PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813197}
8,1 59 968
ocen
8,1 10 1 59968
6,6 15
ocen krytyków
The Mandalorian
powrót do forum serialu The Mandalorian

Kocham ten serial!

ocenił(a) serial na 9

Po czterech odcinkach. Prosta fabuła, przewidywalny, ale ma to coś w sobie, tego ducha, za co kocham Gwiezdne Wojny. Przygoda, akcja, ciekawe postacie, roboty, różne plenery, statki kosmiczne :)

ocenił(a) serial na 9
mkskala

Dokładnie tak! Czuć ducha oryginalnych Gwiezdnych Wojen i kina nowej przygody :)

ocenił(a) serial na 8
mkskala

Bo chyba właśnie o tę prostotę chodzi - ten serial ma w sobie coś takiego, że bohaterowie i świat w nim przedstawiony wciagaja, ja jestem autentycznie ciekawa, co będzie dalej, co z małym Jodą, co z Mando, czy spotkamy jeszcze Carę i piękną wdowę, kto stoi za Klientem i polowaniem na młodego itd. itd... Czegoś takiego nie miałam w przypadku nowych epizodów SW - tzn. może przed Przebudzeniem byłam nakręcona (jak zresztą wszyscy chyba), ale potem to minęło. Finn, Rey czy Kylo Ren nie potrafią zainteresować mnie soba, ich postacie są dla mnie plytkie. W przypadku tego serialu mam całkowicie na odwrót :)

ocenił(a) serial na 8
kelas_aina

W nowym SW ciekawi mnie tylko wątek Kylo.

ocenił(a) serial na 8
WTTW_FILM

Niestety jak dla mnie Adam Driver całkowicie zabił tę postać, jest tak niemęski że nie jestem w stanie kupić go jako badassa a la Vader.

ocenił(a) serial na 8
kelas_aina

czyli antagonista musi srać testosteronem żeby można było go uważać za tego złego?
Nie ogarniam tego argumentu, zagrał nieźle, jest to jedyna postać w nowych filmach z jakąkolwiek ciekawszą historią i jeden z niewielu wątków który może potoczyć się w fajny sposób.

W ten sposób chyba tylko baby i toxicfandom na to patrzy.

ocenił(a) serial na 8
WTTW_FILM

Vader nie srał testosteronem a badassem był, to po pierwsze. Po drugie MOIM zdaniem Diver nie nadaje się do roli KR - nie lubię go jako aktora i popsuł mi tę postać. Owszem, jestem babą i mam prawo oceniać postacie i aktorów tak, jak mi się podoba.

WTTW_FILM

toxicfandom- wszyscy z odmienna opinia - zgadlem?

ocenił(a) serial na 8
El_Draque

Mówię o ludziach dla których co by nie wyszło i tak by było słabe przez ich wyobrażenia na temat nowych filmów.

WTTW_FILM

:) czyli przez ich "nieodpowiednie" wyobraznie o tym jaki film powinien czy tez moglby byc.

widzisz w swojej wypowiedzi pewna tendencje? :)))))))

ocenił(a) serial na 8
El_Draque

po prostu ilu fanów tyle pomysłów na film, przykra przyczyna hejtowania popularnych serii nawet jeśli są w miarę dobre.

WTTW_FILM

uwazam, ze albo cos jest dobre, albo nie jest :)
Inna sprawa ze jakosc wszystkiego spada z kazdym rokiem, od chleba po kreskowki, co wplywa na rozwoj pokolenia o niskich wymaganiach.

ocenił(a) serial na 8
El_Draque

Z SW jest taki problem że zależy jak na te filmy patrzymy. Główna saga ma być filmem dla każdego, ma się dobrze bawić i dzieciak i dorosły.

Z filmami Disneya jest taki problem że są nierówne, ciekawe wątki przeplatają się z słabymi i niepotrzebnymi. Z jednej strony mamy piękne efekty, świetny klimat i zdjęcia, widać ogrom pracy włożonej w efekty praktyczne.

Z drugiej jak wspomniałem wcześniej, słabe wątki jak murzyn i azjatka ratujący zwierzęta, nagłe zmiany w budowaniu bohaterów - czyli w jednym filmie tchórz w drugim bohater zdolny do poświęcenia się za innych. I nie było by nic złego gdyby bohater przeszedł przemianę na tle wydarzeń ale tak nie było, a jedyna sytuacja dzieląca dwa charaktery to napisy końcowe w epizodzie 7.

Jak dla mnie te filmy nie są słabe, są solidną rozrywką pod masową publikę, spinoffy są bardziej ambitne. Boli to że społeczność wystawiająca 10/10 nie widzi wad i to że społeczność wystawiająca 1/10 nie widzi zalet. Na forum każdego filmu z SW jest podział i popadanie w skrajność a ciekawe dyskusje przepadają.

A co do ostatniego twojego zdania, fakt, wystarczy popatrzyć na aktualnie popularne treści choćby na Youtube. Można raka dostać.

użytkownik usunięty
kelas_aina

zgadzam się w 100% !!

mkskala

W sumie 4 odcinek, to jakbym oglądał Xeną,Herkulesa i Władcę pierścienia w jednym ;D Szczerze za dużo kalek z innych filmów.Ale sprawnie zrobione :) I tak jak patrzę, ciekawi mnie, czy będzie jeszcze większe starcie? Bo szczerze wątpię. W zbliżającym się Władcy pierścienia, pewno największe starcie, to będzie te z drużyny pierścienia. Chociaż z takimi budżetami, to powinni móc zrobić, naprawdę duże bitwy. Skoro GoT z dużo mniejszym budżetem na sezon, robił olbrzymie bitwy, jak na serial.

ocenił(a) serial na 7
toyminator

Dla mnie to znów byla zrzynka z Siedmiu wspaniałych.

ocenił(a) serial na 8
gloszuk

Była była , ale czy źle ? to jest serial jak w jednym z kilku odcinków zrobią zrzynkę z czegoś co było dobre, to czemu nie, ja już po pierwszych minutach wiedziałem co i jak, ale w niczym nie przeszkadzało mi to w odbiorze i zachwycaniem się światem star wars.

gloszuk

Zrzynka ze zrzynki zrzynki?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones