PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750359}
8,3 288 087
ocen
8,3 10 1 288087
7,3 39
ocen krytyków
Stranger Things

W małym mieście znika chłopiec, Will (Noah Schnapp). Jego zaginięcie zapoczątkowuje serię tajemniczych zdarzeń, związanych z działaniem nadprzyrodzonych sił. W ich centrum znajduje się dziewczynka - Eleven (Millie Bobby Brown), która zbliża się do przyjaciół Willa, Mike'a (Finn Wolfhard), Dustina (Gaten Matarazzo) i Lucasa (Caleb McLaughlin). Razem próbują rozwikłać zagadkę jego zniknięcia. 

roksana_goly
opis użytkownika

Kiedy w małym miasteczku Hawkins w tajemniczych okolicznościach znika Will Byers (Noah Schnapp), życie miejscowej społeczności wywraca się do góry nogami. Jego rodzina ze wszystkich sił próbuje go odszukać, lecz wszystkie tropy prowadzą donikąd. Niespodziewanie najlepsi przyjaciele zaginionego, Mike (Finn Wolfhard), Dustin (Gaten Matarazzo) i Lucas (Caleb McLaughlin) spotykają zagubioną Eleven (Millie Bobby Brown). Wkrótce odkrywają, że dziewczyna posiada nadprzyrodzone umiejętności, które mogą doprowadzić ich do Willa.

theszymonfilipiak
opis użytkownika

Hawkins to typowe amerykańskie miasteczko zagubione w lasach stanu Indiana. Miejsce, gdzie wszyscy się znają i nie wydarzyło się tam nic ciekawego ani godnego uwagi... wszystko się zmienia nocą 6 listopada 1983 roku. Po zakończonym seansie gry "Lochy i Smoki" dwunastoletni Will Byers (Noah Schnapp), znika w drodze do domu. W poszukiwaniach chłopca, oprócz jego matki Joyce (Winona Ryder) oraz lokalnego szeryfa Jima Hoppera (David Harbour), bierze udział trójka jego przyjaciół: Mike, Dustin i Lucas (Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin). Rezultatem jest spotkanie tajemniczej dziewczynki (Millie Bobby Brown) z wytatuowanym numerem 011 na przedramieniu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to tylko początek tajemniczych i groźnych wydarzeń trapiących miasteczko.

Skandal
opis użytkownika

Sezon 1:
Sentymentalna podróż do lat 80. Akcja serialu "Stranger Things" rozgrywa się w 1983 roku w amerykańskim stanie Indiana. Pewien chłopiec dosłownie rozpływa się w powietrzu. Przyjaciele, rodzina i lokalna policja, którzy próbują dociec prawdy, zostają wplątani w niewiarygodnie tajemniczą intrygę, w której nie zabraknie tajnych eksperymentów rządowych, przerażających sił nadprzyrodzonych oraz... pewnej bardzo ekscentrycznej dziewczynki.

opis producenta

Sezon 2:
Jest rok 1984. Mieszkańcy Hawkins w stanie Indiana wciąż jeszcze mają w pamięci przerażającego Demogorgona i tajemnicze laboratorium Hawkins. Will Byers został uratowany z innego wymiaru, ale na tych, którzy przeżyli, czyha o wiele większe i straszniejsze zagrożenie.

opis producenta

Sezon 3:
Jest rok 1985 - upalne lato w Hawkins w stanie Indiana. Trwają wakacje, w mieście otwarto właśnie nowe centrum handlowe, a ekipa z Hawkins jest u progu dorosłości. Sprawy sercowe mocno komplikują stosunki między przyjaciółmi, którzy muszą znaleźć sposób, jak dorastać, a jednocześnie dogadywać się z innymi. Tymczasem nadciąga niebezpieczeństwo ze strony starych i nowych wrogów. Jedenastka i jej przyjaciele zdają sobie sprawę, że zło nigdy nie znika, a tylko przybiera inną formę. Wszyscy muszą teraz połączyć siły, by przetrwać, nie zapominając o tym, że przyjaźń jest silniejsza niż strach.

opis producenta

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones