PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 29 068
ocen
8,2 10 1 29068
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

David Fincher to pan od tłumaczenia angielskich serii na... angielski, specjalnie dla amerykanów - bo przecież na wyspach od jakiegoś
czasu godojo po ślunsku. :D Wyreżyserował klika zacnych pozycji, w co czwartym umieszczając Brata Pitta. ;) Jednak nie rozumiem tej
obsesji na punkcie wymuszonego serwowania widzom własnej wizji czegoś cudzego. Niektóre remaki są potrzebne światu, inne są
zbędne. Utopia jest cudowna. Jest świeża, porządnie nakręcona, udekorowana genialną ścieżką dźwiękową, w przeciwieństwie do starego
House of Cards, któremu powiew świeżości wyszedł na dobre - ludzie to oglądają, choć osobiście nie jestem wielką fanką.
Boję się efektu końcowego. HBO: Utopia z masą cycków i "Where is fuc***g jessica hyde, bi**h?!" zagrane z jakimś np. luizjańskim
akcentem. (Luizjanamania - Trule Blood, True Detective). No i widać jak bardzo jestem sceptycznie nastawiona do tego wszystkiego. Ale
klamka zapadła. Jak wyjdzie to i tak obejrzę.
HBO mogłoby zrebootować samo siebie odnawiając zawieszone Carnivale, które kopałoby w pupę American Horror Story. Ale nie. Lepiej
"ulepszać" Utopię. dziady. :<

źródło: http://www.theguardian.com/tv-and-radio/tvandradioblog/2014/feb/13/utopia-hbo-re make-david-fincher-gillian-flynn

Syojatar

Zupełnie się z tobą zgadam. Zarówno odnośnie Utopii jak i Carnivale (wypadałoby skończyć wreszcie oglądanie tego cudeńka). A tym bardziej raduje mnie, że ktoś w ramach tego serwisu jest w stanie jeszcze tworzyć zdroworozsądkowe, niesnobistyczne i nieburackie komentarze.

ocenił(a) serial na 10
Syojatar

A mi właśnie średnio się podoba klimat utopia, więc chętnie zobaczę rimejk.

ocenił(a) serial na 10
Syojatar

Ty obejrzysz wersję z USiA, a ja nawet pilota nie sprawdzę. Co się będę denerwować ;)

ocenił(a) serial na 10
Syojatar

Zgadzam się całkowicie nie dość iż serial nie potrzebuje rimejkowania to tym bardziej takie działania w tym przypadku najprawdopodobniej obrócą się przeciw jego twórcom. Bo albo całkowicie skopiują klimat albo stworzą coś innego biorąc tylko samą fabułę, jednak w obu przypadkach kompletnie tego nie widzę. Nie mniej na pilotowy odcinek na pewno zerknę choćby z czystej ciekawości. Nie mniej, fundusze mogli by przeznaczyć na jakiś nowy oryginalny produkt. Tudzież zapłacić więcej scenarzystom innych seriali co by lepiej wykonywali swoją pracę bo czasem to kuleje w niektórych dziełach.
PS. Co do masy nagich kobiecych ciał to bym jednak nie był taki tego pewien - HBO ostatnio troszkę z tym przystopowało vide choćby najnowszy ich serial Pozostawieni.

ocenił(a) serial na 8
Syojatar

Takie czasy. Wyjalowiony i malo kreatywny wspolczesny swiat kina i telewizji siega po remaki, sequele, prequele albo komiksy, jakby dzisiejsi scenarzysci amerykanscy nie potrafili stworzyc niczego swiezego i oryginalnego.

użytkownik usunięty
Syojatar

Lubię Finchera i myślę że to geniusz i scenarzystka dobra, no hmm ale po co remake? Taka świetna historia, jeszcze nie zamknięta, na dodatek występuje w niej Imperator... coś im na głowę padło.

użytkownik usunięty
Syojatar

Na ch*** przerabiać Utopię? To tak jakby robić remake Matrixa.

ocenił(a) serial na 8

Za ileś lat się zdziwisz na remake'u Matrixa:) Zacheciliscie mnie tymi komentarzami, zaraz sie biore za szukanie:)

użytkownik usunięty
Syojatar

"zagrane z jakimś np. luizjańskim akcentem" - no jak to ? Uwielbiam ten akcent, mógłbym go słuchać godzinami... To 75% klimatu tych seriali ;-)

ocenił(a) serial na 9
Syojatar

Ja tam się cieszę, że będzie wersja HBO. Robią to dlatego, że amerykanie nie oglądają z takim zainteresowaniem brytyjskich seriali, a HBO chce zarobić. Chwytają się genialnego serialu, więc sukces bardzo prawdopodobny. A nowa wersja cieszy mnie dlatego, że może w stanach nie skończy się już po drugim sezonie. (Komentarz piszę po obejrzeniu pierwszego sezonu - dopiero dziś odkryłem serial i wciągnął mnie kompletnie. Jutro sezon 2 :) ). Oby drugi trzymał poziom.

ocenił(a) serial na 9
pyro3344

No i jak to zwykle bywa, sezon nr 2 już o wiele gorszy :/

ocenił(a) serial na 8
pyro3344

Oby go anulowali po 1 sezonie to może zrobią 3 sezon brytyjskiego.

ocenił(a) serial na 9
wolth

Obawiam się, że jedno nie ma z drugim nic wspólnego.

użytkownik usunięty
Syojatar

Oglądać od nowa to samo... to będzie mordęga!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones