PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297661}

Torchwood

7,4 3 047
ocen
7,4 10 1 3047
Torchwood
powrót do forum serialu Torchwood

Pierwszą serię obejrzałem prawie za jednym zamachem. Drugą w ciągu kolejnych dwóch dni.
Na początku mi się bardzo podobało, potem zaczynało momentami irytować:
- zdarza się, że czegoś nie wiedzą, a potem nagle wiedzą wszystko (Something Borrowed)
- mogło by im to chronienie iść lepiej (Meat, From Out Of The Rain)
- postacie są kompletnie bezbarwne. Niby mamy specjalistę od komputerów, ale Gwen też
potrafi od razu wszędzie wejść. Niby jest lekarz, ale w zasadzie Kapitan też się zna. Przez kilka
pierwszych odcinków nie byłem w stanie powiedzieć, czy Ianto jest w zespole, czy jest tylko
wynieś-przynieś-pozamiataj. Gwen ze swoim podejściem "I love krowe, kocham byka, ale wyjdę
za indyka", która chodzi z jednym, sypia z drugim i ciągnie ją do Jacka. Gdy Toshiko i Owen
zginęli nie było mi ich nawet szkoda. Nie przywiązałem się do nich, a zdarzało mi się popłakać po
śmierci drugoplanowego bohatera.
- nie rozumiem mówienia o miłości Jacka i Ianto. Ianto wychodzi na to, ze się zakochał, ale mam
wrażenie, ze dla Jacka awansował do rangi wynieś-przynieś-obciągnij. Podobał mu się, było mu
wygodnie, że nie musi szukać, tylko może z nim się przespać po pracy (tudzież przed jej
rozpoczęciem). Gdy Ianto umierał i wyznał miłość Jackowi ten nic nie powiedział - nawet "ja
Ciebie też". Nie kochał go, nie traktował tego w kategorii związku.
- kretyństwem jest pozbycie się podczas trzech sezonów prawie wszystkich głównych bohaterów.
Gdyby serial pokazywał wydarzenia kilka miesięcy wcześniej (albo ktoś na przykład zrobił
prequel) to w zasadzie tylko Jack zostaje.
- w trzeciej serii podobała mi się postać Lois Habiba, idealnie pasowała by do Torchwood.
Zmarnowany potencjał postaci.

Nie wiem jak rozkręci się 4 sezon, ale uważam, że warto przejść przez 2 pierwsze żeby obejrzeć
trzeci - uważam, że był rewelacyjny. Oglądałem do 4 rano, nie odczułem, że już ta godzina.

Nie wiem też, czy bym chciał 5 sezon. Póki co mam wrażenie, że twórca nie ma na niego
pomysłu. Tym bardziej, ze z tego co czytałem to porzucił go na rzecz Czarodzieje kontra obcy,
które ogląda się jak Power Rangers. Przemęczyłem dwa odcinki, przeraża mnie, że są tego już
dwie serie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones