Strażnicy sprawiedliwości
powrót do forum 1 sezonu

Serial dla bardzo wąskiego grona osób wychowanych w Polsce lat 90tych i reszty świata z końca lat 80 tych. Intryga z początku sztampowa pod koniec potrafi zrobić z mózgu koktajl. Szkoda że aktorska część trąci bardzo niskim budżetem i mocno wyróżnia się wobec reszty retro animacji, ale patrząc na to jakie założenia całość miała spełniać to muszę przyznać że całość przeniosła mnie na chwilę do tych dawnych lat, sentyment osiągnięty w 100%, nawet myślę obejrzeć kilka starych odcinków celebrity deathmatch, no i oczywiście wisienkę na torcie Kung Fury, którym to ewidentnie całość była inspirowana.

pikas4

Każdy inaczej widzi rzeczywistość. Dla mnie ten serial ociera się o geniusz. I mam tu całkowitą rację. Ale jak ktoś uważa, że ten serial to szmira to również będzie miał rację. Tak jak wspomniałeś, to kwestia wychowania, pewnych sentymentów, ale też i odbioru wizualnego dania przez kubki smakowe widza ukształtowane przez kinematograficzną socjalizację na przestrzeni lat. Szczególnie tych lat, gdy nam "starym" wydaje się, że świat był wtedy światem z idealnym repertuarem kinowych dań.
Mam nadzieję, że nie zagmatwałem, ale jak patrzę na oceny filmów i seriali, które mi się wybitnie podobają, nowszych jak ten tutaj, czy starszych, jak np. "Komadno" czy "Terminator", które mi się kiedyś bardzo podobały i widzę oceny i krytykę młodszego pokolenia pod ich kierunkiem, to w jakimś sensie zaczynam sobie zdawać sprawę, że ja już do tego dzisiejszego świata nie należę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones