PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 26 tys. ocen
8,0 10 1 25635
8,6 20 krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

Co z Annie? Co z Leo Johnsonem? - takich pytań jest wiele. 31 października ma ukazać się w Stanach Zjednoczonych druga książka autorstwa Marka Frosta pt. "Twin Peaks: The Final Dossier". W niej znajdziemy odpowiedzi na pytanie: co działo się przez te 25 lat po wydarzeniach z pierwszych dwóch sezonów oraz prequelu. Wierzę, że "Znak", który wydał "Sekrety Twin Peaks" i wznowił "Sekretny dziennik Laury Palmer" zajmie się tematem. Fajnie by było gdyby wypuścili po polsku także "Moje życie, moje taśmy" Scotta Frosta.
Wracając do "The Final Dossier"... może z niej dowiemy się jeszcze więcej? Np. czym było tajemnicze czarne pudełko w Buenos Aires? Nazwa drugiego tomu wskazuje, że będzie to coś w stylu pierwszej książki. Czekamy :)

Czy będzie sezon 4 - nie wiemy. Być może nie. Ale fajnie by było, gdyby ktoś zajął się wielkimi nieobecnymi serii 3: "Bookhouse Boys". Taki serial/film to byłoby coś ;) Póki co wypuszczą w USA coś takiego:

http://welcometotwinpeaks.com/shop/bookhouse-boys-journal/



ocenił(a) serial na 6
m1KKa3L

A potwierdzone jest, że zostanie wyjaśnione co się stało z Leo i Annie? Bo szczerze mówiąc to "Sekrety Twin Peaks" też miały nam dać te odpowiedzi, a skończyło się głównie na rozbudowywaniu całej mitologii niż na odpowiedzi na pytania ;)

ocenił(a) serial na 9
m1KKa3L

Tak więc "Znak" NIE WYDA "The Final Dossier". Przynajmniej w tym roku.

Może warto pisać do innych wydawnictw?

ocenił(a) serial na 8
m1KKa3L

Muszę się tragicznie sprzedawać. Dzwoniłem do,, Znak" kompletnie nikt nie umiał mi odpowiedzieć. Trzy razy przekierowany byłem do innych osób.

m1KKa3L

nie wiem co oni tam odstawiają, ale to już nie te czasy że nie ma internetu i każdy będzie czekał w nieskończoność aż ktoś książkę wyda. Poprzednio można było poczekać ten miesiąc dłużej (powiedzmy...), ale teraz trzeba będzie poczytać angielską. Kiedyś biednie było z grami/filmami bo wychodziły czasem z miesięcznym opóźnieniem albo gorzej, ale to się zmieniło, a z książkami chyba dalej są lata 90. A może pierwsza się słabo sprzedała i teraz się zastanawiają czy warto.

Ciekawe jaka będzie ta nowa, w oficjalnych opisach mowa o "to co było przez te 25 i o tym co w nowym sezonie", trzymam za słowo bo o pierwszej było zanim wyszła to samo "pomiędzy 25". Ta pierwsza w mojej opinii to typowy skok na kasę, niektórzy mówią że ona rozbudowuje mitologię, ale nie bardzo wiadomo z czego to wynika, 90% tej książki to było na zasadzie "wepchajmy każdą dziwną rzecz i podpiszmy to Twin Peaks". Jedyne istotne rzeczy to były że indianie mieli pierścień i wiedzieli że nie należy go nosić, trochę o związku Pete-Catherine, info że Hank ginie w więzieniu, Jacoby wypowiadający się o Laurze i BOBIE, trochę o Carlu i Milfordzie, oraz najważniejsze ostatnie 2 strony i spotkanie Majora z Mr. C. Z drugiej strony jak książka pisana z punktu widzenia Majora czy tam FBI ma być ciekawa, przecież oni nic nie wiedzą...

ja bym chciał taką książkę: "Phillip Jeffries: Moje Wyznania" czy coś takiego, to by dopiero był ogień

ocenił(a) serial na 10
Wingo

Ja nie zamierzam czekać na polskie wydanie bynajmniej. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Znak to wyda, bo powiedzmy sobie szczerze, że nowe TP, nie znalazło w Polsce zbyt wielkiej widowni i wydawnictwu może się to wydawać nieopłacalne. Ja proponuję nie czekać tylko obrać kierunek Amazon lub eBay i się nie przejmować ;) No chyba że ktoś jest mocno z angielskim na bakier, to wtedy trzeba czekać, aż ktoś w necie przetłumaczy, co moim zdaniem też nie potrwa długo.

wojtar3

wolałbym po polsku, ale jak nie ma to i po angielsku dam radę, pamiętam jak wyszła poprzednia to ciężko było czekać ten miesiąc dłużej jak z reddita aż wylewały się dyskusje, a na twinpeakswiki wpisywali wszystko i weź tu wytrzymaj - dziś jak coś nie wyjdzie mniej więcej w tym samym czasie to już koniec.

ocenił(a) serial na 10
Wingo

Fakt jest taki, że nie stracą na tym ludzie, a wydawnictwo ;)

m1KKa3L

http://twinpeaks.wikia.com/wiki/Twin_Peaks:_The_Final_Dossier
na twinpeakswiki już wpisują i bardzo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć
i to się wydaje na książkę Twin Peaks, a nie ten zlep który wepchnęli nam rok temu żeby hajs się zgadzał
ja bym zaryzykował stwierdzenie że Final Dossier jest tym czym miała być pierwsza książka ale się skapnęli że po serialu będzie można więcej napisać i wyjdzie lepiej więc tamtą zapchali byle czym żeby rzucić coś do sklepów

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8

Jak byś szanowna Pani znalazła pl. Proszę dać znać.

użytkownik usunięty
batesmotel27

*Szanowny Pan. Ale spoko, poszukam, o ile ktoś przymierzy się do nieoficjalnego tłumaczenia.

ocenił(a) serial na 8

czesc wiesz juz cos moze na temat tlumaczenia;)?

użytkownik usunięty
ocenił(a) serial na 8
m1KKa3L

Leo nie żyje. Rok po jego śmierci Shelly i Bobby pobrali się. Mieli córkę Rebecce.

ocenił(a) serial na 8
Statler

A co z Donna i Odry Horn?

ocenił(a) serial na 8
batesmotel27

Donna została modelką, potem wyszła bogato za mąż ale nie skończyła dobrze. Alkohol, narkotyki, pobyt w psychiatryku, potem rozwód i bieda. Po 40-ce wróciła do ojca i się pogodzili. Mieszkają razem.

Audrey po 3 tygodniach od wybuchu wybudziła się ze śpiączki. Dwa tygodnie później odkryła, że jest w ciąży. Wyprowadziła się z domu i zamieszkała w jakiejś klitce. Otworzyła salon fryzjerski. 10 lat później wyszła za mąż za swojego księgowego. Małżeństwo typu "stabilizacja finansowa". Rozpiła się, robiła ciągłe awantury a pewnego dnia zamknęła swój zakład i znikła. Pogłoski mówią, że jest w prywatnej placówce opieki psychiatrycznej.

Info z "Ostatniego Dossier".

ocenił(a) serial na 3
m1KKa3L

https://www.youtube.com/watch?v=0uts-_rsxPM