PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464360}

Library War

Toshokan Sensō
7,4 156
ocen
7,4 10 1 156
Toshokan Sensō
powrót do forum serialu Toshokan Sensō

Fabuła i opinia

ocenił(a) serial na 8

Bardzo przyjemne anime, nie spodziewałam się czegoś takiego po gatunku: wojenny, akcja. Fabuła jest niezwykła:

Wydanie dekretu, który początkowo miał chronić młodzież przed nieodpowiednimi treściami, doprowadziło do skrajnego wyostrzenia się cenzury. Powstały specjalne siły, zajmujące się niszczeniem zakazanych pozycji. W opozycji do nich biblioteki stworzyły własne siły zbrojne, działające według wydanego później dekretu, bodajże o wolności bibliotek. Młoda dziewczyna, Kasahara Iku, na skutek wydarzenia sprzed sześciu lat, kiedy 'bibliotekarze' obronili przed ocenzurowaniem ważną dla niej książkę, postanowiła wstąpić w ich szeregi.

Anime przypomina mi trochę Skip Beat, chociaż nie wiem czemu. Może chodzi o pracę nad sobą, jaką wykonują bohaterki obu serii. No i muszę wspomnieć, że ja po prostu bardzo lubię książki:). Polecam.

merikarei

Muszę powiedzieć, że jest to bardzo oryginalny pomysł. Po przeczytaniu twojego postu faktycznie można powiedzieć, że bohaterka tego tytułu jest podobna do bohaterki ze Skip Beat! Nie zmienia to jednak faktu, że Skip Beat jest lepsze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones