PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479720}

Uwięziony

The Prisoner
7,0 2 178
ocen
7,0 10 1 2178
Uwięziony
powrót do forum serialu Uwięziony

Przyznaję, że liczyłem na coś więcej. Lubię gdy widzom pozostawia się pewne wątki własnej interpretacji lecz chyba nie w tym przypadku. Pierwsze odcinki zapowiadały się genialnie i miałem nadzieję na niesamowite zakończenie, a ono takie niestety nie było. Mimo tego serial zasługuje na wielkie wyróżnienie, zwłaszcza obsada.

ocenił(a) serial na 7
Jake_Boe

Zgadzam się. Pilot był świetny, potem czym dalej, tym to wszystko stawało się głupsze. Wolałbym, żeby fabuła potoczyła się nieco inaczej i na końcu bohater znalazł wyjście z wioski, gdzieś pomiędzy tymi wieżami, bo wydaje mi się, że początek serialu nie jest zbytnio spójny z końcem.

ocenił(a) serial na 9
BoCin

to nie serial stawał się coraz głupszy, lecz po prostu wasze oczekiwania były typowe dla hollywodzkiego widza. mówicie bowiem, że pilot był świetny, a on właśnie najbardziej przypominał typowy film: mamy bohatera, nie wiadomo gdzie, co, jak - "wow, będzie fajnie, gdy zagadka się wyjaśni". tymczasem zagadka nie do końca się wyjaśnia w sposób, w jaki typowy widz by tego oczekiwał, na co między innymi wskazuje to, że chcielibyście, aby bohater uciekł z wioski (typowo holywoodzkie zakończenie, happy end zwykle).

na szczęście (!) zakończenie mamy z goła inne, tak jak i całą linię fabularną, gdzie ani nie ma akcji, która idzie jak po nitce (co jest konieczne w masowych filmach, bo inaczej przeciętny widz ich nie zrozumie, a na pewno szybko się znudzi), ani czarno białych bohaterów - w innym temacie padają pytania w stylu "to kto tu był zły"... takie pytanie jest śmieszne i świadczy właśnie o niezrozumieniu filmu. ale żeby to dostrzec potrzeba już pewnego poziomu dojrzałości, doświadczenia życiowego w sumie, bo tylko wtedy można zrozumieć to, że świat nie jest czarno biały, a ludzie nie dzielą się na dobrych i złych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones