PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540333}
5,7 14 397
ocen
5,7 10 1 14397
Szpilki na Giewoncie
powrót do forum serialu Szpilki na Giewoncie

Mieszkam w Zakopanem od urodzenia, a to co tutaj zobaczyłem, ludzkie pojęcie przechodzi.
Po pierwsze - nie wiem od kiedy kapela góralska wita kogoś na dworcu. Jeśli już mówimy o tej scenie, to również ten pociąg wydawał mi się trochę za czysty niż normalnie jest. Nie wspomnę już o tym "góralu" z zespołu, który wcale po góralsku nie mówi, okropnie gwarę kaleczy. Poza tym, non-stop na nią wpada (znam około dwustu znajomych twarzy, a zdarzają się dni, w których żadnej nie spotykam, a ona zna jednego faceta i bezustannie się z nim widzi). I chyba okaże się, że nie tylko jest skrzypkiem, ale i ratownikiem TOPR!
Bardzo tanie i przewidywalne chwyty. Kobieta od razu wyłazi w szpilkach w błoto, a jak już tutaj zauważono wcześniej - Giewont to najważniejsze centrum gór. Mogę się założyć, że jak będzie po wszystkim wielka przeciwniczka Zakopanego nie będzie chciała się z niego ruszać.
Dalej: nie wiem od kiedy górale prowadzą taksówki, a kobiety chodzą po domach w strojach góralskich (zresztą nie tylko po domach, bo na ulicę też w takim stroju wychodzą według serialu), kwaśnica wyglądała jak jedna wielka klucha, wcale niepodobna do tego, co kiedyś jadłem (chociaż nie przepadam).
Jakbym coś jeszcze zauważył, to napiszę. Będę oglądał, bo to jest takie głupie, że aż śmieszne.
(Nie mówię już o tricku wbijania pilniczka w pośladki...)

ocenił(a) serial na 1
PanLewis

Dobrze przypuszczasz - ten grajek jest ratownikiem (w zajawce następnego odcinka było to powiedziane) :D
A górale też jeżdżą taksówkami tylko nie mówią gwarą do klientów, chyba że wiozą swojego zioma :)

ocenił(a) serial na 5
PanLewis

Nie jestem z Zakopanego, nawet nigdy tam chyba nie byłam ale i tak wydała mi się połowa rzeczy o których wspomniałes kompletnie niepraawdopodobna i śmieszna...

PanLewis

Sztuczny film i tyle :) Sztuczni są Ci aktorzy, którzy muszą nawijać po góralsku..., a ta pani co ją w tym stroju górlskim przyjęła.. aktorstwo rodem z planu relkamy płynu ferry :P

Przerysowane Zakopane :)

PanLewis

A ja jestem z Kościeliska i solidaryzuję się z PanLewis- to co zobaczyłam w tym serialu to jakaś jedna wielka pomyłka!!!!!!!! Ci aktorzy dukajacy niby gwarą, góralka która po domu biega w stroju góralskim... no witki mi opadły !!!!!. Może będe to oglądać bo miło zobaczyć znajome miejca i ludzi w telewizji :)

elkan6

Hehe. Ponoć moja ciotka gdzieś się załapała jako statystka ;D

ocenił(a) serial na 6
PanLewis

Witam w klubie. Ja też jestem z Zakopanego i też zauważyłem w tym serialu sporo niedorzeczności. Pisałem już o tym wcześniej ale się powtórzę, TAKSÓWKI NIE JEŻDŻĄ PRZED BUDKAMI NA DWORCU PKP tam jest chodnik odgrodzony bramkami. Widziałem jak kręcą ten serial, łazili parę dni po mieście ale nic specjalnego.

PanLewis

Jejku... Który serial tak na prawdę odzwierciedla realne życie? Bierzecie to strasznie do siebie... Więcej dystansu :)

PanLewis

Ja wiem rozumiem, że Wam rodowitym Zakopiańczykom może być przykro, i możecie mieć złość, że kaleczą Waszą gware ale zwróćcie uwage, że wielu widzów poprostu by nie zrozumiało co oni mówią - i co mieli by dodawać napisy.... to dopiero by była obraza dla Was

nie ukrywam, ja miałem problemy ze zrozumieniem wszystkiego (serial miałem nagrany i cofałem w niektórych momentach by zrozumieć ich słowa,)
z jakością dźwięku też jest nie najlepiej jak to w zwyczaju w polskich produkcjach

Trzeba było poprostu pogodzić telewidzów z mową górali :) i żeby było jednoczesnie śmiesznie,
może nie mieli też właściwego językoznawcy od gwary góralskiej,


Co do odświętnie ubranej gaździny, zgadzam się to wyjątkowo głupie zagranie - może się poprawią w kolejnych odcinkach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones