Artur Barciś 

8,1
20 463 oceny gry aktorskiej
Artur Barciś
Absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. "Do krwi ostatniej". Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Barciś to aktor wszechstronny. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnym serialu "Miodowe lata". 
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 sierpnia 1956

miejsce urodzenia: Kokawa, Polska

wzrost: 169 cm

żona Beata Dorota, syn Franciszek (ur. 09.02.1989)
W 1979 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2011 r. - kampania społeczna Federacji Polskich Banków Żywności "Nie zmarnuj swojego 1%";
- 2012 r. - oferta "Stała cena" w koncernie Enea (wraz z Andrzejem Grabowskim i Michałem Żebrowskim);
- 2016 r. - kampania społeczna Fundacji Gwiazdy Nadziei pt. "Nie daj się zaskoczyć!" zachęcająca do zrobienia badań w kierunku WZW (wraz z Piotrem Fronczewskim, Gabrielą Muskałą, Joanną Osydą i Krzysztofem Tyńcem);
- 2017 r. - kampania społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz sieci sklepów Smyk zachęcająca do zbiórki funduszy dla dzieci, które doświadczają przemocy domowej (wraz z Marią Seweryn);
- 2020 r. - kampania społeczna Stowarzyszenia BORIS, Fundacji Fundusz Współpracy, Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Stowarzyszenia Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku, Stowarzyszenia Europa i My oraz Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej pt. "Właśnie po to".
Jest autorem następujących książek:
- 2011 r. - "Rozmowy bez retuszu" (wraz z Marzanną Graff);
- 2021 r. - "Aktor musi grać, by żyć" (wraz z Kamilą Drecką).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych