miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

Tulipan

1986
56m
7,1 6 923
oceny
7,1 10 1 6923
Rybak Jurek zrywa z dotychczasowym życiem i zaczyna okradać oczarowane nim kobiety. Zobacz pełny opis
Tulipan zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Głównym bohaterem serialu jest Jurek - młody rybak, który zniechęcony swą pracą i zarobkami postanowił spróbować innego życia. Ruszył w Polskę ufny w siłę swego uroku osobistego i przestępczych zdolności. Jego pierwszym krokom w roli uwodziciela - oszusta i złodzieja patronowały prostytutki. One też nadały mu dźwięczny przydomek -Głównym bohaterem serialu jest Jurek - młody rybak, który zniechęcony swą pracą i zarobkami postanowił spróbować innego życia. Ruszył w Polskę ufny w siłę swego uroku osobistego i przestępczych zdolności. Jego pierwszym krokom w roli uwodziciela - oszusta i złodzieja patronowały prostytutki. One też nadały mu dźwięczny przydomek - Tulipan. Wkrótce niegdysiejszy rybak doszedł w nowym "fachu" do prawdziwego mistrzostwa. Po pewnym czasie Tulipan zaczyna tęsknić za normalnym życiem u boku żony i dzieci. Uruchomiwszy machinę wielokrotnego oszustwa, nie potrafił się już z niej wyzwolić. Zgubiła go rutyna. Dopóki miał do czynienia tylko z kobietami - wygrywał. Kiedy do akcji zdecydowanie wkroczył brat jednej z ofiar - ograne do znudzenia "chwyty" zawiodły.

studio
Studio Filmowe Oko
tytuł oryg.
Tulipan
inne tytuły
Tulip
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

..kiedy dziewczyny chciały sie wydać za mąż, był tzw pęd do hajtania się, a dziewczyn do wziecia było pełno wystarczyło całować w usta i mówic w oczy że się kocha, on to wykorzystywał, był człowiekiem swoich czasów, świadomośc społeczna była wtedy inna, kazda dziewczyna zwłaszcza z wiosek marzyła o jako takim amancie,...

więcej

Dzięki temu powstała produkcja na poziomie, bo gdyby teraz ktoś się za to wziął to pewnie mielibyśmy Wesołowskiego w roli głównej albo innego "amanta" oraz resztę obsady o podobnych walorach. Powstało by coś na wzór obecnych komedii romantycznych. Pokazano by jak dziewczyny i kobiety bezzasadnie lgną do fircyka...

Ręce mi opadają jak czytam recenzję o monotonności czy innych wadach serialu. Etykę też niech uczą w szkołach. Film poraża sposobem odtworzenia realiów high-life za komuny. Za każdym razem gdy oglądam to tak jakbym się przeniósł w tamte czasy.
pozdrawiam Filozof71

ale z tego kalibabki był buc, a jakie te baby naiwne, no i jeden odcinek nakręcony w mojej ukochanej Krynicy- nie wiedziałam że tam też grasował ;)

Klasyk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones