PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800464}

Troja: Upadek miasta

Troy: Fall of a City
3,9 2 130
ocen
3,9 10 1 2130
Troja: Upadek miasta
powrót do forum serialu Troja: Upadek miasta

Podchodząc do tego serialu, słyszałem i widziałem bardzo negatywne opinie, ale stwierdziłem jako fan Mitologii Greckiej( szczególnie Wojny Trojańskiej) szansę. Pierwsze co razi w oczy to tragiczna gra aktorska, totalny brak chemii między aktorami,(a szkoda bo jest kilka sensownych nazwisk), sama akcja jest również dosyć powolna, prowadzona w ołowianym tempie- przez co widz momentami usypia. Jednak największą tragedią tego serialu są sceny batalistyczne, już pierwsza szarża w zasadzie sumuje ten tasiemiec i kostiumy-nie wiem jaki nieszczęśnik charakteryzował Priama czy Achillesa. Widać po raz kolejny tendencję poprawność>fabuła, serial zastraszająco skupił się aby obsadzić miłych murzynków w roli o zgrozo Zeusa, Achillesa czy Patroklesa, jednak mnie najbardziej uderzył Nestor, który wygląda jak siwy Bob Marley. Przemilczę kreację Artemidy, którą gra murzynka o blond włosach...
Naprawdę ciężko wyciągnąć pozytyw z tego serialu, może aktor, który gra Parysa, wystąpi w jakiś slasherach,i Dean Thomas, który zaliczył spektakularny powrót na ekrany.
Niestety, na przyszłość zabierając się za tego typu produkcję, należy chyba podejść chyba nieco bardziej purystycznie, starając się odzwierciedlić w pewien sposób wydarzenia niż skupić się ilu afroamerykanów czy azjatów obsadzić w głównych rolach. Szkoda, bo film Pettersena, choć niezły, na pewno daje pole manewrów aby uchwycić klimat Iliady lepiej.

LordofDogtown94

Jeszcze co do dużych nieścisłości chciałbym dodać, owy tunel między Cylicją (południe Turcji np. znany kurort Alanya), a Troją która jeszcze umownie jest w ujściu cieśniny Dardanele do Morza Egejskiego.
Przecież ta koncepcja to byłby istny cud architektoniczny, tunel na bagatela ponad 700km- cud miód. I to jeszcze przez 2/3 odcinki (nie pamiętam już ile), ten Parys to ma krzepę.
Kurła kiedyś to było- za to dzisiaj ledwo 24km tunelu zbudowane w Norwegii i to jeszcze przez 5 lat budowany

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones