PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788872}

Tu i teraz

Here and Now
6,7 1 369
ocen
6,7 10 1 1369
Tu i teraz
powrót do forum serialu Tu i teraz

Serial świetnie się ogląda - ma barwnych bohaterów, wartką akcję, ciekawe dialogi. Jest dość wielowarstwowy i myślę, że można odbierać go na wielu poziomach. Dla mnie parafrazuje współczesne, zachodnie społeczeństwo. Jego bohaterowie są świadomie, lub nie (podejrzewam, że bardzo świadomie) stylizowani na współczesne ikony kultury i pop-kultury, zwłaszcza amerykańskiej. Ojciec (autor tytułowego "Tu i teraz") w sposób dość wyraźny przedstawia sylwetkę współczesnego myśliciela Eckharta Tolle, który napisał "Potęgę teraźniejszości" i również zmagał się kiedyś z depresją, drobna, przebojowa matka zainteresowana pomocą humanitarną, z kolorową, adoptowaną rodziną dość oczywiście kojarzy się z Angeliną Jolie, niezwykle utalentowany, młody gej - Ramon, przynajmniej z wyglądu i zachowania bardzo przypomina mi postać Xaviera Dolana, zaś Duc - wysportowany trener osobowości z trudną przeszłością, jeśli chodzi o relacje z matką, to w wielu punktach osobowość zbliżona do ukochanego przez Amerykę mówcy motywacyjnego - Tony'ego Robbinsa. O innych nawiązaniach do palących problemów na świecie, typu terroryzm, czy możliwość katastrofy ekologicznej - nie wspominając. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones