PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750359}
8,3 287 931
ocen
8,3 10 1 287931
7,3 38
ocen krytyków
Stranger Things
powrót do forum serialu Stranger Things

Jestem na E07. Dramat? Horror? Raczej serial familijny o przygodach dzieciaków i walce z jakimś śmiesznym potworkiem. Oklepane schematy, przewidywalny. Ogólnie miejscami bez sensu. Dlaczego dwójka nastolatków nagle, sama idzie zapolować na jakiegoś potwora? Nancy się nie przejęła nawet, że była w innym wymiarze i teraz kupuje pułapki na niedźwiedzie? xD Zamiast komuś powiedzieć? Trzy osoby widziały już potwora, raczej 3 nie są p****ne. Gliniarz też walnięty w głowę- napadł na ludzi, zero konsekwencji, widział fałszywe ciało- nic z tym nie robi. Dzieciaki uciekają na rowerkach przed vanami pełnymi uzbrojonych ludzi.

Czuję się jakbym jakiegoś Maxa ogłądał tylko zamiast psa jest Eleven.

ocenił(a) serial na 8
Rorand

Nie jesteś jedynym które ma podobne odczucia. Jestem świeżo po "binge-watching" (jest na to polskie określenie?). Było przynajmniej kilka momentów w których miałem ochotę zrobić facepalm na te ich podejmowane decyzje. Ten serial ma chyba takie oceny bo w ludziach się załącza sentyment do lat 80-tych i nawiązań do filmów z tamtych lat. Ale tu nie o to chodzi, nie o jakieś nawiązania, tu o jakąś aktorkę słynną. Ocenia się całość, a jeżeli całość ma niedoróbki to się zaniża ocenę. Proste i logiczne. Jednak ludzie nagle dostali klapki na oczy i nie widzą niedoróbek.

ocenił(a) serial na 6
Kapela86

Przyłączam się do Was (no może oprócz tego o szeryfie, bo to akurat był mój ulubiony bohater).
" Ten serial ma chyba takie oceny bo w ludziach się załącza sentyment do lat 80-tych i nawiązań do filmów z tamtych lat." - też doszłam do takiego wniosku. Tylko dziwne, że mi się ten sentyment nie udzielił, bo też lubię klimaty tych lat. I też mnie dziwią te komentarze o horrorze. Po takich wysokich ocenach spodziewałam się zupełnie czego innego.

ocenił(a) serial na 6
Lorien__

Ja też się do was przyłączam. Pomijam że klisza goni tu klisze, taka konwencja - ale im bliżej końca nagromadzenie absurdów i idiotyzmów tak konkretnie zabija klimat, który twórcy zbudowali na początku, że nie ma co zbierać. Ostatni parę odcinków zamieniło ten serial w tani "horrorek" klasy z++. Szkoda, bo potencjał był.

pho3nix_2

ja też, ja też! cos co było dobre 30 lat temu, bez jakies wartości dodanej nie sprawdzi się dziś

Rorand

Też uważam, że serial naiwny, ale jakbyś trochę więcej ogarniał, to byś wiedział, że pewne informacje trzeba przymyśleć co się mówi. Mały przykład. Wiesz ile polskich pilotów widziało UFO? Bardzo dużo. A wiesz, że się nie przyznawali? Wiesz dlaczego? Wiele znich dopiero po czasie i w zaufanym gronie dopiero zaczynało o tym mówić. Taki policjant wiedząc o tym, że walczy z dużą "szajką" Z pewnością wie, że nie może mówić komuś, o tym że odkrył ich tajemnicę. Uczyłeś się choćby historii? Wiesz jakimi sposobami wyciągali od ludzi, czy znają jakiś Żydów? Ogólnie dobra, szkoda się dzielić mądrościami z ludźmi w internecie. Baju

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones