PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174414}

Tajemnicza wyspa

Mysterious Island
6,7 161
ocen
6,7 10 1 161
Tajemnicza wyspa
powrót do forum serialu Tajemnicza wyspa

niestety żenada...

użytkownik usunięty

Pomimo to, że oglądałam ten serial bardzo dawno temu dobrze pamiętam związane z nim odczucia. W większości niestety negatywne. Początkowo fabuła prezentowała się ciekawie, nawet tak bardzo nie raziły te OGROMNE odstępstwa od książki. Niestety potem... Co odcinek to gorzej. Nawymyślano bardziej niż w brazylijskiej telenoweli. A z kapitana Nemo, idola moich lat dziecinnych, zrobiono psychopatę. TEGO NIGDY NIE WYBACZĘ. No po prostu... Niesmak.

ocenił(a) serial na 8

Niestety Twoja wypowiedź to żenada! Niestety (chyba) zaliczasz sie do tych ludzi którzy krytykują to co dobre i ciekawe po to by tylko skrytykować (bo jak można taki serial od tak sobie nazwać żenadą - żenada można nazwać np. "I kto tu rządzi":D).Chociaż w sumie to Twoja prywatna opinia i nie powinienem się czepiać [skrucha:)].
W mojej opini serial był bardzo dobry, naprawdę trzymał poziom, mógłbym go porównać z takimi wspaniałymi serialami jak "Ziemia 2" czy "Dwa Światy".

ocenił(a) serial na 5
YourBestTime

Ale serial miał być na podstawie prozy Julesa Verne a wyszedł kicz idący w stronę perwersyjnego podgladania rozbitków przez zboczonego kapitana Nemo.
Z książką Vernego nie ma nic wspólnego!
Miałbyś rację gdyby scenarzyści zmienili imiona bohaterów a nie ruszali jeszcze że serial jest na podstawie Tajemniczej wyspy Julesa Verne.
Musieli być bardzo skrzywdzeni w dzieciństwie.

ocenił(a) serial na 8
Irish_Americ

Właśnie - "na podstawie..." tz. że wcale serial nie musi dokładnie przedstawiać sytuacji jaka jest zawarta w książce np. cechami wspólnymi serialu i prozy mogą być nazwiska i sytuacja w jakiej bohaterowie sie znaleźli (rozbicie się na wyspie).

YourBestTime

Nie bierz tego do siebie ale ten serial to właśnie żenada taka sama jak "dwa światy" i "ziemia 2". Na począdku lat 90 tych polsat karmił nas takim badziewiem. ale to tylko moja jak najbardziej subiektywna ocena.

ocenił(a) serial na 8
LeeHarveyOswald1986

Co kto lubi. Ja osobiście uwielbiałem taki klimat. Może po prostu nie lubisz Sci-Fi.

YourBestTime

Sci-Fi??? Star-Trek , Stargate to jest Sci-Fi. Seria o Alienie, i jeszcze troche tego było. Jeśli Tajemnicz wyspa jest Sci-Fi to " Nie do wiary - Strefa 11" jest( na sczęście już była) dokumentem.

ocenił(a) serial na 8
LeeHarveyOswald1986

Akcja serialu toczy sie w latach wojny secesyjnej a Kapitan Nemo używał kamer i monitorów do podglądania rozbitków.
Jak takie fakty nie przemawaiją do ciebie, że to jest Science Fiction (Steampunk) to nie wiem...

YourBestTime

dla m,nie ten serial to poprostu straszna padaka i tyle w tym temacie. Ktoś kto wyłożył kase na realizacje tego miał coś z głową, ja już wolałbym tymi pieniędzi D..ę sobie wycierać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
YourBestTime

Ech... Dlatego tak naprawdę nie znoszę forów internetowych. Moża zostać mało przyjemnie określonym z byle powodu i do tego niesprawiedliwie. Tobie się podobało? W porządku. Ja wyraziłam własną opinię i to wszystko. Nigdy nie krytykuję cudzych gustów. A co najważniejsze - bardzo rzadko wyrażam opinie na forach. Nie krytykuję różnych rzeczy tylko po to by je skrytykować. :(
"Ziemia 2" podobała mi się bardzo.

heh właśnie szukam tego serialu (widziałem że jest na YT) oglądałem go lata temu i pamiętam że mi się podobał :) Właśnie ten Nemo był jakiś taki mroczny. Tylko już nie pamiętam czy oglądałem go do końca i kto tam przeżył ale był wciągający.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones