacze kablówek mogą na AXN śledzić losy załogi Enterprise..troche innego, ale jednak trekowego serialu..

Ech...
moze niedługo coś się zmieni?

Bashirek

Jako, że ST posiada niedpowiednie, antyreligine treści, nie będzie mógł być emitowany w TV przed 23.
No i z powodu, że nikt by go nie oglądał (są ciekawsze programy np. "Chcę być piękna") naszej telewizji nie stać na jego zakup.

2_sekretarz

Rzeczywiście wizja przedstawiona w ST jest zatrważająca. Ludzie wierzą w co chcą, wchodzą w bardzo bliskie, żeby nie powiedzieć kulinarne stosunki z płaciami (nie tylko przeciwnymi) innych gatunków. Na dodatek wydaje się, że chrześcijaństwo już nie istnieje.
Nie! minister Giertych, choć od edukacji, zaangażuje się w tą sprawę osobiście...ST nie będzie puszczany po 23. Ten serial będzie po poprostu zupełnie zakazany...

Jorjan

Rzeczywiscie, z ta wiarą w ST jest jakoś bezchrzescijansko..ale zeby być sprawiedliwym, serial stara się nie umieszcza żadnej "ziemskiej" wiary w jej oryginalnym kształcie.
Z drugiej strony serial jest wprost przesycony religijnością i wątkami o wierzeniach pozaziemskich: Bajoranie (w DS9), Klingoni (TNG), Wolkanie (Voy) - wszystkie te rasy przedstawione są w sposób zadziwiająco uduchowiony, wiele miejsca w serialach poświęconych jest kwestiom ich wiary... Widz może mieć wrażenie że jedynymi poganami w kosmosie są.. ziemianie ;)
A co do możliwych godzin emisji... to zakrawa już na homo(i kosmo)fobię ;)

argahawk

Yep. Oczywiście że jest dużo duchowości w Star Treku, ale Romana to nie obchodzi. Tak naprawdę chodzi o to, że jest tylko jedna właściwa droga, droga którą wytyczyła partia...:))). Co z tego, że Bajoranie są religijni skoro ich religią nie jest katolicyzm w wydaniu znad Wisły? I zgadzam się, to już prawie kosmofobia :)

ocenił(a) serial na 10
Nunariel

Zgadzam sie Star Trek TNG to najlepszy serial jak bylem maly ogladalem go na tvn ( wemitowali tylko 5 serii)
A teraz ogladam go na PC obejrzalem dopiero 10 odcinkow :}
Kiedys potrafili robic seriale ktore mialy klimacik nie to co teraz nawet SG-1 nie jest juz takie jak kiedys



POZDRAWIAM

ocenił(a) serial na 10
Nunariel

Jasne,że można się wzruszyć. Oczywiście można mieć wiele zastrzeżeń: scenografia uboga/dialogi/etc. - ale to wszystko nie jest tak ważne. Ten serial ma swój klimat i tak już pewnie zostanie.

woweq

"ubogie dialogi"???

a cytowanie Szekspira,a mądrości i dylematy Picarda...To przecież oczywiste,że intelektualnie ten serial powala wszystko inne.Esencja człowieczeństwa ukazana zostaje w tym serialu jak nigdzie indziej.
TNG 4 ever,Picard rules.

ocenił(a) serial na 9
Nunariel

Wczoraj mój brat (lat 6) przyniósł mi rysunek Enterprise'a...Bogowie, też takie rysowałam jak byłam w jego wieku. Aż się łezka w oku kręci:)

ocenił(a) serial na 8
Nunariel

https://www.youtube.com/watch?v=xPT98maZaIk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones