PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757878}

Trzynaście lat

Thirteen
7,2 2 575
ocen
7,2 10 1 2575
Trzynaście lat
powrót do forum serialu Trzynaście lat

nie wie ktoś czy będzie drugi sezonnnn?

Buraczanadama

Czytałam wywiad z pomysłodawczynią i scenarzystką serialu i wykluczała taką możliwość, z lekkim zawahaniem. Zresztą jest już zaangażowana w dwa inne projekty BBC. Twierdziła, że historię Ivy i jej rodziny uważa za skończoną, choć zżyła się z tymi postaciami i jak ma się takich aktorów jak Jodie Comer, to miło by było jeszcze ich zobaczyć. Z drugiej strony, serial odniósł duży sukces, zdaje się największy wśród BBC 3, zarówno wśród publiczności jak i krytyków, i trudno żeby stacja ten fakt po prostu zignorowała. Ta historia ma wciąż duży potencjał, zwłaszcza, że ostatni odcinek pozostawił spory niedosyt. Ja też czekam na kontynuację, ale nawet jakby się zdecydowali, to trzeba by było pewnie sporo poczekać.

ocenił(a) serial na 7
Polly_81

o czym miałaby być kontynuacja? przecież White nie żyje, a "wskrzeszanie" go byłoby idiotyczne, skoro dom wyleciał w powietrze.

manowce

A czy White w tej historii był najważniejszy? Czy jego postać zdecydowała o sukcesie serialu? Ciekawy był powrót Ivy na łono rodziny i społeczeństwa i ten proces wcale nie został zakończony i jak najbardziej ma potencjał na kontynuację - Ivy rozpoczynająca samodzielne, dorosłe życie. Widzom spodobały się postacie i klimat, samo szukanie porywacza, a zwłaszcza finał nie były zbyt emocjonujące.

ocenił(a) serial na 7
Polly_81

nie był najważniejszy, ale po części wokół niego kręciła się akcja (bardziej może jego relacji z Ivy). moim zdaniem serial o kobiecie z problemami nie miałby takiego przebicia.

ocenił(a) serial na 7
manowce

Wchodząc na wątek z pytaniem czy będzie seon drugi nie spodziewałam się, że ktos zdradzi całą fabułe, dzięki ;)

ocenił(a) serial na 7
Adell1997

to trzeba było nie czytać komentarzy, a odpowiedzi szukać na oficjalnych stronach Netflixa.

ocenił(a) serial na 7
Adell1997

BBC oczywiście, nie Netflixa.

ocenił(a) serial na 7
manowce

Bytanie bvrzmiało czy będzie drugi sezon, a nie jak kończy się pierwszy ;)
Poza tym istnieje takie "trudne" słowo; spoiler, które można napisać przed komentarzem zdradzającym fabułę.

ocenił(a) serial na 7
Adell1997

ale po co pytać o drugi sezon, skoro nie obejrzało się pierwszego? bez sensu (;

Adell1997

W dyskusjach o możliwości powstania drugiego sezonu, zawsze wielce prawdopodobne jest poruszenie tematu finału pierwszego. Ludzie ogarnijcie się, fora są do dyskutowania o filmie. Jak nie chcecie znać szczegółów fabuły, to przeczytajcie sobie tylko opis, a nie wchodźcie na fora. Rozumiem jak ktoś zdradzi zakończenie w temacie wątku. Ale jak ktoś zakłada temat stricte o interpretacji zakończenia czy następnym sezonie, to nie dziwmy się oczywistym faktom.

ocenił(a) serial na 7
Polly_81

Pytanie brzmi czy będzie sezon drugi, a nie czy będzie sezon drugi i jak podobał wam się pierwszy. Ciężko jest odpisać po prostu tak, albo nie? Weszłam w temat bo szukałam krótkiego serialu i zastanawiałam się czy brać się za niego czy nie.
Wystarczy napisać SPOILER takie trudne słowo, ale jak widać nie każdy go zna, ale na przyszłośc - ono funkcjonuje. To tylko 7 literek, ale jak widać dla niektórych za dużo.

Adell1997

Odpowiedzi na forach nie muszą ograniczać się do tak lub nie. Fora są do dyskusji. SPOILER należy umieszczać tam, gdzie czytelnik nie spodziewa się zdradzenia szczegółów fabuły czy zakończenia. A w pytaniach o możliwości drugiego sezonu, to jasne, że forumowicze będą rozpatrywać o czym miałby być ten drugi sezon, czy w ogóle ma sens. Zresztą, jeśli zaraz na wstępie nie zauważyłaś żadnego tak/nie, to po co czytałaś te posty, których początek w ogóle nie sugerował, że uzyskasz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie. Po prostu Twoje pretensje są dziecinne.

ocenił(a) serial na 7
manowce

White mógł przeżyć i jako poparzony niepełnosprawny człowiek pokutować za swoją zbrodnie...zresztą jego losy mnie nie interesują bardziej ciekawi mnie dziecko Ivy - czy umarło, a może porzuciła je w centrum handlowym? Czy Eloise jest naprawdę przyjaciółką Ivy, a może miała coś wspólnego z jej porwaniem. Czy związek Tima i Jazz przetrwa? Co z Em? Romans między detektywami też jest interesujący:P

ocenił(a) serial na 7
Buraczanadama

A po co drugi sezon, przecież to jasne że sprawca zginął, o czym miałby byc ten drugi sezon, no ok o powrocie Ivy do normalności a to by się słaba telenowela zrobiła.

kamarza

Czyli rozumiem, że serial ma jakieś zakończenie, nie został przerwany i niedokończony. Tak? Pytam, bo nie wiem, czy oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones