PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239497}

Szogun

Shogun
7,6 8 759
ocen
7,6 10 1 8759
Szogun
powrót do forum serialu Szogun

rewelacyjna powiesc o Japonii Jamesa Clavella
jak dla mnie najlepsza powiesc przygodowa jaka czytalem
totalny szok kulturowy jak sie to czyta
i wielki podziw dla Japonii i jej kultury ( ojczyzna Blackthorne'a byla istnym syfem w porownaniu z Japonia )
wspomne ,ze ksiazka bardzo gruba ale wrecz ja "polknalem"

ocenił(a) serial na 8
monsieur_dawid

Słucham audiobooka od jakiegoś miesiąca :) Zaczęłam od 9godzinnej podróży autobusem, żeby się nie zanudzić (nie mogę czytać podczas jazdy;/) i tak się wciągnęłam, że teraz każdą wolną chwilę - wyjście do sklepu, przejazd tramwajem, nawet robienie obiadu - spędzam z Shogunem :D

monsieur_dawid

zgadzam się powieść jest rewelacyjna, szybko się ją czyta, bo ogromnie wciąga. Polecam nie tylko wielbicielom Japonii.

monsieur_dawid

właśnie czytam - świetna ;)

monsieur_dawid

Czytałem i bardzo polecam. Z początku może odstraszyć iloscią stron, ale jak raz się porządnie przysiądzie do tej wspaniałej książki to 100str. czyta się bez opamiętania.

ocenił(a) serial na 9
monsieur_dawid

Wczoraj skończyłam... dobrze, że akurat nie miałam nic pilnego do roboty, bo pewnie bym wszystko zawaliła. Ta powieść po prostu wsysa człowieka, przyciąga i nie puszcza, aż dobrnie się do końca. Niesamowita sprawa, dużo lepsza niż serial, chociaż i jemu nic nie brakuje.

ocenił(a) serial na 6
Kandara

zawaliłem całą noc przez tę książkę; 500stron od jakoś 22 do 7 rano.
teraz będę musiał odświeżyć sobie serial, bo widziałem go jakoś 20lat temu. mam jakieś przebłyski, że toranagę, trochę ugrzecznili na ekranie. w książce, od mniej więcej połowy, wyrasta na rasowego gnoja.

ocenił(a) serial na 9
Droo

W serialu gdzieś pod koniec w sumie też.

monsieur_dawid

Ja czytałem i polecam wszystkim, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o Japonii. Wciaga strasznie, 100 stron do poduszki można przeczytać :)
Również "Gaijin" tego samego autora jest świetną książką, szkoda, że nie ma ekranizacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones