PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750359}
8,3 287 931
ocen
8,3 10 1 287931
7,3 38
ocen krytyków
Stranger Things
powrót do forum serialu Stranger Things

Czy dobrze zrozumiałem po trzecim sezonie że will jest gejem?

ocenił(a) serial na 4
kamil_drzewiecki_fw

Nie Will, tylko ta dziewczyna z lodziarni.

ocenił(a) serial na 9
Shiloh

ale była też scena jak Mike mówił do Willa , że wie, że nie lubi dziewczyn czy coś w tym stylu.

Klaudia_Yellow

W trzecim sezonie?

benzacne

To nie do końca tak. Will chciał grać w D&D, ale Mike i Lucas byli zbyt zajęci rozterkami miłosnymi. Will wtedy strzelił focha wybiegając z domu i Mike powiedział mu, że przecież to normalne, że dorastają i to nie ich wina, że on (tzn. Will) nie lubi dziewczyn. Aczkolwiek na tamten moment nie zrozumiałam tego, że koniecznie chodzi o to, że jest gejem, bardziej że jeszcze nie dojrzał do tego etapu życia, by się dziewczynami interesować. No chyba, że chodzi o jeszcze jakiś inny fragment. Ale abstrahując od tej sytuacji, to oglądałam nawet jakieś fragmenty z aktorami, teraz po wyjściu 4. sezonu, i oni sami robili jakieś aluzje, że Will czuje coś więcej do Mike'a, więc aktualnie jest to realna opcja albo bardzo celowa zmyłka ;)

NMarta

"I mean, it’s pretty clear this season that Will has feelings for Mike. They’ve been intentionally pulling that out over the past few seasons. Even in Season 1, they hinted at that and slowly, slowly grew that storyline. I think for Season 4, it was just me playing this character who loves his best friend but struggles with knowing if he’ll be accepted or not, and feeling like a mistake and like he doesn’t belong. Will has always felt like that. All his friends, they all have girlfriends and they all fit into their different clubs. Will has never really found anywhere to fit in. I think that’s why so many people come up to me and tell me that they love Will and they resonate with him so much, because it’s such a real character."

https://variety.com/2022/tv/news/stranger-things-noah-schnapp-will-byers-gay-doj a-cat-1235317378/

Shiloh

No to nieźle, dziewczyna z lodziarni jest gejem. Tu chodziło o to, że Mike już wydoroślał. Ma dziewczynę i myśli teraz o niej, gdy Will dalej chcę tylko grać i bawić się wspólnie z przyjaciółmi jak dawniej. To taki okres, gdy o dziewczynach myśli się "fuj", nie wyobrażając sobie tego, jak można się z nimi całować i tak dalej. Mike i Lucas już z niego wyszli, a najwyraźniej Willa ona jeszcze nie interesują w ten sposób.

derczy

i chyba już nie zainteresują. ;) Oby Will też wydoroślał i znalazł sobie fajnego chłopaka.

kamil_drzewiecki_fw

Też tak odebrałam ten wątek.

ocenił(a) serial na 9
kamil_drzewiecki_fw

Nie ma na to odpowiedzi. Will sie przede wszystkim wydaje dosc dzecinny wobec kolegow, wiec moze po prostu wolniej dojrzewa. Z drugiej strony moze nim byc, watki LGBT Netflix lubi wprowadzac. Ten z Robin byl swietny.

ocenił(a) serial na 9
kamil_drzewiecki_fw

Podejrzenia, że Will jest gejem, były już w pierwszym sezonie. Joyce, mówiła Jimowi, podczas zgłoszenia zaginięcia syna, że jej były mąż podejrzewał, że Will jest gejem. podczas sceny w której Mike mówi do Willa coś w stylu, "to, ze on (Will) nie lubi dziewczyn, nie znaczy, że i oni nie powinni" po przemyśleniu zrozumiałam tak:
1) Will chciał odzyskać przyjaciół, bawić się z nimi jak dawniej, a przez obecność dziewczyn (w jego mniemaniu) było to niemożliwe. On chciał grać w DnD, a jego koledzy rozmawiali o związkach.
2) Był dziecinny i nie chciał bawić się z dziewczynami
3) W szkole chodziły plotki, że jest gejem, więc Mike by mu dopiec, powiedział te kwestie, co Willa bardzo zabolało.
4) Chłopak jest gejem, wiedział o tym tylko jego najlepszy przyjaciel, który podczas tej kłótni mu to wytknął.

kamil_drzewiecki_fw

To jest takie naciagane. Nazywali go pedalkiem bo jest wrazliwy. A ruda tez mu sie spodobala jak innym. Powinien miec sympatie w serialu.

ocenił(a) serial na 10
ladymoon

Jeszcze nie wszystko stracone. Dustin w trzecim sezonie związał się z Suzie, więc może i na Willa przyjdzie pora...

ocenił(a) serial na 10
kamil_drzewiecki_fw

Ja obstawiam, że Will będzie z Ericą. Sam jest dziecinny, a Erica trochę za młoda na romanse więc czekają z tym wątkiem do następnego sezonu albo (mam nadzieję) do piątego sezonu!

ocenił(a) serial na 7
kamil_drzewiecki_fw

Tak, wymuszona scena, by podkreślić orientację seksualną dziecka. Do tego tęcza w każdym odcinku. Typowo Netflix'owe wpychanie wątków LGBT, słabo. Jednak nie ma się dziwić, serial wyszedł świeżo po "miesiącu dumy".

kamil_drzewiecki_fw

Z kontekstu, w jakim to zostało powiedziane (kłótnia o grę i dziewczyny) wynika, że Will to mentalnie jeszcze dzieciak z etapu "dziewczyny są do bani", dla którego całym światem są koledzy, natomiast Mike i Lucas już mają to za sobą i zaczęli się interesować dziewczynami, jak to rozwijający się nastolatkowie. Will raczej w końcu dołączy do kolegów, niż będzie reprezentantem społeczności LGBT, zwłaszcza, że w pierwszym sezonie Dustin się cieszył, że jakaś koleżanka płakała na pogrzebie Willa i nie mógł się doczekać, kiedy mu o tym powie (wiedział, że Will też się z tego ucieszy). To, że Will to chłopak hetero jeszcze nieinteresujący się dziewczynami, jest też bardziej logiczne w kontekście sfery obyczajowej tego sezonu, gdzie problemy wieku dorastania są istotnym elementem historii. Konflikty pomiędzy kolegami wynikające z tego, że jeden jeszcze chce się bawić i ma gdzieś płeć przeciwną, a drugi już lata na randki i zależy mu na związku z dziewczyną to dosyć typowe "męskie" problemy w tym wieku. Poza tym, niechęć Willa do dziewczyn wynikała zapewne też z tego, że Nastka i Max niejako "zabrały" mu kolegów, z którymi spędzał każdą wolną chwilę (po kilkanaście godzin dziennie). Will to wrażliwy chłopak po przejściach, taka zmiana mogła być dla niego bolesna i dodatkowo poczuł niechęć, którą widział Mike (Mike powiedział coś w stylu "to że nie lubisz dziewczyn nie oznacza że coś tam" - nie musiało chodzić o dziewczyny w ogóle, tylko o te konkretne dwie dziewczyny - dla Mike'a też dziewczyny to raczej Nastka i Max, a nie zbiór nastoletnich kobiet ogółem).
Oczywiście myślę, że twórcy celowo poruszyli tę kwestię w sposób dwuznaczny (żeby było nad czym się pozastanawiać), ale raczej rozwiązaniem zagadki nie będzie homo orientacja Willa, tylko zwykły etap w życiu już nie dziecka - jeszcze nie nastolatka (mentalnie, nie pod względem liczby lat, oczywiście :)), który musi pogodzić się z tym, że dzieciństwo i wielogodzinne wygłupy z kolegami się kończą. Możliwe, że w sezonie 4 w dalszym ciągu będzie to prezentowane w sposób niejednoznaczny i na każdą z obu tez znajdą się argumenty, ale Will w roli zadeklarowanego geja po prostu nie pasuje do historii. Musiałby się całkiem na obyczajowe tory serial przestawić i dać sobie spokój z potworami, by jakoś sensownie pokazać cały, kilkuletni proces dochodzenia dzieciaka do zrozumienia tego, że ma inną orientację. A robienie z chłopaka, którego na razie interesują gry i kredki, ni stąd ni z owąd geja byłoby dość sztuczne i na siłę.

By_the_Bay

Dokładnie, dajcie chłopakowi pobyć dzieckiem.

By_the_Bay

"The Duffers are saying for next season that they’re going to focus more on Will and build that storyline. I think that’s super exciting."

https://variety.com/2022/tv/news/stranger-things-noah-schnapp-will-byers-gay-doj a-cat-1235317378/

kamil_drzewiecki_fw

Bankowo jest gejem. W drugiej połowie czwartego sezonu pewnie ujawni się przed Mike'iem.

ocenił(a) serial na 8
kamil_drzewiecki_fw

Już produkcja potwierdziła, że jest.

_MAX_

To było prawie tak oczywiste jak z Kurtem z Glee/

kamil_drzewiecki_fw

Mozliwe. Możliwe też z styl Netflixa jak Vecna zakrada sie do Stranger Things jeszcze dogłębniej.

kamil_drzewiecki_fw

Noah Shnapp też właśnie się ujawnił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones