Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak (2011-2017) serial TV

Teen Wolf

plakat - Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak (2011)

opisy serialu

(8)
 • Scott McCall jest zwykłym uczniem, który niczym się nie wyróżnia. Ma lekko zwariowanego przyjaciela Stilesa i wydaje się, że więcej mu tak naprawdę nie potrzeba. Pewnego dnia, Scott za sprawą ataku w lesie zmienia się - staje się popularny, wysportowany.... nikt jednak nie wie, że za tym wszystkim kryje się mroczna tajemnica.

 • Serial oparty luźno na filmie "Nastoletni wilkołak" z 1985 roku. Scott McCall (Tyler Posey) mieszka w fikcyjnym miasteczku Beacon Hills w Kalifornii. Nie wyróżnia się niczym szczególnym; na lekcjach nie zbiera najlepszych stopni, a w szkolnej drużynie lacrosse jest jednym z gorszych zawodników. Nie ma też wielu znajomych, poza odrobinę zwariowanym przyjacielem Stilesem (Dylan O'Brien). Wszystko ulega gwałtownej zmianie, kiedy zostaje ugryziony przez grasujące po okolicznych lasach tajemnicze zwierzę. Z dnia na dzień staje się zwinny, wysportowany i pewny siebie. Szybko okazuje się, że wypadek wiąże się też z innymi, mniej przyjemnymi konsekwencjami.

 • Sezon 1:
  Scott McCall (Tyler Posey) to cierpiący na astmę nastolatek, który mieszka z matką (Melissa Ponzio) w Beacon Hills. Pewnej nocy z synem szeryfa, a zarazem najlepszym przyjacielem Stilesem (Dylan O'Brien), udaje się do lasu, aby odszukać szczątki nastolatki, której ciało zostało rozszarpane przez dzikie zwierzę. Gdy je odnajdują, Scott zostaje ugryziony przez wilkołaka. Wkrótce chłopak zyskuje nadprzyrodzone zdolności: staje się zadziwiająco silny i szybki, do tego jego zmysły się wyostrzają. Wyrasta również na gwiazdę szkolnej drużyny lacrosse i zyskuje uznanie od najpopularniejszej dziewczyny w szkole, Lydii Marin (Holland Roden) oraz wzbudza zazdrość w kapitanie drużyny, Jacksonie (Colton Haynes). Wkrótce chłopak zakochuje się w nowej uczennicy liceum, Alison Argent (Crystal Reed), która odwzajemnia jego uczucie. Sprawy się komplikują, gdy na jaw wychodzi, że rodzina Alison jest łowcami wilkołaków. Tymczasem wraz ze Stilesem Scott poznaje wilkołaka Peter'a (Ian Bohen), którego rodzina zginęła w pożarze 6 lat wcześniej. Mężczyzna pragnie odszukać Alfę - najsilniejszego z wilków, który jako jedyny może zmieniać ludzi w wilkołaków. Scott decyduje się pomóc Derekowi, aby ochronić rodzinę, przyjaciół i dziewczynę, która nie wie, że jej rodzice są łowcami wilkołaków.

 • Sezon 4
   
  Od śmierci Allison (Crystal Reed) mijają dwa miesiące, a Scott (Tyler Posey), Stiles (Dylan O'Brien), Lydia (Holland Roden) i Kira (Arden Cho) wracają do szkoły. Nastolatkowie próbują uporać się z odejściem przyjaciółki, skupiając się na nauce. Wkrótce odkrywają, że ciotką Alison, Kate Argent (Jill Wagner), nie zginęła od zadrapania Petera (Ian Bohen), lecz stała się wilkołakiem i pragnie dokonać zemsty. Scott wraz z przyjaciółmi pomaga Mali (Shelley Hennig), która przez wiele lat była wilkiem, przystosować się i ułożyć korzystne relacje z innymi. Chłopak także chroni Liama Dunbar (Dylan Sprayberry), którego jako pierwszego zmienił w wilkołaka.

 • Sezon 3:
  Scott (Tyler Posey), Allison (Crystal Reed), Derek (Tyler Hoechlin) i reszta paczki staje do walki ze śmiertelnymi wrogami - stadem Alf, które zjawiło się w Beacon Hills. Wilkołaki porywają Boyda (Sinqua Walls) i zabijają Erice (Gage Golightly). Tymczasem Jackson (Colton Haynes) opuszcza miasto, a do szkoły dołącza nowa nauczycielka języka angielskiego, Jennifer Blake (Haley Webb). Nastolatkowie wkrótce odkrywają, że Alfy ukrywają się w zamkniętym banku, gdzie przetrzymują Boyda i młodsza siostrę Dereka, Core (Adelaide Kane), która była uważana za zmarłą. Kiedy w mieście dochodzi do serii niewytłumaczalnych morderstw, Stiles (Dylan O'Brien) dowiaduje się, że zabici byli składani w ofierze przez mrocznego druida znanego jako Darach. Wkrótce rodzice Scotta, Alison i Stilesa zostają porwani...

 • Sezon 2:
  Scott (Tyler Posey) i Allison (Crystal Reed) ukrywają swój związek przed rodzicami dziewczyny, którzy nie chcą, by ich córka była z wilkołakiem. Tymczasem Lydia (Holland Roden) ma przewlekłe halucynacje, w których widzi Petera (Ian Bohen), którego zabił Derek (Tyler Hoechlin). Gdy ten z kolei staje się Alfą, kompletuje swoje stado, zmieniając w wilkołaki trójkę licealistów. Wkrótce do miasta przyjeżdża dziadek Alison, który wypowiada wojnę wilkołakom, jednak to nie jest jedyny problem bohaterów. Do Beacon Hills przybywa również tajemnicza Kanima. Stwór ten zaczyna zabijać mieszkańców...

 • Serial opowiada o chłopaku o imieniu Scott McCall, który pewnego dnia za namową swojego najlepszego przyjaciela Stilesa wybiera się do lasu w celu poszukiwania zwłok. Podczas tej przygody zostaje zaatakowany przez wilkołaka. Rozpoczyna to w jego życiu ciąg nietypowych zdarzeń, co sprawi że jego świat zostanie obrócony dosłownie do góry nogami. Odkrywa w sobie różne super moce, z którymi raz radzi sobie lepiej, raz gorzej. Niebywałym plusem okazuje się poznaje pięknej dziewczyny - Allison, w której nieuchronnie się zakochuje. Okazuje się jednak wszystko nie być tak różowe gdy odkrywa, że jej rodzina jest łowcami wilkołaków. To jednak nie koniec kłopotów Scotta. Niewyjaśnione jest ciągle kto go zaatakował i kim jest samiec alfa, ile wspólnego ma z tym Derek Hale i jak poradzić sobie w swoim zwykłym świecie w tak nietypowych okolicznościach.

 • Sezon 5:
  Scott (Tyler Posey), Stiles (Dylan O'Brien), Lydia (Holland Roden), Kira (Arden Cho) i Malia (Shelley Hennig) rozpoczynają ostatni rok nauki w liceum. Pod koniec wakacji zastępca szeryfa Parish (Ryan Kelley) zostaje zaatakowany przez wilkołaka Belasko (Gabriel Hogan), który pragnie odnaleźć Scotta i przejąć jego moce Alphy. Tymczasem do miasta przyjeżdża chcący dołączyć do watahy Theo (Cody Christian). Wkrótce w Beacon Hills w tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać nastolatkowie...