PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94665}

Star Trek: Następne pokolenie

Star Trek: The Next Generation
8,0 8 917
ocen
8,0 10 1 8917
Star Trek: Następne pokolenie
powrót do forum serialu Star Trek: Następne pokolenie

Myślę, że to dość trudne, obaj są świetni. A może jakiś inny kapitan, przecież paru by się znalazło. A może też ulubiną postać z wszystkich seri i filmów? A więc:
1.kapitan Picard ale minimalnie przed Kirkiem.
2.postać Picard albo Data? o włos Picard.
3.statek Enterprise E.

ocenił(a) serial na 10
maRCIN7462

Ja sposrod wszytskich Trekow najbardziej lubie wlasnie ten serial - kurde, akurat puszczaja maraton kiedy wyjerzdzam na weekend! A co do twojego rankingu, to ja mam tak:
Najlepszy kapitan:
1. Picard - jedyny nie Amerykanin na fotelu dowdcy glownego staku serialu. Podobniez kiedys Gene Roddenberry wypowiedzial sie,ze to jeg wymarzony kapitan - nie dziwie sie gdyz jest to postac, ktora zgodnie z ideami ST rozwiazuje problemy za pomoca glowy a nie piesci.
2. Sisco - postac, ktora udawadnia, ze czarni nie sa wciskani do serialu jedynie ze wzgledu na poprawnosc polityczna. Wzruszajace jest to, ze stracil zone i chowal samotnie syna. Rownie ciekawy jest watek jego roli jako Emisariusza bajoranksich Prorokow.
3. Kirk - nigdy nie lubilem tego kowboja w serialu gdzie byl on postacia bardzo stareotypową i Spock z doktorkiem kradli mu caly show. Natomiast w filmach znacznie owa postac zyskala na wiarygodnosci, stajac sie jednoczesnie bardziej ludzka i sympatyczna.
5. Jeaneway - dobra aktorka, kiepska rola. Nie lubie gdy za wzror podaje mi sie kobiete, ktora bywa wzorem niekompetencji a mimo to z kazdej sytuacji wychodzi obronna reka. Znowu doktorek i Siedem z Dziwieciu ukradli pani kapitan show. To i tak lepiej niz kapitan ,,Nochal" z ,,Enterprise", ktorego poprostu nie trwie - zreszta jak i calgo serialu.

Ulubiony statek:
1. Enterprise- D - uwielbiam klase Galaxy, rozmiary, odpowiedni potencjal naukowo-badwczy i dobre instalacje obronne. Szkoda,ze zezlomowali ten okret w tak glupi sposob. :(
2. USS Prometeusz- najciekawszy okret bojowy jaki kiedykolwiek widzialem. :) Ta separacja nie tylko jest ladna ale i efektywna...
3. Szescian Borg - malo kto mu podskoczy. ;)
4. Klingonski Drapiezny Ptak - klasyczny okret o pieknym design i ,,pieknych", funkcjonalnych wnetrzach. ;)

ocenił(a) serial na 9
Picard

Z klasyfikacją kapitanów i opinią na ich temat w pełni się zgadzam.

Ulubiony statek:
1. Defiant - "twardy malec" jak go określił Riker, jedyny okręt stricte
bojowy we flocie federacji. Mały, szybki, zwinny no i
maskowanie.

2. Akira - potężny krążownik świetnie zaprojektowany i bardzo uniwersalny,
dzięki zastosowaniu modułów, może być latającym labolatorium,
okrętem dyplomatycznym, albo potężnym okrętem wojennym.

3. Prometeusz - jak zauważył przedmówca najciekawszy okręt bojowy,
najnowszej generacji, stosunkowo niewielki ale twardy jak
cholera.
4. Hideki - Kardasjański patrolowiec, po prostu mi się podoba.
5. Vor'cha - świetny design wielka siła ognia, podczas wojny z Dominium
konkurował z Akirą, ostatecznie zwyciężył.

Ciekawy był też okręt Borg, który wystąpił w jednym bodaj odcinku, nazywali go "Assaut Cube". Potężnie opancerzony sześcian, gdyby Borg takie coś wysłał na Ziemie, bitwa w sektorze 001 mogłaby potoczyć się całkiem inaczej.

Katun

Najlepszym kapitanem był Pike. Pojawił się tylko w jednym odcinku TOSu, ale za to w jedynym odcinku, który oglądałem z prawdziwym zainteresowaniem.
Dla mnie gość jest jak Bond w kosmosie. Lubi wypić, laskę przelecieć, fajnym tekstem rzuca i jest szowinistą/seksistą. Przede wszystkim jest człowiekiem, nie postacią :]. Pike wygrywa!

ocenił(a) serial na 6
Corn

W dwóch odcinkach w pilocie i później w odcinku odwołującym do tamtej sytuacji.

ocenił(a) serial na 9
Picard

widzę że znasz się super na star treku. ja lubię picarda za to że to autoryte moralny. Kirk jest za to zabawniejszy. Ale chyba i tak picard fajniejszy. STATEK WSZYSTKIE MI SIĘ PODOBAJĄ ALE NIE ZNAM WSZYSTKICH KLAS. Interpidy NA RÓWNI Z GALAXY na II miejscu Cnstitution I CONSTITUTION II na równi z ambasador a na trzecim exelsior i II oraz akira wybór statków estetyka i ciekawe konstrukcje co z tego że defiant ma osłony jak wizualnie nie zbyt z kolei sovereign zbyt przekombinowany w sferze wizualnej jakiś taki za nowoczesny i spodek jakiś mało wyrazisty

ocenił(a) serial na 10
maRCIN7462

Postacie:
1.Picard - najlepszy moim zdaniem wśród Dowódców Gwiezdnej floty.
2.Sisco - początkowo "ST:DS9" był nudnawy ale w końcu stał się bardzo interesujący a Ben Sisco był centralną postacią.
3.Chakotay - lubię tego chłopa. Moim zdaniem lepszy oficer niż Janeaway.
4.Data - można się z niego pośmiać ale mimo to jako załogant jest niezawodny.

Statki
1.Galaxy - najbardziej podoba mi się wygląd zewnętrzny i mostek. Przyćmiewa to pewne wady konstrukcji.
2.Excelsior - okręt piękny i długowieczny. Pierwsze seryjne egzemplarze weszły do służby ok. 2290r. a w 80 lat później nadal roiło się od nich we flocie.
3.Defiant - małe g.... a jaką ma siłę ognia.
4.Interpid - "Voyager" wiele przeszedł podczas podróży do domu więc konstrukcja musi być niezła.

ocenił(a) serial na 5
maRCIN7462

Kapitanowie :

1 - Kapitan James Tyberiusz Kirk - po prostu był THE BEST :P
2 - Kapitan Jonathan Archer - Jego zmiany charakteru przez wszystkie sezony dla mnie były najlepsze . Od przyjaznego naiwniaka przez zdeterminowanego do wykonania misji twardziela do silnego kapitana .
3 - Kapitan Kathryn Janeway

Postacie :

1 - Sub-Komandor T'Pol - jestem facetem :) a poważnie to ...... nie, jednak jestem facetem .
2 - Siedem z Dziewięciu - jak wyżej .
3 - Komandor Charles "Trip" Tucker III

Statki :

Tu sprostowanie , nie oceniam statków a ich mostki w końcu tam się dzieje najwięcej .

1 - Mostek na Enterprise NX-01
2 - Mostek na USS Voyager
3 - Mostek na USS Enterprise NCC-1701

ocenił(a) serial na 8
bird230678

Seriale:
1. ST DS9 - za historię, postacie, mroczność - pierwszy star trek gdzie czuje się realność (pomimo wszystkiego) działań i historii
2. ST VOY - najlepsza przygodówka, wracam chętnie gdy chcę zobaczyć sobie poporstu fajny lekki odcinek.
3. ST TNG - klasyk, choć na moje już za ciężko do oglądania - większość odcinków jest poporstu płaska :(
---

Kapitanowie :

1 - Kapitan Beniamin Sisko - jego głos i charyzma
2 - Picard - ze swoim często zero-jedynkowym podejściem .
3 - Kapitan Kathryn Janeway - jako pierwsza kapitan kobieta w serii, świetnie daje sobie radę jako dyplomata i negocjator, a i szabelką potrafi pomachać

Postacie (poza kapitanami):

1 - Doktor - najlepsza postać z tych próbujących stać się człowiekiem. jego droga do człowieczeństwa jest świetnie ukazana, i do tego cyniczne poczucie humoru - jedna z lepiej napisanych postaci w ST.
2 - Siedem z Dziewięciu - druga bardzo ciekawa postać, podoba mi się fakt że zatrudnili aktorkę z sexapilem, ale dali jej rolę nie głupiej blondynki a postać trudną, z przeszłością próbującą zrozumieć świat na nowo.
3 - Garak - to jest dopiero postać , dwulicowa, tajemnicza, a do tego sympatyczna - lojalny wobec przyjaciół, jednak do końca mu ufać nie można.

i muszę dodać - Gul Dukat - także świetnie rozpisana postać jego droga od okupanta, przez niespełnionego męczennika Bajoran do fanatyka religijnego - rewelka!

W ogóle uważam że ST DS9 to najlepszy ST ze wszystkich.

ocenił(a) serial na 10
maRCIN7462

Kapitan - Picard ;) Tak jak u Ciebie, minimalnie przed Kirkiem.
Postać - Q oczywiście! A poza Q to McCoy, Scotty i Data.
Statek - Enterprise D

ocenił(a) serial na 10
Q__

Kapitan:

Picard! Najlepiej ujął sens ST. Dyplomacja ponad walką.

Postać:

Data! Mój ulubieniec. Jego droga do człowieczeństwa ukazana został wspaniale. Na podium (poza Picardem) Worf i Spock.

Na klasach statków się nie znam :)

ocenił(a) serial na 9
maRCIN7462

Dużo by pisać. Serial - LEGENDA.
1.Picard od zawsze.
2. Worf i Data
3. USS Enterprise NCC 1701-D

ocenił(a) serial na 9
maRCIN7462

WSzystko w TNG jest lepsze

użytkownik usunięty
maRCIN7462

1. Kirk - moim zdaniem zdecydowanie lepszy od Picarda
2. Data of course <3
3. Enterprise- D

maRCIN7462

Kapitanowie

1) Picard - Bez dwóch zdań najlepszy kapitan ze Star Treka. Wspaniały przywódca, potrafiący wyciągnąć ze swojej załogi to co najlepsze. Kapitan Picard jest również doskonałym dyplomatom co doskonale sprawdza się w XXIV wieku.
2) Kirk z TOS i filmów 1-6 - Doskonały strateg potrafiący wyciągnąć swój statek z prawie każdych tarapatów. Jego umiejętności
doskonale się sprawdzają w XXIII wieku.

Długo długo nic...
3) Jeaneway- Mam mieszane uczucia wobec niej, bo jej postać jest poprowadzona nierówno. Raz jest dobrym przywódcą by w następnym odcinku być bardzo nieudolna. Ale lubię ja, to i jest to chyba zasługa aktorki, która tchnęła w tę postać życie.

Długo długo nic...
4) Sisco - Kapitan przez którego nieudolność wybuchła wojna z Dominium. Może gdyby wybrano innego aktora do tej roli, jego postać była by znośna, niestety Avery Brooks potrafi tylko krzyczeć takim śmiesznym operowym głosem i dziwnie wykrzywiać twarz.
5) Archer - Najbardziej nieudolny i całkowicie pozbawiony charyzmy kapitan. Cóż, jaki serial, taki kapitan.

Dlugo długo nic...
6) Kirk z abramsverse - Nie znoszę tego dzieciaka, zero charyzmy, zero umiejętność, zero odpowiedzialności. Dla mnie kompletne zero.


Najlepsze postacie,
1) Picard
2) Spock (oryginalny)
3) Data
4) Scotty (oryginalny)
5) "Bones" McCoy (oryginalny)
6) Holograficzny Doktor z Voy

Najlepszy statek

Enterprise od TOS do filmów z załogą TNG.

Dla mnie Star Trek = Enterprise.

ocenił(a) serial na 8
maRCIN7462

https://www.youtube.com/watch?v=xPT98maZaIk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones