Stulecie Winnych
powrót do forum 3 sezonu

Nudny, rozwleczony, bez nawet odrobiny klimatu, jaki występował w poprzednich dwóch.

trancit

Szczerze przez pierwsze 4 odcinki zauważyłam spadek serialu w porównaniu do dwóch poprzednich sezonów. (Chodzi mi o akcję, nie o zmianę aktorek). Jednak po czwartym stwierdzam, że serial znowu powrócił do formy. W końcu coś się dzieje. Oby dalej też nie zawiódł.

Karo_oraK

3 sezon jest jednym z gorszych , podobnie jak książka , serial zupełnie inaczej ukazuje to co czytamy , pominięto wiele wątków , zmieniono narrację jakby inny przekaz , fakt 3 tom jest chaotyczny , trudno się go czyta , a mnogość postaci jaka się przewija " na chwilę" sprawia że dany wątek trzeba przeczytać raz czy drugi , stąd łepkowska poszła na łatwiznę i skumulowała jakby esencje tego co ma się dziać w danym odcinku , rozwlekła je emocjonalnie na swój sposób i niestety tak to finalnie oglądamy na ekranach ... :)

egoiszt

Nie czytałam książki, więc moja opinia opiera się tylko na samym serialu. Na początku było nudnawo, od 5 odcinka jest znacznie lepiej. Mam nadzieję, że już tak zostanie.

Karo_oraK

Może jestem niepotrzebnie uprzedzony, ale nawet odcinek z rokiem 1968 absolutnie nie przypadł mi do gustu.Poczekam jeszcze na te przedstawiające lata "propagandy sukcesu", ale myślę, że to będzie jednak stały zjazd w dół. No i zgodzę się przy tym z opinią, że Łepkowska poszła na łatwiznę.

trancit

Troszkę racja, choć pierwszy odcinek 3 sezonu był rewelacyjny. Potem troszkę podwiało nudą, ale teraz jak milicja wkroczyła z pałami znowu zaczyna być ciekawie. Myślę, ze wątek Antosia pół Niemca będzie interesujący. Może ten dupek Bartosiewicz się pojawi (nie ukrywam, ze w tej roli najchętniej bym widział Jana Jankowskiego). Będzie dobrze

Pawcio_filmaniak

Niestety , taka specyfika akurat tego sezonu - czytając książki miałem efekt że nie tego oczekiwałem co tu sie odjeXXX , ale nie ma się co oszukiwać 1-2 sezon to inna epoka inne czasy - musimy się z tym liczyć że wątki i wiele się zmienia , jak wspomniałem serial w 3 sezonie to wiele NIE POKAZANYCH wątków , bo liczyłby on nie 13 a o wiele więcej odcinków , mimo iż mamy skoki czasem o 1-3-5 lat do przodu :)

egoiszt

No ja właśnie nie czytałem (nie ma czasu, bo trzeba tyrać na chleb) stąd nie mam porównania. Jednak ja też jestem emocjami bliżej tych polnych dróg, tych wierzb, drewnianych domów i płotów, furmanek konnych niż odbudowanej po wojnie Warszawki, klubów jazzowych, samochodów Czajek itp. No i babci Broni brakuje. A co do sagi, która teoretycznie (bo tego nie wiemy) ma być upchana w jednym, czyli 3cim sezonie: mnie się zdaje, ze chyba cztery będą sezony a nie trzy, bo jesteśmy w filmie dopiero w 1968 roku i do końca stulecia przeszło 30 lat zostało

Pawcio_filmaniak

Nie , pamiętasz jak pisałem o przeskokach w latach mamy 58 , zaraz 64 , rok uciekł jak młody Michał leczył sie po spaleniu chaty , parę lat jak Małgosia -córka ani urosła a ona chleje , w książce też takie spore czasowe HOP , co kartka to inny rok wpadał stan wojenny pewex ... a serial- wszystko upchnięto w 13 odcinkach

egoiszt

No to jak jesteś pewien, że ten 3 sezon filmowy jest ostatni, no to klops. Szkoda, bo pierwszy odcinek 3 sezonu to był hardcore i liczyłem na to, że jeszcze niejeden taki będzie (implikacje antysemityzmu, strajków, ZOMO, stanu wojennego, formowania się ruchów narodowo radykalno neofaszystowskich itp) ale skoro to w telegraficznym skrócie, to ja jednak wygospodaruję czas na przeczytanie całej sagi ale to dopiero w listopadzie

Pawcio_filmaniak

Ja się akurat cieszę, że będzie to ostatni sezon. Serial z odcinka na odcinek robi się coraz gorszy i przez to wprost doskonale wpasowuje się w degrengoladę nadawcy, czyli "publicznej"!

trancit

A wiesz, ze pewnie masz rację? Parę dni temu o tym samym pomyślałem. Nie czytałem książki ale pewnie jest w niej sporo rzeczy niewygodnych dla tzw. "patriotyzmu" pojmowanego w XXI wieku na sposób tzw. "nazi niepodległy". Ano mógł Pan Prezes Jacek jako scenarzysta prowadzący storpedować wiele wątków z książki, co są nie na rękę obecnemu ustrojowi i wychowaniu. Tak czy inaczej obejrzę do końca, żeby się o tym przekonać. Książkę pewnie przeczytam jak już będę stary i na emeryturze. Teraz nie, bo teraz system orze mną jak koniem i mam czas tylko w niedzielę od 20:15 do 21:15 :(

Pawcio_filmaniak

Ów obleśny osobnik, który dla kasy i władzy diabelskie pośladki by ucałował, ingerował też w fabułę "Osieckiej", usuwając z fabuły "niewygodne osoby", takie jak Magda Umer czy Krystyna Janda. W porównaniu z "propagandą sukcesu" epoki Gierka, która mimo wszystko zostawiła po sobie sporo bardzo fajnych produkcji, również serialowych, ta w wydaniu wspomnianego osobnika, nie zasługującego zresztą na nazywanie go "panem", jest swoistą odwrotnością Króla Midasa - czego się nie tknie swoimi tłustymi paluchami, to zamienia w guano, a im dalej w przysłowiowy las, to ów guano mocniej cuchnie!

trancit

No tak. Osiecka padła po 4 odcinku. Przy 5tym już nie dotrwałem do końca, zatem co tam było dalej w tym serialu, to wierzę Ci na słowo

ocenił(a) serial na 10
Pawcio_filmaniak

Słucham ? Paweł dupkiem ? Tacy ludzie jak On to bochaterowie narodowi.

Sterek1997

Ano racja. Taki, który wykorzystuje niekochaną kobietę, żeni się z nią honorowo a ciągle robi podchody do tej, którą kocha a jak przychodzi na świat potomstwo to daje dyla to jest bohater. Braveheart

ocenił(a) serial na 8
trancit

Ale to prawie na pewno nie jest ostatni sezon, a już na 100 % jego koniec nie pokrywa się z końcem książki. Zapowiadano że ten sezon kończy się na 1576, a saga książkowa na 2014. Książek nie czytałem ale zorientowałem się że tam każdy kolejny tom obejmuje coraz więcej lat, więc w serialu to nie jest tak że 1 tom to 1 sezon. Chyba tylko przy pierwszym sezonie się pokryły te ramy czasowe.

ocenił(a) serial na 8
Kubeczek_2006

Oczywiście chodziło mi o 1976 nie 1576

trancit

no i zmartwię Cię , sezon 3 będzie składał z dwóch części po 13 odcinków , obecny sezon skończy się w okolicach stanu wojennego , książka kończy się w latach 2014 , a autorka napisała jakby uzupełnienie sagi " Stulecie Winnych . Opowiadania " :)

egoiszt

Już sobie wyobrażam, cóż to będzie za gniot. Dziękuję, postoję, nie obejrzę.

ocenił(a) serial na 8
egoiszt

Właściwie nie widzę różnicy czy by to miała być 2 część 3 sezonu czy sezon 4, skoro tak czy siak 13 odcinków.

ocenił(a) serial na 8
egoiszt

Ogłosili że jednak 4 sezon

Kubeczek_2006

W grudniu 2021 zakończono zdjęcia do 4 sezonu, a jego premiera ma być na wiosnę 2022r.

egoiszt

Teraz już wiemy, że ma być 6 sezonów. Ano zobaczy się...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones