12 odcinków
5,9 39
ocen
5,9 10 39
24
chce zobaczyć
{"type":"film","id":664398,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Vivid+Red+Operation-2013-664398/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Vivid Red Operation
  • użytkownik usunięty

Gdyby tutaj była magia byłoby to dość podobne do skrzyżowania Nanohy z Strike Witches. Za Futari Wa Pretty Cure zaczerpnięto szorty a i zachowanie tej dziewczynki z czarnymi włosami i łukiem też mi kogoś przypomina. No i te króciutkie szorty...cudownie pedofilskie anime.

• acidity ocenił(a) ten serial na: 3

Nie powiem, niektóre ujęcia mają erotyczny kontekst, ale nie zmienia to faktu, że najwyraźniej nie znasz lub nie rozumiesz definicji "pedofilii".

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten serial na: 3

acidity No to się wolę nie znać. Jakbym napisał, że się znam bo "widziałem to wiem" to byłoby już mocno podejrzane :-)

• acidity ocenił(a) ten serial na: 3

Niestety możesz mieć rację. Przynajmniej w naszym kraju to tabu i wypowiadanie się na ten temat może sprowadzić gromy na tę osobę. Jednakże mam to głęboko w *** i w wielkim skrócie uzupełnię, że pedofilia wiąże się z pociągiem do osobników w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania. Do tego bierze się jeszcze pod uwagę wiek(różnica 5 lat), tzn. gdy dziewczyna ma np 11 lat, a chłopak 16 lat, to też nie jest pedofilia.
    W anime tym mamy natomiast w pełni dojrzałe nastolatki co jest dobitnie podkreślane krągłymi kształtami, a więc o pedofilii nie może być mowy. Ponadto z 3 odcinka wynika, że chodzą do drugiej klasy liceum, nie wiem tylko czy niższego czy wyższego stopnia. Jeśli niższego, to mają 14 lat i zgodnie z tamtejszym prawem mogą już legalnie uprawiać seks(dolna granica to ukończone 13 lat; dla porównania w Polsce jest to ukończone 15 lat).

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten serial na: 3

acidity O poprzednim anime tego reżysera - Strike Witches - też mówiło się, że pedofilskie. Faktem jest, że damskiej bielizny tam było od zatrzęsienia z odcinkiem gdzie poszukiwano majtek jednej z bohaterek włącznie. Więc się za gościem wlecze to odium. Choć nawet tam bohaterki miały i po 20 lat i wyglądały na dużo młodsze. Taka estetyka. Nie formułowałem zarzutu pedofilii do końca poważnie, trochę z przymrużeniem oka przez wzgląd na Strike Witches właśnie.