PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750359}
8,3 287 931
ocen
8,3 10 1 287931
7,3 38
ocen krytyków
Stranger Things
powrót do forum serialu Stranger Things

Zamiast Siódemki i sadystycznego Papy mamy Jedenastkę i sadystycznego Papę :D
Papa jest praktycznie identyczny w obu wersjach, nawet są żywcem sceny zerżnięte.
Jedenastka nie jest tak zakochana w Papie jak Siódemka - powiedzmy, że jest bardziej taką jeszcze dobrą, ale już zagubioną i gniewną dziewczynką jaką była "siostrzyczka" Siódemki - Lucy, zanim "pękła".
Serial bardzo dobry, trochę momentami może przynudzający, ale z klimatem.

ocenił(a) serial na 7
Filippiarz

Motyw dorabianego, zlego opiekuna i dzieciaka z supermocami jest calkiem popularny, bardzo watpie zeby to bylo odniesienie do EL.

ocenił(a) serial na 1
Sermlet

tak? to wymień tak ze trzy filmy/seriale/mangi/anime z takim motywem. postać eleven jest dosłownie przekopiowana z 'elfen lied' i jesli ktos oglądał, to od razu widzi podobieństwa

ocenił(a) serial na 7
orwhatever

Pierwsze rzeczy co przychodzą mi na myśl -

Beyond two souls (to prawie serial)
Androidy z Dragon Balla i doktor Gero. Dalej Naruto (xD) i raising eksperymentów przez orochimaru - z czego miał tam masę swoich wiernych dzieciaków nie licząc tych, które go zdradziły. Tego kościstego najbardziej. Praktycznie każdy tasiemiec przynajmniej raz używa tego schematu - bo jest strasznie łatwy. Widziałem to nawet ostatnio oglądając Koutetsujou no Kabaneri, troche spoiler - tam główna bohaterka ma braciszka zamiast ojca. Całe DC universe i Marvel. Tam dzieci-eksperymentów i złych opiekunów jest od zalania. EL ma strasznie generyczne postacie a, Nana jest tak samo tania jak Eleven.

ocenił(a) serial na 10
orwhatever

"Podpalaczka" Kinga. "Drzwi do grudnia" Koontza. I po parę innych tytułów tych panów, zresztą za nawiązaniami właśnie do ich twórczości przemawia cały klimat serialu. Rozczaruję Cię, ale to "Elfen Lied" jest bardzo wtórne, i znacznie późniejsze niż ich książki

ocenił(a) serial na 6
Sol89

Mimo iż nie znoszę Elfen Lied i uważam ten serial za dno wszelkich den, to jednak przyznaję orwhateverowi rację, gdyż koncept w EL faktycznie wtórny może i jest, ale Stranger Things dosłownie skopiował sceny z EL. Np. tę, kiedy jedenastka jest otoczona z dwóch stron na korytarzu przez uzbrojonych ludzi i w makabryczny sposób ich zabija.

ocenił(a) serial na 9
Filippiarz

Ten serial to jest mieszanka motywów z wieeelu innych filmów i seriali więc nic dziwnego że znalazłeś jakieś podobieństwo

ocenił(a) serial na 9
Filippiarz

Nawiązanie do tej chińskiej małoznanej bajki jest tam samo dobre jak i do czegokolwiek co Ci się przypomni,

ocenił(a) serial na 6
Redgard

Nie jest wcale taka mało znana, a już na pewno nie w filmowym światku.

ocenił(a) serial na 9
kosobi

a w jakim Ty filmowym światku się obracasz, że nikt inny jest niegodzien :)

ocenił(a) serial na 6
Redgard

W tym fajniejszym.

ocenił(a) serial na 9
kosobi

A który to wymiar? Bo u nas tak średnio. Trzzeba przez drzewo przejść czy lampki choinkowe?:)

ocenił(a) serial na 8
Redgard

Szkoda, że twórcy sami się przyznali do EL (swoją drogą, strasznie kiczowate anime):
http://www.hollywoodreporter.com/fien-print/duffer-brothers-talk-stranger-things -916180

Filippiarz

Zgadzam się, tez od razu skojarzylo mi się z elfen lied

Varpu

Tak samo. Mimo, iż serial mi się całkiem podobał, od razu nasunęło mi się na myśl EL bez wcześniejszego czytania żadnych opinii, recenzji itp.
Więc coś w tym jest.

ocenił(a) serial na 8
Filippiarz

Tak, tyle że ST jest dużo lepsze od EL.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones