PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743791}

The OA

7,2 32 095
ocen
7,2 10 1 32095
7,4 5
ocen krytyków
The OA
powrót do forum serialu The OA

'Wiara' w seriale?

ocenił(a) serial na 10

Jest godzina 23:20 po całodniowym piątkowym maratonie zakończyłem sezon pierwszy The OA. Jestem pod wrażeniem, klimat magiczny, zaskakujący, lecz mam straszny niedosyt. Twórcy pozostawiają widza z wiarą iż to co ogląda jest 'prawdziwe-nieprawdziwe', choć większość czasu jako świadomy widz, nie chcesz uwierzyć w tą historię jak bohaterowie, lecz chyba o to tutaj chodziło, by po prostu w coś uwierzyć. Jestem dumny, że seriale zmierzają w taką stronę.Mogę to również nazwać katharsis XIX wieku. Muzyka, zdjęcia, aktorzy, fabuła ect. dla mnie 10/10. Czekam na 2 sezon bardzo czule :).

evo93

A gdzie można go obejrzeć? :)

zxc524

na Netflixie

zxc524

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet z lektorem 720p. Mnie historia bardzo zaciekawiła no i klimat jest :)

użytkownik usunięty
WARIACIK

jak można oglądać coś z lektorem? jezus

ocenił(a) serial na 8

myślę, że nickname wiele tłumaczy haha

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
blacklie69

Twój też ;)

ocenił(a) serial na 6

jak można oglądać coś z napisami :P

Jeśli tak bardzo Ci przeszkadza ,że ktoś ogląda "coś" z lektorem to proponuje zacząć oglądać telewizje z napisami :)

ocenił(a) serial na 7
WARIACIK

Ale wiesz, że telewizja to szerokie pojęcie?

lenka96

Bardziej miałem na myśli reklamowizor :D

ocenił(a) serial na 7
WARIACIK

Ale tam nadają różnego rodzaju programy.

lenka96

Wiem i zakończmy na tym temat lektora napisów . HNY 2017 for U.

ocenił(a) serial na 8
WARIACIK

"Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet z lektorem 720p"

Jak nie jesteś cebulakiem to nawet nie musisz szukać.

ocenił(a) serial na 8
PROCTON

Wpieprzanie sie w to jak ktos cos oglada jest tak bardzo polskie ze nie potrafie tego nawet ubrac w słowa, serio.

Zreszta patrząc po filmach, ktore oceniles na 10 XD to ogladajac je nawet bez dzwięku za wiele nie stracisz

ocenił(a) serial na 8
wriki1234

Nie chciało mi się odpowiadać, ale w sumie czemu nie? jak już się tak dowaliłeś do filmów to oglądając Sralalalend bez dźwięku też nic nie stracisz, Interstellar też na 10 mimo, że hype na ten film był lepszy niż on sam. Widzisz? po co się dowalać do jakichś ocen. Co do moich jakże inteligentnych tutaj wypowiedzi to traktuj to jako bekę z naszego narodu, który widzi tylko serwisy typu cda gdzie jakość jest po prostu do dupy, tak samo oglądanie filmów z lektorem jest jak dla mnie stratą m.in. dźwięku a konkretnie wypowiedzi aktorów, nie rozumiem co jest trudnego w czytaniu.

ocenił(a) serial na 8
PROCTON

Fakt serwisy typu cda niszcza totalnie postrzeganie i odbior filmu, ale jak komus to odpowiada to przeciez bez sensu sie do tego czepiac, ja osobiscie sam preferuje filmy w jezyku oryginalnym albo z napisami.

ocenił(a) serial na 7
wriki1234

To wy oglądacie z lektorem lub napisami? Paranoja, dobry kinoman jak ja, ogląda filmy tylko w oryginale, bez napisów, bo rozpraszają. XD

Felipesku

ja oglądam bez napisów, bez głosu, a czasem to i bez obrazu...:)

użytkownik usunięty
pawelstankiewicz8

ja oglądam tylko po rosyjsku. Wtedy dociera do mnie ta oniryka o której tyle w kontekście tego serialu się mówi :D

lenka96

- Jak możesz oglądać z lektorem? - jak możesz oglądać z napisami?, - Jak wystawiłeś ocenę 10/10 takiemu filmowi to jesteś głupi! - na cda jakość jest do dupy, i ty też jesteś jak to oglądasz w takiej jakości! - nie rozumiem co jest trudnego w czytaniu, ja czytam inni też muszą?

Ludzie..! :D Co tu się "stanęło". Wstydźcie się! :D

LidS

Proponuję oglądać z wyłączonym telewizorem w worku na głowie.

ParAdoXx_9

Każdy ogląda jak chce, dla jednego to jest dobre dla innego coś innego. Nie oznacz to że twój gust oglądania jest do dupy, i kogoś kto ma inny gust oglądania.

ocenił(a) serial na 7

Kronikie filmowe moszna? Moszna...

WARIACIK

Ludzie przestali oceniać po wyglądzie. Ludzie zrobili krok naprzód. Ludzie zaczęli oceniać po "nickname" ...
Serial spoko. Nawet wciąga. Mi się podobał i ciekawe zakonczenie sezonu 1, z tendencjami do sezonu drugiego. Jest ok polecam!

ocenił(a) serial na 8
zxc524

Serial można obejrzeć na cda-online pl

ocenił(a) serial na 8
blakbird34

Serial można obejrzeć na Netflix.

użytkownik usunięty
PROCTON

serial można obejrzeć we śnie.

ocenił(a) serial na 10

Wreszcie genialna wypowiedz!

użytkownik usunięty
BenMaciag

Thx :D

ocenił(a) serial na 10
evo93

W pełni się zgadzam. Cały sezon obejrzałem z jednym zapartym tchem w piersi. Unikatowy sposób narracji wywołał u mnie silną empatie z główną bohaterka. Do ostatnich scen serial jest jednym wielkim spektaklem tajemnic. Kilku krotnie zakakiwał mnie zmuszając do weryfikacji tego co wiem. Wyjątkowe dzieło opatrzone wspaniałym i unikatowym klimatem. Dla mnie to bez wątpienia 10/10.

ocenił(a) serial na 9
dominikrokicki

Posiada ktoś może napisy?

Ariel2400

czekać, czekać i czekać w końcu się pojawią, może w ciągu kilku dni do całego sezonu

ocenił(a) serial na 3
rafiq11

Wystarczy poszukać, poszukać i poszukać. Cały sezon od wczoraj z napisami...Mnie ciekawi...co to za serial, o czym? Czytam ochy i achy ale ani słowa, choćby wzmianki "co to jest"? OK, "dramat" ale o jakim "tle"? sensacja, romantyka, sci-fi, muzyczny? Wchodzę, czytam, że rozwolnienia mało nie dostają, ale ani słowa o...serialu.

ocenił(a) serial na 3
janiszczyciel

ok, zerknąłem w zwiastun...kolejny serial o zaginięciu i cudownym powrocie. Missing, Zaginiona, Rodzina Warenów...niezłe, momentami dość dobre.

janiszczyciel

jeszcze należy dodać że w klimacie brytyjskim

rafiq11

Czyzby? Produkcja amerykanska, aktorzy amerykanscy (przynajmniej w wiekszosci), akcja się dzieje w USA i momentami w Rosji... skąd ten brytyjski klimat? Dodam jeszcze, ze od ponad dekady mieszkam w UK..

ocenił(a) serial na 9
Cokane

no jak tu nie dodać takiej informacji ;)

Blue_XD

Jezeli chodzi ci o to ze w uk mieszkam chcialem jedynie zaznaczyc ze z brytyjskim klimatem jestem na codzien.

ocenił(a) serial na 10
janiszczyciel

To nie jest serial po prostu o zaginieciu. Co do gatunku to jest do dość ulotne pewneny jestem, że to dramat. Bez spoilerow nie można powiedzieć nic więcej po za tym, że opowiada o zaginionej dziewczynie. Każdy kolejny odcinek to głębokie przeżycie w którym zmierzamy się z własną percelcją.

ocenił(a) serial na 10
janiszczyciel

Serial jest bardzo odległy od Zaginionej czy Rodziny Warrenów, zupełnie o coś innego w nim chodzi. Ja zaczęłam oglądać kompletnie nie wiedząc, co to i o czym i nie żałuję ;)

janiszczyciel

wiem o tym.

ocenił(a) serial na 9
rafiq11

Pomyśl o tym jak o zagadce, takie produkcje najlepiej oglądać na zimno... dla mnie sezon w 2 dni to rzadkość ale to po prostu było zbyt ciekawe żeby odkładać na później
Dodam jeszcze że to nie jest tylko dramat, a sama muzyka jest po prostu genialna

ocenił(a) serial na 7
janiszczyciel

Serial jest o rozważaniu nt. istnienia życia po śmierci. ;P
Niewidoma dziewczyna odnajduje się po 7 latach. Odzyskała wzrok ale nie chce powiedzieć swoim opiekunom co się działo w tym czasie - wszyscy spekulują na temat porywacza, bicia, gwałtów. Dziewczyna ma też na ciele wydrapane tajemnicze znaki.
Pod osłoną nocy opowiada swoją historię 5 wybranym osobom, które tworzą dziwną zbieraninę od szkolnego prymusa, przez samotną nauczycielkę po agresywnego cwaniaka. Prairie twierdzi, że mają misję do wypełnienia a ona musi ich przygotować do tej roli.

Fabuła jest budowana w taki sposób, żeby widz cały czas miał wątpliwości czy historia, w którą jest wciągany opowiada o wydarzeniach prawdziwych czy stworzonych w wyobraźni bohaterki - dlatego wciąga :) Chcesz wiedzieć co jest prawdą, a co traumą psychiczną.
Jednak zawiodłabym się, gdyby to była tylko kwestia psychozy Prairie.

rafiq11

nie stac was zasrance na 40 złociszy? nie róbcie z siebie dziadów

Ariel2400

sa dostepne bez problemu ja akurat mialem napisy

ocenił(a) serial na 9
dominikrokicki

Jestem tego samego zdania :) Nie mogłam się oderwać, musiałam od razu obejrzeć całość, bo nie dałoby mi spokoju gdybym nie obejrzała. :p

ocenił(a) serial na 8
dominikrokicki

czy historia uwięzienia w kopalni finalnie okazała być się nie prawdą? rzeczywiście wymyśliła to na podstawie książek?skąd w takim razie blizny,magiczne ruchy itd... trochę się pogubiłam.

ocenił(a) serial na 9
evo93

Pozamiatany.. Serial skojarzył mi się z filmem http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek+z+Ziemi-2007-322665. Ten sam klimat..
Jeśli podobał się wam serial to film też uznacie za ciekawy.

ocenił(a) serial na 9
evo93

Będzie kontynuacja?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones