PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 29 063
oceny
8,2 10 1 29063
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

Kolory

ocenił(a) serial na 8

Każdy pewni zauważył, że w serialu dominują wciąż te same kolory - kolor żółty uderza już w scenie otwierającej serial ( półki w sklepie, charakterystyczna torba) i kolory podstawowe - czerwony, zielony i niebieski ( RGB ). Uwypuklanie kolorów najbardziej dotyczy tła jednak stroje bohaterów też posiadają elementy w podanych barwach lub ich odcieniach - Mnie najbardziej ciekawi fakt że np kurtka Arby-iego na początku szara w pewnym momencie ujawnia zielonkawy odblask. Ktos może domyśla się, co mogą one znaczyć?

użytkownik usunięty
fallout444

Myślę, że to po prostu taka wizja artystyczna i nie ma to żadnego przesłania.

ocenił(a) serial na 8

Jakoś ciężko mi jest uwierzyć, że przychodzi reżyser do montażystów i mówi "Ej, chłopaki - tak se pomyślałem, że zajebiście by było jakby w serialu były obecne tylko 3 kolory, powiedzmy nie wie...czerowny, niebieski....mmmm...i zielony! O! To jeszcze jebnijcie żółty na logo serialu i w serialu też, dobra?"

użytkownik usunięty
fallout444

Biorąc pod uwagę, jak bardzo nietypowa w tym serialu jest muzyka, uważam to za możliwe.

Zabieg z kolorami jest bardzo prosty do wyjaśnienia. To komiks. Motywem przewodnim serialu jest komiks, postacie są oryginalne i wyraziste jak w komiksie więc i kolorystyka ma przypominać tą komiksową.

użytkownik usunięty
fallout444

Ja zauważyłam, że żółta torba wygląda jak ta buźka smiley. To było pokazane ze 3 razy w długim ujęciu.

ocenił(a) serial na 8
fallout444

przypomina bardzo mirror edge - gre

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones