PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 311
ocen
8,0 10 1 25311
8,6 20
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

Odkąd obejrzałam 11 odcinek nie mogę uwolnić się od tego cudownego utworu, a scena w restauracji doprowadziła mnie do łez. Myślę, że to jedna z najpiękniejszych scen w ogóle, idealne dopasowanie muzyki do obrazu. Nie mogę wyjść z podziwu nad grą aktorską MacLachlana. Widząc emocje Dougiego przez moment miałam wrażenie, że Cooper wreszcie się obudzi. Nie wiem, czy na Was też tak zadziałała ta muzyka, że naszła Was refleksja jakim wspaniałym człowiekiem był kiedyś Cooper i ile dobra mógł zdziałać, gdyby tylko miał na to szansę. Naprawdę łamie serce fakt, że wrócił do świata po tak długim czasie, a jednak to wciąż nie jest on. Ale nie ma co się załamywać, mimo że nieświadomie, Dougie czyni teraz dużo dobrego, w końcu Mr. Jackpot odmienił życie tej starszej kobiecie. Jednak miejmy nadzieję, że wreszcie to Cooper będzie miał do tego okazję.

ocenił(a) serial na 9
scottishsummer

Muzyka jest dosc prosta (w sam raz na pianinko), ale jednoczesnie wybitnie nostalgiczna. Cooper ma wrocic, przynajmniej tak glosza spojlery. W jakiej formie? Nie wiem. Szkoda byloby jakby mial zostawic nowa rodzinke:)

ocenił(a) serial na 3
Qjaf

Fortepian...ekspercie.

ocenił(a) serial na 9
jakubski

Chcesz mnie uczyc na czym gram, przebierancu?

ocenił(a) serial na 3
Qjaf

I w tej scenie masz pianino? Zluzuj majty z tym "przebierańcem"

ocenił(a) serial na 9
jakubski

Chłopie, co mnie to interesuje czy jest pianino czy rakieta kosmiczna??? Powiedziałem, że idealnie ten motyw nadaje się na pianino, bo na nim gram. Wyskakujesz z "ekspertem" to nie spodziewaj się niczego miłego. Zaczepiasz i zaczynasz to tak jest.

ocenił(a) serial na 3
Qjaf

Potrafisz wyrażać się kulturalnie? Jak widać błąd na łączach i tyle.

ocenił(a) serial na 9
jakubski

No chyba jakubski jest ostatnią osobą, która mogłaby kogoś pouczać w kwestii kultury. Zaczepia i potem pajacuje. Wstyd i hańba.

ocenił(a) serial na 3
Qjaf

Ty na poważnie to piszesz?

ocenił(a) serial na 9
jakubski

Ty na poważnie to piszesz?

ocenił(a) serial na 8
scottishsummer

Mam tak samo jak ty dobra duszyczko. Niemal codziennie oglądam ta scenę. Pozdrawiam Cię serdecznie.

ocenił(a) serial na 3
scottishsummer

Czyli jednak na coś się Badalamenti przydał w tym sezonie... Ale prawdę mówiąc, to ten kawałek bardzo przypomina mi utwór z jakiegoś bodajże polskiego filmu/serialu sprzed lat.

scottishsummer

Zgadzam się, świetna scena. W ok. 51 minucie tego odcinka pianista zwalnia i zaczyna grać pojedyncze dźwięki, które od razu skojarzyły mi się z "Laura Palmer's Theme". Dougiemu chyba też, bo wyraźnie na nie zareagował. Gdyby pianista w tym momencie przeszedł w ten stary motyw, Cooper pewnie by się przebudził......;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones