Stulecie Winnych
powrót do forum 4 sezonu

Nazwiska

ocenił(a) serial na 8

Zwróciliście uwagę, że nagle wszyscy mają na nazwisko Winny? I nie mówię tutaj o pierwotnych bohaterach, tylko o zamężnych bohaterkach lub o kolejnym pokoleniu. Na przykład: Basia dzwoniąc do Kasi po katastrofie w Czarnobylu słyszy na automatycznej sekretarce, że dodzwoniła się do Katarzyny Winnej. Nawet gdyby ta nie zmieniła nazwiska po ślubie (nie jest poruszany ten temat w serialu), to przecież jej panieńskie nazwisko brzmi Borkowska. Z kolei gdy UB puka do drzwi domu Agnieszki i Michała juniora, funkcjonariusz pyta, czy mieszka tutaj Michał Winny (chociaż ten nazywa się Śniegocki). Na spotkaniu autorskim Ani widzimy napis, że spotkanie odbywa się z Anną Winną (która nazywa się przecież Tarasiewicz; w serialu nie było mowy, żeby wzięła ślub z Michałem). Nie wiem, jak Was, ale mnie bardzo drażnią takie niedopatrzenia

kasia901

Akurat Katarzyna nazwisko Winna przyjęła, bo służy jej jako pseudonim artystyczny. A reszta to fakt niedociągnięcia, szczególnie z Michałem, bo Anna mogła zrezygnować z nazwiska, po zmarłym mężu.

ocenił(a) serial na 8
Madeline70

Zgadzam się z Tobą, jednak gdy dzwoni się do kogoś na jego prywatny numer telefonu, to raczej nie przedstawia się pseudonimem. Poza tym na drzwiach jej mieszkania na pewno widniała tabliczka "Borkowska". Widać ją wyraźnie w scenach, gdy Komornicki chce wymusić na Kasi możliwość spędzania czasu z małą Małgosią.

kasia901

Prawda.

kasia901

Pierwsze 2 sezony dopracowane, a 3 i 4 już tak kręcony na szybko i byle jak. Dodatkowo większość to fikcja, a nie adaptacja książki... W książce Janusz jest bezpłodny, a w serialu z Michelle ma córkę. Tak samo Michał i Agnieszka ( w powieści ma imię ma Joanna) mają córkę Magdalenę, nie syna Zbigniewa....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones