Artur Barciś 

8,0
30 672 oceny gry aktorskiej
Artur Barciś
Absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. "Do krwi ostatniej". Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Barciś to aktor wszechstronny. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnym serialu "Miodowe lata". 
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 sierpnia 1956

miejsce urodzenia: Kokawa, Polska

wzrost: 169 cm

żona Beata Dorota, syn Franciszek (ur. 09.02.1989)
W 1979 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2011 r. - kampania społeczna Federacji Polskich Banków Żywności "Nie zmarnuj swojego 1%";
- 2012 r. - oferta "Stała cena" w koncernie Enea (wraz z Andrzejem Grabowskim i Michałem Żebrowskim);
- 2016 r. - kampania społeczna Fundacji Gwiazdy Nadziei pt. "Nie daj się zaskoczyć!" zachęcająca do zrobienia badań w kierunku WZW (wraz z Piotrem Fronczewskim, Gabrielą Muskałą, Joanną Osydą i Krzysztofem Tyńcem);
- 2017 r. - kampania społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz sieci sklepów Smyk zachęcająca do zbiórki funduszy dla dzieci, które doświadczają przemocy domowej (wraz z Marią Seweryn);
- 2020 r. - kampania społeczna Stowarzyszenia BORIS, Fundacji Fundusz Współpracy, Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Stowarzyszenia Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku, Stowarzyszenia Europa i My oraz Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej pt. "Właśnie po to".
Jest autorem następujących książek:
- 2011 r. - "Rozmowy bez retuszu" (wraz z Marzanną Graff);
- 2021 r. - "Aktor musi grać, by żyć" (wraz z Kamilą Drecką).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Powinni mu dać Oscara kurna większej gnidy nie widziałem

Był komitecie wyborczym Tuska. Cytat z wizyty u Wojewódzkiego :

"Baleś się w ciągu tamtych 2 lat" (chodzilo o rządy PiS )

- "Bałem się"


Buhahahah , co za typek a wydawało mi się że Barciś jest o wiele roztropniejszy ...

Nie wiedziałem, że ma taki talent komediowy!

Świetny aktor

użytkownik usunięty

Rewelacyjnie zagrał Tadeusza Norka w serialu "Miodowe lata". Stworzył niesamowity duet wraz z Cezarym Żakiet,czyli z serialowym Karolem. Bardzo miło się ich oglądało razem na szklanym ekranie.

Śmiem twierdzić, że najlepsze cameo appearance w historii robił nie Hitchcock, a właśnie Barciś w "Dekalogu" Kieślowskiego ;-) Mistrz!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones