PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 27 tys. ocen
8,0 10 1 27445
8,9 29 krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

Czy aby zacząć ten serial ze zrozumieniem, wypada obejrzec 1 i 2 sezon z 1990 ?
Nie za bardzo wiem jak się teraz do tego zabrac, bo widzę ze ta nowiutka premiera to tak naprawde 3 sezon

ocenił(a) serial na 2
juliapodwyszynska

Cóż można odpowiedzieć... :)
Moim zdaniem wypada - 3 sezon zawiera wielu tych samych bohaterów, podobne motywy no i sama znajomość atmosfery 1 i 2 sezonu jest wymagana, by w pełni nim się cieszyć. Jest to mimo wszystko kontynuacja.

ocenił(a) serial na 5
juliapodwyszynska

Proponuję zobaczyć oba sezony, przed wszystkim warto, ale bez tego niestety nie będzie się wiedziało na co się właściwie czeka(jakie tajemnice są do rozwiązania). Nie wiadomo też dlaczego relacje w serialu wyglądają tak, a nie inaczej. Polecam

juliapodwyszynska

okej dzięki bardzo :)) obejrzę wszystko, bo czuje ze warto

juliapodwyszynska

Absolutnie nie ma najmniejszego sensu sięgać po ten sezon bez znajomości wcześniejszych, gdyż bez świadomości pewnych mechanizmów, symboliki, interakcji między bohaterami nie zrozumiesz zupełnie nic, a serial odbierzesz jako bełkot bez ładu i składu. Nawet nie próbuj, serio.

paweliwww

okej, absolutnie nie obejrzę tego sezonu bez znajomości poprzednich ;)) dzięki wielkie, czuje ze gdybym nie napisała na forum, to pewnie bym zaczęła od wczorajszej premiery. I jak się okazuje byłby to niewypał.

ocenił(a) serial na 9
juliapodwyszynska

Obowiązkowo najpierw trzeba obejrzeć 1 i 2 sezon.
Tym bardziej warto, że to najlepszy serial w historii Tv.
Tylko Sopranos, Prawo ulicy i Breaking Bad dorównały mu, ale nie miały takiego wpływu na tv i
nie są serialami do których wraca się wielokrotnie. Twin Peaks można oglądać wiele razy.