7,8 6 782
oceny
7,8 10 6782
6 501
chce zobaczyć
{"type":"film","id":432002,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Damages-2007-432002/tv","text":"W TV"}]}

"Układy" to thriller prawniczy rozgrywający się w środowisku nowojorskich prawników, biznesmenów oraz wielkich pieniędzy.
Bohaterką serialu, który pozwala wgłębić się w prawdziwą naturę władzy oraz sukcesu jest Patty Hewes (Glenn Close) - najbardziej szanowana, a także przeklinana prawniczka w kraju, której pomaga bystra oraz ambitna Ellen Parsons (Rose Byrne). Kobiety wdają się w postępowanie przeciwko Arthurowi Frobisherowi (Ted Danson), oskarżonemu o korupcję jednemu z najbogatszych biznesmenów w kraju.
Podczas gdy Patty walczy z Frobisherem oraz jego adwokatem Rayem Fiskem (Željko Ivanek), znajdująca się w środku tego wszystkiego Ellen zaczyna rozumieć, co oznacza wygrana za wszelką cenę. Szybko także zauważa, że w życiu, podobnie jak w fortunie, ryzyko jest ważnym elementem gry.

wacho_from_bgd
opis użytkownika

Amerykański serial o prawnikach, który dzięki gwiazdorskiej obsadzie, złożonej fabule i doskonałej realizacji zdobył ogromną popularność wśród publiczności i został nagrodzony Złotym Globem oraz trzema nagrodami Emmy. Główną bohaterką serialu jest znana prawniczka procesowa, Patty Hewes (w tej roli rewelacyjna Glenn Close). W pierwszym sezonie przyjmuje do swojej kancelarii absolwentkę prawa, Ellen Parsons (Rose Byrne, "W stronę słońca", "Casanova"), a następnie postanawia zmierzyć się w sądzie z bezlitosnym miliarderem Arthurem Frobisherem (Ted Danson, "Zdrówko", "Trzech mężczyzn i dziecko"). Scenariusz został zainspirowany skandalami finansowymi w wielkich korporacjach, między innymi skandalem związanym z przedsiębiorstwem Enron w 2001 roku.

oficjalny opis prod. telewizyjnej