PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592691}

Vera

7,7 1 619
ocen
7,7 10 1 1619
6,0 3
oceny krytyków
Vera
powrót do forum serialu Vera

Uważam, że Brenda Brethyn stworzyła tak fenomenalną kreację, że zostawia w tyle Luthera czy Sherlocka. Postać Very jest jakby pisana dla niej. Złośliwa i sarkastyczna pani inspektor to kwintesencja tego serialu. Oczywiście mamy też ciekawe zagadki kryminalne, nadmorski klimat Anglii - ale inspektor Vera jest perłą tego serialu. Właściwie nie ma się wrażenia, że ona gra - tak znakomicie zrosła się ze swoją postacią! Vera to stara panna, mająca słabość do jedzenia i samotnego spędzenia czasu. Uwielbia być złośliwa dla swoich podwładnych, ale ma serce ze złota. Powiem krótko - dawna nie zachwyciła mnie tak żadna postać w serialu. Mistrzostwo!

ocenił(a) serial na 8
MadamedePompadoure

Właśnie dla niej jestem wierna temu serialowi, bo muszę przyznać, że ostatnie sezony to przeplatanka odcinków, które zapadają w pamięć i takich, które wymęczyłam, a raczej one wymęczyły mnie, bo tempo było w stylu "Endeavoura", czyli chodzenie i rozpytywanie, aż wreszcie znajdą. Nie żebym hejtowała, bo wiem, że takie odcinki i seriale mają swoich koneserów, ale ja lubię jak jest jakaś niespodzianka, zwrot akcji, sprawca, którego mało kto podejrzewał. Te elementy też pojawiają się w "Verze", ale nie w każdym odcinku. Kreacja stworzona przez aktorkę jest na pewno najmocniejszą stroną tej produkcji. Owszem Vera jest sarkastyczna, ale nie jest to pokazywane na każdym kroku, nie po to, żeby widza do niej zniechęcić. W ogóle nie przekazuje się za wiele informacji o niej i to też jest duży plus. Każdy sezon to jedynie 4 odcinki, co również uważam za optymalne rozwiązanie. Serial lubię, bo nie jest krzykliwy i szpanerski, jak wiele nowoczesnych produkcji kryminalnych, przeciwnie - zachowany w starym dobrym stylu, ale dający coś więcej.

ocenił(a) serial na 8
MadamedePompadoure

Zgadzam się w 100% ! :)

MadamedePompadoure

I do tego klimatu włącza się pogoda, zawsze jesienna, wietrzna. Nigdy upalnie, nigdy śnieżnie. Vera w czapce z pomponem by nie pasowała

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones