PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707689}
7,6 11 419
ocen
7,6 10 1 11419
Tokyo Ghoul
powrót do forum serialu Tokyo Ghoul

Anime a manga

ocenił(a) serial na 6

Nie za często czytam mangę chyba że cuś mnie naprawdę zainteresuje. Nie wiem jak jest z
innymi ekranizacjami nawet. Tutaj strasznie mnie jednak denerwuje to obcięcie wszystkich
fajnych wątków. Myślę, że anime mogłoby być naprawdę dobre ale ktoś się uwziął, że musi
zmieścić to w 12 (czy tam 7, jeszcze gorzej) odcinków.
Jeżeli anime was zachęciło to błagam zerknijcie też na mangę. Jest genialny wątek jak główny
bohater stara się coś zdziałać w danej sytuacji, jak próbuje połączyć albo zrozumieć obie grupy.
Po za tym Ci łowcy ghouli też są bardziej rozwinięci. Bardzo obeznana nie jestem bo doczytałam
zaledwie do 34 rozdziału (muszę w końcu przekonać się do czytania po angielsku) ale i tak jest o
niebo lepiej niż w anime (tu już kwestia gustu ale i kreska w mandze ładniejsza xD)
Wyjdzie na to, że anime skończy się zanim się zacznie i nic dobrego w głowie nie zostanie :C

Tak czy siak będę oglądać na bieżąco odcinki, chociaż moja nadzieja na przywrócenie niektórych
wątków fabularnych już po 4 wygasła.

ocenił(a) serial na 5
Hienka

Te wątki zostały podobno wycięte ze względu na występowanie ciężkiego gore (a jeszcze więcej cenzury w anime zabiłoby tę produkcję).
Manga wygląda naprawdę dobrze, chociaż jestem pewien, że jak zacznę czytać to zabraknie mi świetnego openingu :/

ocenił(a) serial na 6
Spajkpl

W mandze nie ma tyle gore ile w anime (przykładowo nie ogarniam kompletnie skąd tyle czerwonej cieczy w tej scenie kiedy właśnie tą cenzurę włączyli) wystarczyłoby, że po prostu przestaną dawać wszędzie absurdalne ilości krwi zamiast pomijać ważne rozdziały.
Hmm... w pominiętych stronach, fakt trochę się działo, ale nie rozumiem jak rozwiążą niektóre wątki bez tego.

A co do mangi, odpalasz na yt oppening za każdym razem kiedy zaczynasz czytać nowy rozdział i masz to samo xD

ocenił(a) serial na 5
Hienka

Na myanimeliscie już podnosiły się głosy, że jako adaptacja produkcja jest słaba, więc prawdopodobnie nie wszystkie wątki zostaną domknięte.
Mnie brakuje tego co było w pierwszym odcinku- głodu. No i ta cenzura na pół ekranu mnie dobija.

Z tym openingiem - mam zamiar jeszcze trochę posłuchać więc nię będę tak bardzo katował, żeby mi się od razu nie znudził : P

Spajkpl

Czyli co 12 odcinkow i tyle? Obejrzałem właśnie 1 i zajebioza. Yebane kitajce

ocenił(a) serial na 5
Belsnizkel

Pierwszy odcinek indeed zajebioza, szkoda, że później słabo

Spajkpl

nie no ale szykuję się nie zamknięcie historii w anime coś jak w "Berserku"? Jak tak to już nie będę oglądał bo nie lubie mangi czytać ;s

ocenił(a) serial na 5
Belsnizkel

Historii nie dadzą chyba rady zamknąć w 12 odcinkach, ale anime jest popularne, więc pewnie będzie drugi sezon.
Ja dużo mang jeszcze nie przeczytałem ale te co miałem okazję > anime

Spajkpl

No ty wolisz mange ja anime ;]. Szczerze to nigdy nie oglądałem nowych anime i jestem można powiedzieć zielony w tych sprawach. Jak wyglądają sezony? Tak jak z serialami że co tydzien po jednym epie powiedzmy przez 3 miechy później przerwa 8 miechów i znowu 3 miechy?

ocenił(a) serial na 5
Belsnizkel

To jaka przerwa będzie zależy od twórców, np Log Horizon miał chyba zapowiedziany drugi sezon zaraz po wyemitowaniu.

Nie powiedziałbym, że wolę mangę ale jak oglądałeś (z tych emitowanych) Akame ga Kill! to łap się za mangę, postaci lepiej wyglądają, humor bardziej cieszy, wszystko jest na wyższym poziomie (oprócz muzyki oczywiście xD)

Spajkpl

kwestia gustu.....mnie mangi nie jaraja tak bardzo choc je lubie, wole jak cos jest w ruchu

ocenił(a) serial na 7
The_Fallen

popieram @the-fallen

ocenił(a) serial na 7
Hienka

Właśnie skończyłam czytań mangę i .... eh... po pierwsze, co z tym zakończeniem?! No i zgadzam się zupełnie z tym pomijaniem wątków, czasem się zastanawiam na podstawie czego dokładnie oni robią to anime. Manga jest o wiele ciekawsza i w końcu Kaneki nie wychodzi na taką niezdecydowaną sierotkę, jak czasami w anime (np. motyw z restauracją, gdzie w anime Kaneki bez namysłu pcha się w pułapkę). Chociaż akurat kreska w serialu bardziej mi się podoba, no i ja lubię jak sceny walki są ruchome, ale fabułę to skrzywdzili strasznie :/

ocenił(a) serial na 6
Hienka

Wybacz odkopywanie, ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Mógłbyś oświecić mnie jak to jest z Tokio Ghoulem? Kilka sprzecznych informacji słyszałem na ten temat. Pierwsza wersja to, że ten drugi sezon to fillery, nie mające nic wspólnego z mangą, ale robione we współpracy z autorem magi. Druga wersja, że to oficjalna kontynuacja mangi, bo sama manga skończyła się tam gdzie kończy się pierwszy sezon anime. Trzecia wersja, że to dalej adaptacja mangi... Co jest w końcu prawdziwe? Chciałem wziąć się za czytanie jakoś niedługo, ale usłyszałem tych kilka dziwnych rzeczy i zaintrygowało mnie to trochę, bo stronka na której znalazłem mangę faktycznie miała coś mało rozdziałów, a nie chcę zaglądać na ostatnią stronę, żeby ewentualnie zaspojlerować sobie wszystko...

ocenił(a) serial na 7
ogierinho

Anime TEORETYCZNIE opiera się na mandze, ale jest to bardzo luźna interpretacja. W mandze wątki są o wiele bardziej pogłębione, wiele rzeczy nagle nabiera sensu.. W pierwszej połowie drugiego sezonu wydarzenia są w ogóle niezgodne z mangą, później niby się poprawia trochę, chociaż wygląda na to, że zakończenie też zmienią... Ogólne to polecam przeczytanie mangi, żeby wyłowić najlepszą stronę tej historii ;)

Pierwsza część mangi ma 143 rozdziały, ale jak mówisz, że trafiłeś na coś krótkiego to może to było 'Tokyo Ghoul:re', kontynuacja?

ocenił(a) serial na 6
BlackCat09

Dzięki za wyjaśnienie, tzn. zacząłem czytać pierwsze rozdziały i to było to, co było zawarte w pierwszych odcinkach pierwszego sezonu anime. Więc to pewnie niekompletna strona po prostu, było na niej coś koło 40 rozdziałów, poszukam dokładniej po prostu.
Ale tak podejrzewałem w sumie, mając pewne doświadczenie z anime, że jako ekranizacja Tokio Ghoul jest średni, za dużo przeskakiwania z tematu do tematu, zbyt szybkie zmiany nastrojów pomiędzy bohaterami, sporo nieścisłości... Na cholere zmieniać oryginał, tego nie jestem w stanie nigdy pojąć przy ekranizacjach...

Hienka

ja mam taki problem że oglądałam Tokyo ghoul i chce dalej ale nie ma dalszychsezonów niż 4 więc chce czytać mangę i nie wiem jak przełożyć te odcinki co oglądałam na rozdział mangi bo nie chce czytać od nowa tego co oglądałam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones