PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105428}

Tylko Manhattan

I'll Take Manhattan
7,6 666
ocen
7,6 10 1 666
Tylko Manhattan
powrót do forum serialu Tylko Manhattan

Może jeszcze nie jest za późno na to ogłoszenie. Poszukuję kompletnego dubbingu do serialu "Tylko Manhattan". Chodzi mi konkretnie o odcinki 1-7. Ostatni odcinek ósmy mam nagrany w całości na kasecie magnetofonowej, tak więc w przypadku tego odcinka mam całość dubbingu. Niestety kiedyś byłem na tyle życzliwy, że udostępniłem moją wersję serialu "Tylko Manhattan" jakiejś osobie i ta osoba puściła to bez pytania w sieć. Już wiem, aby w przyszłości tego nie robić. Piszę ponieważ chciałem zainteresować rekonstrukcją tego dubbingu dźwiękowca z TVP z którym mam kontakt. TVP nie posiada już tego dubbingu, ale gdybym posiadał kompletny dubbing do odcinków 1-7 bez względu na to czy zostały nagrane na kasecie VHS czy też taśmie magnetofonowej to rekonstrukcja byłaby możliwa. Niestety moja wersja ma braki. Nagranie VHS które posiadam ma poucinane czołówki gdzie lektor podaje numer odcinka i aktorów, kilka sekund po czołówce a także kończy się na kilka sekund przed pojawieniem się napisów końcowych a to tam właśnie była podawana cała lista płac (osób odpowiedzialnych za opracowanie dubbingu do danego odcinka). Od odcinka drugiego przed czołówką było podawane krótkie streszczenie poprzednich odcinków z fragmentami dubbingu z danego odcinka. Od biedy akurat ten fragment, nie jest na tyle ważny, bo dla dźwiękowca montaż tych fragmentów z pierwotnego odcinka nie powinien być problemem. Ważne, aby była czołówka gdzie lektor podaje numer odcinka (akurat w pierwszym odcinku ta czołówka mi się zachowała jak i w ósmym) oraz cały odcinek aż po napisy końcowe gdzie podawana jest lista twórców dubbingu. Serial był emitowany z dubbingiem w TVP1 tylko raz, w 1989 roku. Jako, że wtedy ludzie już mieli dostęp do magnetowidów, to może komuś udało się zgrać chociaż jeden kompletny odcinek. Byłbym wdzięczny chociaż za to. Warto spróbować zainteresować rekonstrukcją tego dubbingu wspomnianego dźwiękowca, ale bez kompletu polskiej wersji dubbingowej nie mam co próbować. Może jeszcze nie wszystko jest stracone.

Prosiłbym o kontakt na mój adres mailowy:
dezerter_poczta@op.pl

ocenił(a) serial na 8
Replo

Wychodzi na to, że dojście do brakujących fragmentów będzie bardzo trudne. Nie chce mi się wierzyć, że nikt tego nie nagrał w 1989 roku poza dwoma osobami z którymi miałem kontakt. Mam kasety VHS z tym dubbingiem, ale zawierają one braki. Może w roku 2015 zdarzy się cud.

Replo

Na torrentach jest ten serial od. 1-8 , oczywiście z lektorem nie z dubbingiem. Wstawiony wczoraj.

ocenił(a) serial na 8
Replo

" TVP nie posiada już tego dubbingu " - jakoś ciężko mi w to uwierzyć, bo to są przecież godziny pracy dziesiątek osób i albo Cię zbywają, albo ktoś faktycznie zachował się co najmniej niefrasobliwie niszcząc historyczną pracę wielu swoich kolegów...

Tak czy siak, ten wysiłek odnośnie odzyskania tej wersji jest godny pochwały :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones