PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689083}

The 100

7,5 75 080
ocen
7,5 10 1 75080
The 100
powrót do forum serialu The 100

Moim zdaniem serial godny polecenia i bije na głowę inne seriale z gatunku sf. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku sf.

Flanet

BSA?

ocenił(a) serial na 10
gienek_pa

Mega serial cały czas o nim myślę i nie mogę się doczekać 3 sezony. Ale załamali mnie kiedy Lexa i Clarke się całowali świałam sie wtedy przez łzy

gienek_pa

mialam obejrzec ten serial ale jakos mnie nie przekonuje , ponoć tam każdy z każdym ląduje w łóżku ;p

ocenił(a) serial na 7
MrsVampire

Przez dwa sezony były maks 3 sceny łóżkowe które trwały nie więcej niż kilka sekund. I zapewniam nikt z każdym nie śpi :).

Wariat23

a polecacie ten serial ? o czym on jest konkretnie ?

ocenił(a) serial na 7
MrsVampire

Ludzie po 100 latach wracają z orbity na ziemię i walczą z ziemianami.

ocenił(a) serial na 4
MrsVampire

Nie tak, ze kazdy laduje w lozku. Sa watki milosne, jest watek zdrady... Wszystko zgrabnie uplecione w ten sposob, aby nie promowac bezmozgiego bzykania sie, a poruszac trudne tematy. Scen lozkowych jest nieduzo.

ocenił(a) serial na 5
gienek_pa

jak może mieć wyższą ocenę niż LOST ? jak to kopia wielu seriali i filmów w jednym...

gienek_pa

czekam na 3 sezon

użytkownik usunięty
gienek_pa

Serial dla młodzieży. Przetrwałem 2 sezony, ale nie jestem z tego dumny. Żadna produkcja nie zdetronizuje "Soprano" i "Breaking Bad".

Ja nie wiem czy wytrwam 2 sezon po tym co się dzieje teraz s02e08 chodzi mi o akcje z oddaniem Finna. Czy oni są naćpani? Wyrżną pól wioski(bezbronni i dzieci) w swoim obłędzie a oni nie chcą go oddać Ziemianom w zamian za pokój?! Pomijam fakt jego zdrady gdzie najpierw parzył się z Raven(z którą był w związku) potem Clarke i znowu Raven. To jest jakiś obłęd! :-D I jeszcze ta wnerwiająca mnie od samego początku Clarke Griffin i psychol John Murphy. Szkoda że Monroe tak mało pokazują -_- a Bellamy Blake hmmm nieogarnięty jakiś zachowuje się tak jak by stał na rozdrożu dróg, raz robi tak potem dostaje oświecenia i nagle targa nim sumienie, potem znowu po staremu. Scenerie mi się podobają Mad Max i Fallout :-)

ocenił(a) serial na 6

Pytanie raczej czy Sopranos i Breaking Bad są tak dobre jak The wire :)

ocenił(a) serial na 8
gienek_pa

Zgadzam się! Mam nadzieję, że się tylko nie popsuje w następnych sezonach, bo tak niestety często z tego typu serialami bywa. Wie ktoś może, kiedy konkretnie można spodziewać się kolejnego sezonu? Chodzi mi głównie o miesiąc :)

ocenił(a) serial na 6
Carmellia

21 styczeń premiera 3 sezonu.

ocenił(a) serial na 8
returner

Dziękować! :)

ocenił(a) serial na 8
gienek_pa

Pierwszy sezon był średni ale 2 wymiata, z niecierpliwością czekam na 3 sezon.Głupie jest tylko to że w 100lat nagle powstały nowe kultury,języki i nagle ludzkość mentalnie i technologicznie cofnęła się o kilka set lat ...

ocenił(a) serial na 10
gienek_pa

Zgadzam się! Godny polecania :) Mnie przypadł do gustu bardziej 1 sezon niż 2 chociaż i tak mi się podobał ;) Nie mogę się doczekać 3! I mam nadzieję że Clark nie będzie z Lexą tylko z Bellamy <3

ocenił(a) serial na 4
gienek_pa

sredni ,szalu nie ma i naciagane odcinki byle bylo wiecej ,tak na sile

ocenił(a) serial na 3
gienek_pa

to jest jeden z najgorszych serial ostatnich lat i to już 3 sezon, aż dziwne że go nie anulowali, a szkoda bo zawsze byłaby szansa na coś lepszego (raczej nie trudno). Osobiście dałam 3/10 za największe głupoty, dziury fabularne, nijakich bohaterów i przede wszystkim ... znowu głupoty scenariusza.

ocenił(a) serial na 6
naomi_nomi

A jakie twoim zdaniem są najlepsze seriale ?

gienek_pa

Witam,

jestem dopiero na 5. odcinku 2. sezonu i zadziwia mnie postępowanie Clarke... Ludzie z gór ją uratowali, dali schronienie, jedzenie itd., a ona kopie ich w d... i biegnie ratować ziemian, którzy z nimi walczyli i chcieli ich śmierci a dodatkowo, których 300. sama usmażyła... Przeżywa, że ziemianie (ci sami co chcieli ją zarąbać) są więzieni i ich krew wykorzystywana jest w celu leczenia po napromieniowaniu... Jakieś nielogiczne wydaje mi się jej postępowanie. Rozumiem, że mogła nie ufać ludziom z gór, ale żeby tak bez jakiś dowodów na to, że są "tymi złymi" od razu z nimi walczyć?

Będę wdzięczny za jakieś logiczne wyjaśnienie, może czegoś nie dostrzegłem. Nie wiem jak dalej z fabułą, ale na tym etapie wiedzy widza jak i postaci Clarke jej postępowanie uważam za idiotyczne.

ocenił(a) serial na 9
xibit

SPOILER po 2x5:

Też tak myślałam. Ale bezpodstawnie. Przede wszystkim, nie chcieli jej stamtąd wypuścić. Skoro to taki przytulny i niewinny ośrodek, to chyba powinien być dobrowolny. Po drugie: Ziemianie i wszyscy z Arki mają tę samą właściwość we krwi - więc ją i jej przyjaciół do tych samych celów by wykorzystali. Też się jej dziwiłam na początku, ale uwierz mi, miała rację.
Co do 1x13: Ziemianie atakowali ich obóz. Broniła swoich ludzi. Nie oznacza to, że sprawia jej przyjemność mordowanie ludzi. Nawet jeśli to wrogowie, traktowanie Ziemian jak zwierząt raczej godzi w jej wartości.
Przed Tobą jeszcze połowa sezonu. Cierpliwości :)

tvdthgfan

Rozumiem. Jestem już przy końcu 2. sezonu i wszystko teraz jest zrozumiałe, tak jak zresztą myślałem. Jednak na samym początku nikt nie wiedział co się dzieje, co złego ludzie z gór robią więc jej zachowanie było bardzo dziwne. No nic, to i tak szczegół bo serial rozwija się naprawdę super. Szkoda, że za chwilę będę na bieżąco i będę musiał czekać na kolejne odcinki. Przyjemnie ogląda się 2-3 odcinki na raz.:-)

xibit

Każdy sezon lepszy niż poprzedni. Początkowo uważałam ten serial za średniak ale akcja i fabuła stopniowo się rozwijają. Trzeci sezon jest naprawdę interesujący. I wbrew temu, co niektórzy użytkownicy piszą nadaje się dla osób powyżej 16 r. ż.

ocenił(a) serial na 7
margopearl

O nie, nie 3 sezon zdecydowanie najgorszy ze wszystkich.

gienek_pa

Ja osobiście polecam Expanse, fajny Hard Sci Fi z wątkami Noire

gienek_pa

Osobiście serial mnie wciągnął, bo pomysł na fabułę nie jest taki zły.
Ale niedociągnięcia, ciągła abstrakcja i co najgorsze...głupota bohaterów mnie dobija i sprawia, że mam mieszane uczucia.
Myślą, że wylądują sobie na czyimś terenie i ten ktoś nie zadba o to by go opuścili? Mają pretensje do Ziemian w jaki sposób wszystko rozwiązują. Ale to oni żyli na Ziemi, nikt ich nie uratował, tak jak tych z Arki. Chcieli mieć dowodzenie w Arce, a teraz chcą mieć na Ziemi...nie można mieć wszystkiego, czyż nie? Oby Kane'owi udało się w jakiś sposób pokonać nowego Komandora, zanim wszyscy będą musieli zginąć.

ocenił(a) serial na 10
Angeelaa

Skrajnie prawicowe zachowania to nie znowu taka abstrakcja występująca tylko w filmach sf. Nie tylko w filmie THE 100 niektórzy przywódcy mają zapędy totalitarne i chcą podporządkować sobie, lub wybić każdego kto choć trochę różni się od nich lub ma inne poglądy ;-)

ocenił(a) serial na 8
gienek_pa

Nie ma to jak uśmiercić najbardziej pozytywnego bohatera jakim był Lincoln, nie wiem jaki to miało mieć sens, ale oglądalności napewno im nie poprawi :/

ocenił(a) serial na 8
lordbroker

A mogłaby poprawić się oglądalność ,bo z mojego punktu widzenia w jednym odcinku tego serialu czasem dzieje się więcej niż w 5 odcinkach słynnego na cały świat " The Walking Dead" ,przynajmniej takie są moje odczucia :D

ocenił(a) serial na 10
lordbroker

Akurat Lincolna też lubiłem, ale zginął jak bohater, żeby obronić swoich ludzi. To jest serial post-apo, więc postacie giną, a nie tylko same no-nejmy. A ostatni odcinek - S03E10 - według mnie, najlepszy odcinek tego serialu. Ale oczywiście będą płakać za Lexą i ocena serialu spada tak szybko jak tupolew, i 4 sezon chyba będzie ostatni, bo akurat zamówili 4 sezon przed zabiciem Lexy.

ocenił(a) serial na 8
lordbroker

Też się wkurzyłem, na miejscu Octavii wybił bym połowe kolonii za to. I czemu nikt jeszcze nie ubił tego debila, Jaha. Wszyscy tak łatwo się go słuchają, że aż boli

ocenił(a) serial na 4
gienek_pa

Na głowę to można upaść czytając ten post ze śmiechu. To świadczy o tym tylko jak w ogóle jesteś nie wymagającym widzem.

ocenił(a) serial na 8
Wolfman_PL

Odezwał, się koneser.. poleć nam jakieś ambitne seriale :)

ocenił(a) serial na 4
Don_Jaras

SF?
Proszę bardzo Battlestar galactica jak obejrzysz to polecę kolejny :)

ocenił(a) serial na 8
Wolfman_PL

Z ciekawości zapytam, co sądzisz o "Stargate: Universe"?
Sondująco, że tak powiem.

ocenił(a) serial na 4
basiek_10

Byłoby dobre, gdyby nie to,
- że mieli kontakt z ziemią
- za dużo zbędnego romansu
- kombinowania z czasem (jak to zwykle u amerykanów)
Z pewnością ciekawszy niz The 100

ocenił(a) serial na 9
gienek_pa

Też bardzo kocham ten serial, zwłaszcza Bellarke :)

ocenił(a) serial na 8
gienek_pa

Najlepszy serial sf to Doktor Who . Bez hejtu.

ocenił(a) serial na 10
Tardiss98

Czy też Was zastanawia fakt, że postacie w tym serialu nie mają zarostu, za przeważają stylowe fryzury?

ocenił(a) serial na 6
gienek_pa

Po kilku odcinkach widze duzo podobienst do Zagubionych tylko że tam pierwsze sezony były genialne nie liczac nawet zagadek i tajemnic postacie tutaj w porownaniu do tamtego serialu sa tragicznie zagrane jak w najslabszych komediach badz horrorach.
Rzeczywiscie ocena jest chyba spowodowana niska srednia wieku widzow tego serialu. Zagubieni 7,5 the 100 7,8...

ocenił(a) serial na 1
gienek_pa

Dla mnie serial to dno. Nielogiczny od samego początku. Strasznie irytuje, nie wiem skąd taka wysoka ocena na FB. Bana dzieciaków latająca po lesie. Masakra.

ocenił(a) serial na 10
taksido

Bardzo płytka opinia, jeśli coś cię nie interesuje to nie oglądaj. Nie doszukuj się logiki, to nie perypetie w serialu "M jak miłość", to serial s-f, gdzie wszystko jest możliwe.
Dla przykładu serial Zagubieni wraz z ostatnimi sezonami już zaczął męczyć, też uważam go za jednego z najlepszych, jednak ilość zagadek (również tych nierozwiązanych) i zwrotów akcji wprowadziła bajzel w tej produkcji. Jak by skończyły się pomysły.
Serial The 100 z sezonu na sezon pokazuje naprawdę wysoki poziom, zarówno fabularny jak i aktorski. Nie ślimaczy się, postacie zdecydowanie przechodzą metamorfozy osobowości. Nic dziwnego, że w jednej chwili ratowali by cywilów, w innej wybijali wioski. Rzeczywistość z jaką mają do czynienia wystawia ich na próby, Podobno każdy z nas ma jakąś ciemną stronę, która na jakimś etapie życia może się ujawnić:) Serial w świetny sposób pokazuje ludzkie oblicza. W postępowaniu ludzi w świecie rzeczywistym, w codziennych wyborach próżno szukać logiki.
Przede wszystkim serial to rozrywka, ocena na FB nie jest przypadkowa, a już na pewno nie jest uzależniona od wieku, a od gustów. Fakt, że mamy następny sezon o czymś świadczy.

ocenił(a) serial na 1
kedziorekflo

Interesuje mnie SF ale nie w takim wydaniu. Po co mi wciskasz swoją subiektywną opinię? Przecież napisałem, że dla mnie serial to dno? Ile masz lat?

ocenił(a) serial na 10
gienek_pa

Grunt że będzie 5 sezon :)

ocenił(a) serial na 7
koniu14

Zważając na oglądalność która leci na łeb na szyję to nie wiem czy to rozsądny krok.

ocenił(a) serial na 5
Arkadiusz4O

^ Głównie przez to, że 4 sezon to jest jakaś porażka. Bardzo kwadratowe dialogi, słaba operatorka która bije po oczach,słaba gra aktorska, cała fabuła jest zrobiona na odwal się, tam rzeczy się po prostu dzieją no i Clerke, nie wiem czy to przez cięcia kasy czy nikomu sie już nie chce, ale najlepiej by było jakby to skończyli i tyle

ocenił(a) serial na 8
Dexiuu

Niestety muszę się zgodzić. Najsłabszy sezon póki co... Miejmy nadzieję, że chociaż w jakiś sensowny sposób go zakończą. Ten pomysł, że aby stworzyć serum należy wystrzelić w kosmos gdyż tylko tak odczyta się jego kod itp jest taki dla mnie trochę naciągany. Zobaczymy, jak dalej to pociągną :)

ocenił(a) serial na 7
KamilFan

Zdaję mi się że nie ma ratunku, nie mam pojęcia co musieliby teraz zrobić żeby wyciągnąć serial na prostą. Wiemy jak to się skończy, dramatyczną walką o szczepionkę ale uda się, pewnie poświęcą pare osób ale wszystko cacy i jezeli maja zamiar w 5 sezonie znowu odgrzewac kotleta po raz 3 i tym razem wymyślić jakieś nowe zagrożenie powiedzmy w postaci "asteroidy" to ja dziękuje bardzo.

ocenił(a) serial na 8
Arkadiusz4O

Teraz wszystkiego się można spodziewać. Nie zdziwię, się jak Clark znowu wpadnie na jakiś pomysł, że jednak jest inny sposób na stworzenie serum. Zastanawia mnie jeszcze jedno. Odnośnie schronu, w którym został zamknięty Murphy. Albo mi coś umknęło albo w ogóle zapomnieli o tym miejscu, które też miało służyć przeciwko promieniowaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones