PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656616}

Szkarłatna wdowa

Red Widow
6,2 386
ocen
6,2 10 1 386
Szkarłatna wdowa
powrót do forum serialu Szkarłatna wdowa

http://www.filmweb.pl/serial/Krew+z+krwi-2012-640247, czy to na podstawie polskiego serialu czy też polski był oparty na jakimś zagranicznym ?

dawkar81

Wszelkie reprodukcje są oparte na tym serialu: http://www.filmweb.pl/serial/Penoza-2010-603143

chatiflatt

Też byłem ciekaw. Wprawdzie nie oglądałem do tej pory żadnego odcinka 'Red Widow', ale z tego co czytałem, to widać, że to kropka w kropkę 'Krew z Krwi'. Nawet ochroniarz ojca głównej bohaterki nazywa się Luther zarówno w naszej wersji jak i w amerykańskiek(w holenderskiej widzę głównie holenderskie nazwiska, więc nie wiem, czy jest wątek z rosyjskimi bandziorami)

Tracker

Tracker, obejrzeć możesz, bo historia jest ciekawa, a i wykonanie trochę inne niż oryginał i polska wersja. Wiadomo, Amerykanie zawsze chcą być najlepsi.

chatiflatt

Obejrzeć, obejrze napewno bo uwielbiam Radhę Mitchell, ale mam nadzieje, ze skończy sie inaczej bo ciężko się wkręcić w serial, który przedstawia dokładnie te same wydarzenia, nawet jeśli jest bardziej efektowne.

chatiflatt

Haha!!! Tylko, że to bycie najlepszym, coś im nie wychodzi. Kompromitują siebie na oczach widzów idąc jedynie na łatwiznę. Tacy już po prostu są. Nic porządnie samemu nie potrafią zrobić, więc zrzynają tylko.

użytkownik usunięty
Brum_Brum_

Akurat seriale mają najlepsze na świecie.

Brum_Brum_

Akurat jeżeli chodzi o seriale to liczą się tylko Amerykanie i Brytyjczycy. Potem długo, długo nic. Dania, może Australijczycy.

Powiem tak. Jeżeli chodzi o adaptację zagranicznych formatów to są w tym dobrzy. Amerykańska wersja Forbrydelsen (The Killing) bardzo mi się podobała. Homeland na podstawie izraelskiego formatu (pierwszy sezon) też był dobry. Gorzej jeżeli mają sami napisać scenariusz od zera, a nie tylko go przerobić ;-) Takie np. The Following, gdzie nic nie trzyma się kupy. :)
Trochę się wyzłośliwiam, bo w zalewie amerykańskich seriali, trudno oczekiwać, że większość będzie na wysokim poziomie. Zawsze jednak co najmniej 1 lub 2 naprawdę dobre seriale w roku się pojawiają.

Wina_Woltera

Francuzi zaraz po Amerykanach i Brytyjczykach, Rosjanie niezłe robią, Skandynawia też daje radę i śmiem twierdzić, że nie mamy prawa mówić, ze inni są gorsi, bo gó...o wiemy o serialach z innych krajów niż te wyżej wymienione. Niestety promuje się tylko USA, UK, Francję i trochę Niemcy, czasem Rosję, Australię.

PS
Na Bałkanach myślę, że robią też ciekawe seriale... Tylko, jak lud ma je poznać, jeśli nie puszcza się ich, a w necie też ni ma z napisami :(

Wina_Woltera

Amerykanie zrobili mase zajebistych seriali, prawdopodobnie trafiałas na komercyjne gnioty ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones