The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek The Last of Us (2023)

Gdy zgubisz się w ciemności

When You're Lost in the Darkness 1h 20m
8,4 9 898
ocen
8,4 10 1 9898
The Last of Us
powrót do forum s1e1

Wszyscy oceniają serial z perspektywy gry… A ja nie jestem fanem gier i w TLOU nigdy nie grałem. Oczywiście wiem, o co w grze chodzi (to jednak pewne zjawisko popkulturowe, czytałem o nim, kojarzę ogólny temat i treści) - ale nie grałem.

Natomiast generalnie lubię opowieści rozgrywajcie się w rzeczywistości postapokaliptycznej, więc jak usłyszałem, że ma być serial, to się ucieszyłem.

Tak więc z perspektywy kogoś, kto w grę nie grał (i nie panuje): pierwszy odcinek był świetny. Doskonale ukazany klimat. Cała pierwsza część, z córką Joela - "spokojne życie" i narastające poczucie zagrożenia. Wszystko wskazuje na to (jak się gry nie zna…), że córka będzie jedną z głównych bohaterek, że rozwinie się historia pt. "Ojciec z córką przedzierają się przez postapokaliptyczny świat" - a tu twist, córka ginie.

Klimat "strefy kwarantanny" pokazany kapitalnie. Aktorzy - dla mnie bomba. Pascal jako gość zgorzkniały i zmęczony życiem, który "budzi się" pod wpływem nowych perspektyw. Bella Ramsey jako "dzikie dziecko" (sierota, wychowana w wojskowej szkole dyktatury) moim zdaniem sprawdza się na razie świetnie. Nawet Anna Torv, która (to moja prywatna opinia, rzecz prosta) w większości ról jest dość drewniana, tu jest wiarygodna.

Jeśli świat "na zewnątrz" pokazany w kolejnych odcinkach będzie wizualnie równie przemyślany jak to, co widzieliśmy dotąd, to nie mam zastrzeżeń.

"Gwiazdek" po pierwszym odcinku nie daję, ale na razie jestem "za".

ocenił(a) serial na 8
Janhalb

Ciekawa opinia. Ja również nie grałem. Daje 7 póki co, za 1 odcinek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones