Tajemnica zawodowa (2021)
Tajemnica zawodowa: Sezon 1 Tajemnica zawodowa Sezon 1, Odcinek 4

Odcinek 4

42m
7,3 108
ocen
7,3 10 1 108
Tajemnica zawodowa
powrót do forum s1e4

Audio

ocenił(a) serial na 5

Czy audio we filmie musi być tak marne? Ja wiem, że nagrywanie na żywo jest trudne, ale już zakłócanie za pomocą background czyli muzyką wychodzi świetnie. Na dokładkę aktorzy często nie grają, ale ucinają końcówki mówiąc szybko i niedbale. W przypadku jednak bardzo bliskiego ujęcia i mikrofon dało się przybliżyć maksymalnie i było słychać nawet oddechy.... to tak do człowieka z shotgunem i słuchawkami......oraz montażysty...... mniej muzyki o około 20%. Wiem..... wskaźniki na konsoli pokazują prawidłowo....ale jest źle. Jak na koncercie....solista się produkuje...ale muzyka 20% za głośno w stosunku do solisty...i doopa. Dobrze, że często znamy słowa i nam na wyraźnym spiewaniu nie zależy...... ale film oglądamy pierwszy raz i ucinanie końcówek jest niewybaczalne. Już rok temu też tak marny serial oglądaliśmy...pod wzgl audio. Od profesjonalistów (?) wymaga się więcej i lepiej.

ocenił(a) serial na 9
janusz_boron

Ten temat powraca jak bumerang. Niestety ludzie w Polsce są przyzwyczajeni do lektora, który jest dźwiękiem dominującym. Jak się pojawia film polski gdzie nie ma lektora to jest problem. W zasadzie to są dwa rozwiązania. Pierwsze to oglądanie ze słuchawkami, słychać każdy dźwięk. A drugie to lepszy system dźwiękowy, bo te standardowe w telewizorach są do bani...

ocenił(a) serial na 5
Ellessar

Jesli słyszę dokładnie wiadomości czy National Geographic...to nie wina głośników.
W telewizji np występy na żywo... słyszymy grajacy zespół 10% za głośno, a piosenkarza 10% za cicho....bo tak mu pokazuje na konsoli.... ale sala i mikrofony przenoszą inaczej i my dostajemy sygnał z "druta"... a nie uszami z sali koncertowej.

ocenił(a) serial na 1
Ellessar

filmy np. amerykańskie zazwyczaj oglądam bez lektora i nie ma problemu
to w polskich filmach nie potrafią nagrać dźwięku

ocenił(a) serial na 6
Ellessar

Problemy to są z dykcją aktorów. Oni beznadziejnie mówią. Nie ma się co dziwić skoro w większości to są aktorzy serialowi albo reklamowi. Widać braki w wykształceniu, niedbałość w emisji głosu i zdanie się na dźwiękowca. To bolączka polskich filmów.

Deanna

w zupelnosci sie z Toba zgadzam, ale ten problem jest nie od dzis - smiele sie powiedziec z od zawsze. Sam czasem sie zastanawiam co ma na celu takie seplenienie i ciche mowienie niewyrazne mowienie aktorow. Ogladam produkcje z zachodu i aktorzy nie maja z tym problemu. malo tego slabo znam angielski. jednak w zupelnosci mi wystarca by zrozumiec dialogi. To jest podstwa!!! aktor musi i powinienmowic poprawnie i WYRAZNIE. (nawet slangiem, czy gwara)....tego powinni sie uczyc DYKCJI czyli wymowy. ale co ja tam wiem

Ellessar

Kumpel, który pracuje w jednej ze stacji TV, twierdzi, że w polskich produkcjach zwykle nie starcza kasy na profesjonalne nagranie dźwięku, bo producenci nie widzą takiej potrzeby - nie wiem, czy to prawda, ale kolega zna branżę bardzo dobrze, więc raczej nie zmyśla.
Kiedyś wszystkie polskie filmy były dubbingowane w postprodukcji i głosy aktorów było słychać bardzo wyraźnie, ale nie brzmiało to zbyt naturalnie.

gulaszzmakaronem

Cześć winy po stronie produkcji. Dźwięk to jeden z ostatnich etapów produkcji i często na tym ucinają kasę albo jej już nie ma, efekt jaki jest każdy słyszy, a właściwie nie słyszy... Ostatnio nawet Łepkowska o tym pisała. Nie żeby była dla mnie jakimś guru, ale skoro ona, osoba mająca w portfolio tyle produkcji, mówi coś takiego, to coś jest na rzeczy. Druga kwestia to dykcja aktorów... Mało który ma prawidłową dykcje. Taka różdżka... Przy całej sympatia do niej.. Nie ma szans jej zrozumieć bo tak niewyraźnie mówi. I wiele innych aktorów bardziej młodszych. Wystarczy posłuchać Santor, co prawda wokalistka ale jednak dykcja niesamowitą czy Tyszkiewicz Beata. Wszystko mówi wyraźnie. Ja sama mam spory problem ze słuchem więc to zawsze będzie dla mnie bolączka, ale moja mama, która słuch ma absolutny i słyszy naprawdę najcichsze dźwięki, oglądając watahe na słuchawkach nie była w stanie zrozumieć co mówią.... Ja sama ściągałam napisy zagraniczne, żeby zrozumieć co polski aktor mówi po polsku... Klimat serialu też był specyficzny, ale no k*rwa co mi z filmu czy serialu skoro nie da się zrozumieć co mówią!

Czurna_2

Pełna zgoda. Poza stroną techniczną winni są też aktorzy ze słabą dykcją. Często mówią niechlujnie albo odwracają głowę od mikrofonu, który gdzieś nad nimi wisi na planie. Powinni wiedzieć, jak mają się ustawić, żeby byli słyszani. To jest ważny element ich zawodu.

Czurna_2

Mamrotanie aktorów jest plagą polskich filmów. Zwłaszcza, że teraz na topie jest maniera grania przy zaciśniętych zębach, vide: Różdżka, Dorociński. Twarz blacha, w każdym filmie jednakowy wyraz twarzy i wypowiadanie kwestii przez zaciśnięte zęby. Czy oni, qwa, nie oglądają się co nagrali?

Ellessar

"lepszy system dźwiękowy, bo te standardowe w telewizorach są do bani"

Kiedyś przeczytałem, że na odwrót. Temat wracał, a ja za każdym razem dziwiłem się o co chodzi, bo na moich standardowych w telewizorze wszystko gra. Z dźwiękiem w tym serialu również nie miałem żadnego problemu. Ktoś, gdzieś wytłumaczył, że problem pojawia się przy większym zestawie głośników.

Ellessar

zgadzam się, często właśnie przez to że jesteśmy przyzwyczajeni do lektorów to wydaje nam się, że dźwięk w polskich filmach/serialach jest kiepski, ja mam teraz kino domowe i wszystko dobrze słychać :)

janusz_boron

Niestety słaba strona polskich filmów to dźwięk

ocenił(a) serial na 6
janusz_boron

Rzeczywiście, dialogi w polskich produkcjach bardzo często piekielnie ciężko jest zrozumieć, tak absurdalnie ciche są przy dosyć głośnych dźwiękach tła, ale akurat w tym serialu moim zdaniem dźwięk był w porządku, może ze 2 razy nie zrozumiałam co zostało powiedziane.

ocenił(a) serial na 8
Sol89

Nie zwróciłam uwagi na to, że w ogóle miałby być jakiś problem z dźwiękiem, wszystko było dla mnie zrozumiałe :)

użytkownik usunięty
janusz_boron

Oj zgadza się, zgadza. Coraz mniej oglądam polskie produkcje, bo dźwięk jest tak fatalny, że szkoda nerwów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones