Top Boy (2019)
Top Boy: Sezon 5 Top Boy Sezon 5, Odcinek 6
Odcinek Top Boy (2019)

Kto nie jest potworem

56m
8,3 35
ocen
8,3 10 1 35
Top Boy
powrót do forum s5e6
Takahara

Jestem pewny że to Jaq, sposób poruszania się po strzale i ten kaptur, przewijał się już w serii. Poza tym to logiczne po śmierci kierona

ocenił(a) serial na 9
Numba99

Odnośnie Kierona czy była pokazana jego śmierć w serialu dosłownie? (Oglądałem po pracy jedyn ciągiem całość I mogło mi coś umknac). Kojarzę że przepraszał Sulliego aż Junior go wywlekl z auta. Ale czy na 100% go zabil? Bo jeśli nie było tej sceny to potencjalnie on tez moglby pasować...

walu911

Samej śmierci pokazanej nie było. Ale było chociażby pokazane kiedy jaq puka do domu i wychodzi mama kierona, twarze obu pań każą mi się domyślać jednego. Poza tym sully to postać, która nie daje taryfy ulgowej, za jedynym wyjątkiem Loren. Dodatkowo kieron oszukał Sullego, który o tym wiedział, a akurat jego osoba nienawidzi kłamstw i ukrywania czegoś przed nim.

ocenił(a) serial na 7
walu911

Na 100%. Było słychać krzyki i wystrzał. Junior załatwił K.

ocenił(a) serial na 7
Numba99

Nie wiem, gdzie Ty tam widziałeś jakiś kaptur. Obejrzyj sobie jeszcze raz tę scenę na prędkości 0,5. Zabójca nie ma żadnego kaptura.

ocenił(a) serial na 9
Takahara

Też mi się wydaje że Jaq sądząc po jej ostatnim dialogu. Stef raczej nie nie wrócił- z resztą był inaczej ubrany.
Ja jeszcze mam inny ewentualny typ - mógł to być Si który też by chciał odwetu za Jamiego a w dodatku pod koniec Sully go stłukł i wybił żeby.

Na angielskim top boy fandomie są pomysły że to mógł być też odwet Irlandczyków.

walu911

W sumie typ SI jest konkret - typ cały sezon szuka odpowiedzi czy to na pewno sully zabił jakiego, ogólnie no pasuje on bardzo.
Ale ten styl " bujania się " jaq hahha, no jakbyn odrazu jq zobaczył.

Nie mniej jednak piękne zakończenie którego chciałem, z ulicy nie ma wyjścia, jak to nawijał kiedyś KTS VON " JESLI JESTES ZYWY TO WCIAZ NIE JEST TO ZYCIE ULICZNE"

Numba99

O kurde nie spodziewałem się że trafie na kogoś kto drillu słucha RIP KTS Von, RIP King Von

walu911

A czy ekipa si nie została zabita gdy kieron jedzie autem z sullym sully mówi że dlaczego go okłamał i musiał zabić ekipę si

ocenił(a) serial na 9
Marcin_Litwinczuk

Nieeee... tam gwoli scislosci bylo "niemal" czy nawet "prawie" + "zabilem ich wszytkich".
Mysle, ze polskie tlumaczenie standardowo posysa (napisy). Pojawilo sie tez cos w stylu retorycznego pytania "jak to teraz wynagrodzic" + "obwinianie Kierona za klamstwo"

Z reszta zauwaz ze siedzial tam tez Stef i czy kilka innych osob z London Fields/ZT, ktore mignely potem w czasie zamieszek. Na bank nie zostali zabici - tylko Si dostal lomot (z reszta tam bylo z 15 osob a ich chyba dwoch).

Takahara

Są dwie teorie
Niby SI(ziomek Jamiego)
Ale z jednej strony SI się dowiedział o tym że kit’a został zabity przez Jamiego (choć w to nie uwierzył) więc nie wiem czy pomścił by kogoś kto zabił własnego przyjaciela

Albo Jaq
A czy zrobiła to Jaq w akcie zemsty za zabicie Kierona też nie wiadomo bo nie ma sceny gdzie kieron zostaje zabity za okłamanie Sullyego
Więc no ciężko powiedzieć kto zabił Sullyego

Takahara

Właśnie skończyłem oglądać ostatnia scenka, aż się odskoczyłem od ekranu mówię, że to już koniec i nagle strzał, myślę, że to Jaq, chociaż jest dużo podejrzanych wiec będziemy w niepewności.

Takahara

To była Jaq. Nie była to tylko zemsta za Kierona, ale myślę, że musiała to zrobić by zapewnić spokojny byt sobie i rodzinie. Inaczej żyłaby w strachu nie tylko o swoje życie, wiedziała jakim człowiekiem jest Sully.

ocenił(a) serial na 7
Soju_xXx

Jedyne logiczne wytłumaczenie, też się z tym zgadzam. Sully zapowiedział, że jej nie odpuści tak jak nie odpuścił Kieronowi. Nie miała wyjścia, jeśli chciał dłużej żyć.

ocenił(a) serial na 10
Takahara

A mi się wydaje że była to matka kierona. Zabili jej syna, nie miała nic do stracenia, była chora i jako zamknięcie serialu mogłaby być takim nieoczywistym akcentem. Popatrzcie na posturę i chustę. Taka sama nosiła mama Kierona jak Jaq przyszła do niej do domu po raz ostatni.

mlszszn

Matka kierona ledwo się ruszała, nie wiedziała też kto go zabił. (i czy w ogóle zabił)

ocenił(a) serial na 9
Jacoob3

Tu juz ktos wyzej wyjasnij, ze faktycznie wyglada na to, ze Kierona zabili. Niemniej matka schorowana matka raczej nie wygladala na bezwzglednego killera ;) (no i jak piszesz nie wiedziala ze to on)

ocenił(a) serial na 8
Takahara

Oglądałem tą scenę kilka razy i to był chyba ktoś z blond włosami czyli jakiś białas. Ja bym obstawił zemstę Irlandczyków.

daqwid

Mi do głowy przyszła jeszcze Becks przez te jasne włosy.

Takahara

Spójrzcie na zabójcę, ma kieszeń na lewej ręce i logo kurtki na karku. A teraz wróćcie do 15 minuty piątego odcinka i oto jest zabójca :)

kacper_berdzik

Zgadza się kurtka ala flek z tym małym napisem

kacper_berdzik

Zgadza się dobre spostrzeżenie, jax pewnie w jasnej czapce.

Takahara

Ja stawiałem Rafe newton'a

ocenił(a) serial na 9
lelem77

Hmmm to dosc ciekawa mysl, ale pytanie czy by czekal tyle lat? Od wydarzen z S2 minelo niby te 10 lat. Tak nagle?

Podobnie z reszta z historia Jermaine'a .. ona tez nie zostala rozwnieta. Nikt nie wie na 100% jak skonczyl, bili sie z Jamie kiedy wyszlo info w TV ze policja odpaliła Modiego

walu911

u mnie jest prosto stawialem Jaq, ale jak sie tak zagłebisz to Rafe nie zabijał sullego, bo mial obietnice wobec dushane, ddushane nie zyje - obietnicy nie ma

lelem77

przeciez widac ze to jakis biały z blond włosami. Jak ktos wczesniej napisał to prawdopodobnie zemsta Irlandczyków

Takahara

Jezu koles, dales taki spojler, ze nie chce mi sie ogladac tego seriali juz. WIDAC W TYTULE CO JEST NAPISANE niewazne czy zaznaczysz spojler czy nie.

ocenił(a) serial na 8
Damiann17

No to mi moja wściekła ex zaspojlerowała ;(

ocenił(a) serial na 8
Takahara

Dobrze że nie wchodziłem na forum przed obejrzeniem wszystko ale faktycznie ten wielki spojler w tytule może popsuć wielu osobom rozrywkę. Filmowy kryminał.

ocenił(a) serial na 10
Takahara

Prawie wszystko wskazuje, że to była Jaq. Zemściła się za Kierona i uwolniła się od zagrożenia. Morderca nie wziął też 20 kg towaru. Jaq mówiła pod koniec, że brzydzi się już towaru bo przez to tyle nieszczęść (scena z niemowlakiem narkomanki też zrobiła swoje) i przez towar zginęła jej siostra. Kto inny np. Irlandczycy zabrali by torbę. Ktoś też zauważył, że zabójca nosi tą samą kurtkę co Jaq w 15 minucie przedostatniego odcinka. Jedynie nie pasuje jasna głowa, ale mógła być w peruce lub czapce.

ocenił(a) serial na 8
Pafcio79

A co jak to turban dziewczyny Jaq + wzięta od niej kurtka? Ta postać za wysoka na Jaq imo

Takahara

Ja sądzę, że Sully zginął na zlecenie Lizzy. Po pierwsze była z Irlandii i jak dla mnie całkiem możliwe, że jej zniknięcie a pojawienie się Irlandczyków to nie jest przypadek. Dwa: miała romans z Jamie'em, którego załatwił Sully. Trzy: Dushane chciał ją załatwić w poprzednim sezonie, a w tym zniknęła z całkiem potężną sumką należąca właśnie do niego. Poza tym Dushane zabił jej męża. Jak dla mnie to właśnie ona miała najwięcej powodów aby mścić się na Sullym i Dushanie, współpraca Lizzy z ekipą z Summerhouse była „wymuszona” przez Dushane’a w przeciwieństwie do współpracy z London Fields. Zresztą wracając do poprzednich sezonów to wszyscy, z którymi Lizzy miała „przyjacielskie” stosunki zginęli kiedy pojawiał się Dushane.

ocenił(a) serial na 8
norbibednar

Brzmi to logicznie a ja bym chciał wierzyć że to dziewczyna Jaq, mimo że nie jest z tego świata. to co sprawca ma na głowie to bardziej turban (który widzimy w ostatniej scenie w której się pojawia, mogła też ubrać kurtkę Jaq) niż kaptur i choć Jaq to najbardziej logiczne wytłumaczenie skoro Sully miał jej nie odpuścić (+syt z Kieranem) to mam wrażenie że ta postać jest za wysoka. A jeżeli Irlandczycy to trochę z dupy i mógł to być każdy tak na prawdę. Po co typiarka która nigdy nikogo nie zabiła i przytuliła 15 mln miałaby wracać i ryzykować?

ocenił(a) serial na 8
Takahara

Dawać tak ważny spojler w tytule i z numerem odcinka... Ludzie, wy macie rozum?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones