serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Upadek królestwa

The Last Kingdom
2015 - 2022
59 min.
7,9 21 384
oceny
7,9 10 1 21384
Osierocony i wychowany przez Wikingów Uhtred z Bebbanburga walczy pod wodzą króla Alfreda Wielkiego, próbując odzyskać ziemie swoich przodków oraz zjednoczyć lud Wysp Brytyjskich. więcej mniej
Upadek królestwa zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Serial jest adaptacją cyklu "Wojny Wikingów" Bernarda Cornwella. Akcja toczy się w drugiej połowie IX wieku. Syn saskiego szlachcica, Uhtred (Alexander Dreymon), zostaje osierocony i porwany przez Wikingów, którzy wychowują go jako jednego z nich. Już jako młody wojownik obserwuje upadek kolejnych brytyjskich królestw i toczy ze sobąSerial jest adaptacją cyklu "Wojny Wikingów" Bernarda Cornwella. Akcja toczy się w drugiej połowie IX wieku. Syn saskiego szlachcica, Uhtred (Alexander Dreymon), zostaje osierocony i porwany przez Wikingów, którzy wychowują go jako jednego z nich. Już jako młody wojownik obserwuje upadek kolejnych brytyjskich królestw i toczy ze sobą wewnętrzną walkę, zastanawiając się, kim tak naprawdę jest - Sasem czy Wikingiem. Pomimo lojalności wobec ludzi, którzy go wychowali, pragnie odzyskać ziemie swoich przodków. Dołącza do armii króla Alfreda Wielkiego (David Dawson) władającego Królestwem Wessex - jedynym, które wciąż potrafi stawić opór Wikingom.

na podstawie
Bernard Cornwell (powieść)
dystrybucja
Netflix
studio
Carnival Film & Television
tytuł oryg.
The Last Kingdom
inne tytuły
W serialu widać kobiety noszące szale robione na drutach ściegiem warkoczowym, jednak dzierganie dotarło do Wielkiej Brytanii dopiero w średniowieczu, prawdopodobnie ze Środkowego Wschodu przez Hiszpanię.
W koronie Alfreda umieszczono fleur-de-lis, figurę heraldyczną w kształcie stylizowanego kwiatu lilii, która w rzeczywistości nie była używana przez anglosaską monarchię.
Serial powstawał w Etyek (Węgry) oraz w Wielkiej Brytanii.
Dziwny to serial z tego "Upadku królestwa". Kolejne sezony redefiniują jego charakter, również wady i zalety, ale – co niesamowite – zwiększając przy tym systematycznie poziom. W przeciwieństwie do "Wikingów", którzy w piątym sezonie odpłynęli w oparach powtarzalności i absurdu, "Upadek królestwa" pięknie (oj, jak pięknie) dojrzewa.  więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych