PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742260}

Upadek królestwa

The Last Kingdom
7,9 22 440
ocen
7,9 10 1 22440
Upadek królestwa
powrót do forum serialu Upadek królestwa

Temat interesujący, scenariusz wydaje się dobry, ale... Zdjęcia są marne (jak na dzisiejsze standardy), a bohater nie ma charyzmy.
Produkcja nie umywa się do "Vikings":(:(:(
Współczesne seriale, te naprawdę dobre, są robione znacznie lepiej.
Mogę zrozumieć oszczędności, ale już nie brak pomysłu i stylu.
Serial jest... nijaki.
Oglądam z ciekawości (bo od dziecka lubiłem sagi o Wikingach), ale nie mogę ukryć rozczarowania.

candn_filmweb

Mam podobne zdanie co do głównego bohatera i także do tej jego pannicy. Jako aktor dzieciaki w pilocie był lepsi, jako dorośli strasznie słabiutko - przerwałem przez to oglądanie po 3 odcinkach...

Podobało mi się natomiast charakteryzacja postaci jak i scenografia - moim zdaniem świetnie oddali/ odwzorowali klimat tych czasów
- jednak to za mało by mi się chciało oglądać dalsze odcinki. Każdy odcinek (poza pilotem) strasznie mi się dłużył i dłużył
i przez to przerwałem dalsze oglądanie

ixxert

aktorzy dzieciaki w pilocie byli lepsi, (robiłem poprawki w trakcie pisania wcześniejszego komentarza ;)

ocenił(a) serial na 6
ixxert

Cóż, serial powstał na podstawie cyklu książek, który ma zapewne swoich wielbicieli, ale u mnie, po przeczytaniu notki biograficznej ich autora, wzmogło się podejrzenie, że mamy do czynienia z masowa produkcją "historycznych romansów". Niby toto nawet sprawne, ale bardziej... sprytne... I nic więcej. Piszę to po obejrzeniu 3 czy 4 odcinków.

ocenił(a) serial na 6
candn_filmweb

PS. Kostiumy i charakteryzacja znacznie, ale to znacznie ciekawsze są w "Vikings".

candn_filmweb

Kostiumy tak, ale tylko kostiumy. Vikings choć też uwielbiam, to jest bardziej komiksowym serialem, z przerysowanymi postaciami, wplecioną fantastyką i gorszymi zdjęciami oraz scenografią, które stoją jednak na lepszym poziomie w Last Kingdom (które ma niemal trzykrotnie gorszy budżet). Z grą aktorską jest już różnie, bo są lepsi i gorsi aktorzy w obu serialach, jednak gdyby porównać pierwsze sezony wspomnianych seriali to dla mnie póki co lepiej prezentuje się The Last Kingdom (o ile tak będzie do końca pierwszego sezonu).

ocenił(a) serial na 6
drenz

Zdjęcia w "Vikings" są o niebo lepsze, choć podkręcone na komputerze (korekcja kolorów), fajnie kadrowane (przez ogień), ciekawie "poświecone", wykorzystujące zalety "długiej lufy" (głębia ostrości), zróżnicowane (od ładnych totali grających krajobrazami Skandynawii po detale i "wielkie plany"). Nie jest to jakiś majstersztyk, ale bardzo dobre rzemiosło. W " TheLast Kingdom"... widać, co mamy zobaczyć, i tyle.
To nie jest kwestia kasy.
Jestem baaaaardzo rozczarowany tym serialem, bo scenariusz tez zaczyna przypominać ... "McGyvera":):):) Zero prawdopodobieństwa (choćby psychologicznego).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones