serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

The Chicago Code

2011
44m
7,4 1 282
oceny
7,4 10 1 1282
"The Chicago Code" to nowy, fascynujący dramat policyjny, stworzony przez producenta i scenarzystę Shawna Ryana ("The Shield"). Serial przedstawia środowisko najlepszych... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
The Chicago Code zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

"The Chicago Code" to nowy, fascynujący dramat policyjny, stworzony przez producenta i scenarzystę Shawna Ryana ("The Shield"). Serial przedstawia środowisko najlepszych i szanowanych policjantów z Wietrznego Miasta, którzy walczą z przestępczością i demaskują afery korupcyjne wśród znanych chicagowskich polityków. Zdjęcia do serii"The Chicago Code" to nowy, fascynujący dramat policyjny, stworzony przez producenta i scenarzystę Shawna Ryana ("The Shield"). Serial przedstawia środowisko najlepszych i szanowanych policjantów z Wietrznego Miasta, którzy walczą z przestępczością i demaskują afery korupcyjne wśród znanych chicagowskich polityków. Zdjęcia do serii kręcone były w Chicago. Akcja serialu utrzymana jest w szybkim tempie, fabuła skupia się na losach lokalnego bohatera – weterana departamentu policji Chicago – Jarka Wysockiego (Jason Clarke). Dzięki relacji z Teresą Colvin (Jennifer Beals), główny bohater posiada zwiększone uprawnienia w pracy. Teresa Colvin, była partnerka Jarka Wysockiego, obecnie jest pierwszą kobietą komisarzem i kontroluje pracę około 10 tysięcy policjantów. Podczas gdy ona dyplomatycznie zarządza skomplikowanym i trudnym środowiskiem chicagowskich polityków, Jarek pracuje na ulicach, aby oczyścić miasto z korupcji i przestępczości oraz by pomścić śmierć brata. W swojej pracy bohaterowie nie cofną się przed niczym, by obnażyć i zdeklasować swoich potężnych przeciwników, w tym radnego Ronina Gibbonsa (Delroy Lindo), magnata budowlanego, który wszedł w szeregi polityków i przez blisko 20 lat rządził swoją dzielnicą, wielokrotnie łamiąc prawo. Podczas pracy w terenie, Jarkowi partneruje Caleb Evers (Matt Lauria), młody, ambitny detektyw, który desperacko próbuje się wykazać. Pod opieką głównego bohatera jest również jego siostrzenica, Vonda Wysocki (Devin Kelley), niedoświadczona, młoda policjantka, której ojciec – brat Jarka, zginął w trakcie pełnienia obowiązków, kiedy była jeszcze dzieckiem. Jarek Wysocki uważnie przygląda się jej pracy i bacznie obserwuje ryzykowne poczynania jej zarozumiałego partnera Izaaka Joinera (Todd Williams). W mieszaninie postaci swoje miejsce znalazł również podły i nikczemny Liam Hennessey (Billy Lush), irlandzki bandyta, który sprawnie wtopił się w świat lokalnej przestępczości.

studio
20th Century Fox Television / MiddKid Productions
tytuł oryg.
The Chicago Code
inne tytuły
Ride Along (tytuł roboczy) USA
więcej
W odcinku 1x1 pt. "Pilot", Teresa opowiada o wszystkich łapówkach jakie musiał dać jej ojciec, aby móc utrzymać swoją działalność gospodarczą. Widzimy go wtedy jak otwiera kasę i wyjmuje z niej gotówkę. Większość banknotów pochodzi jednak z 2006 roku, kiedy to miała miejsce wymiana amerykańskiej waluty, mimo iż akcja retrospekcji rozgrywa się pod koniec lat siedemdziesiątych i we wczesnych latach osiemdziesiątych.
W odcinku 1x3 pt."Gillis, Chase & Babyface", kiedy Wysocki popycha jednego z policjantów za dwudziestominutowe spóźnienie, kamera na chwilę przechodzi w ujecie pod innym kątem. Przed zmianą ujęcia policjant stoi na wprost radiowozu, ale po jego zmianie jest już obok Wysockiego.
W odcinku 1x4 pt. "Cabrini-Green", kiedy Gibbons jest w szpitalu z Simsem, obaj grają na konsoli Xbox 360. Można wtedy zobaczyć że jest to "The Shield", gra wideo oparta na wcześniejszym serialu Shawna Ryana - twórcy "The Chicago Code". W rzeczywistości gra "The Shield" nigdy nie ukazała się w wersji na Xboxa 360. Była dostępna jedynie na komputerach osobistych (PC) i konsoli Playstation 2.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetny serial!

ocenił(a) serial na 8

Bardzo dobry serial, ciekawy, wciągający, poruszający. Do końca nie wiadomo jak się rozstrzygną
losy bohaterów. Mnie najbardziej uwiódł polski motyw w postaci detektywa o polskim pochodzeniu -
Jarka Wysockiego - geniusza, który potrafi rozwiązać każdą zagadkę. Oby więcej takich obrazów
Polaków w zagranicznym...

Jeden z lepszych seriali "policyjnych" jakie było mi dane obejrzeć, szkoda że go zdjęto. Swoją
drogą zastanawiam się jakim cudem, seriale takie jak "Chicago Code" czy "The Bos" zostają
zwinięte po jednym dwóch sezonach, a przeciętniaki takie jak "kości" dostają aż 8 ...

No i niestety serial został anulowany,Szkoda zwłaszcza tego, że serialu o polskim
policjancie pewnie długo w amerykańskiej telewizji już nie będzie. Bo tego, że Shawn
Ryan już niedługo stworzy kolejny doskonały serial sensacyjny, jestem pewny.
Szkoda też Lie to me chociaż trzeci sezon według mnie zaczął już...

piosenka

ocenił(a) serial na 8

poszukuję tytułu utworu z końca odcinka 1x07 jakby ktoś wiedział to czekam na informację

Sezon 2 ?

użytkownik usunięty

Witam wiadomo coś o sezonie 2 czy tylko na 1 sezonie się skończy ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones