PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664398}
5,9 40
ocen
5,9 10 1 40
Vivid Red Operation
powrót do forum serialu Vivid Red Operation

Signum Temporis

użytkownik usunięty

Gdyby tutaj była magia byłoby to dość podobne do skrzyżowania Nanohy z Strike Witches. Za Futari Wa Pretty Cure zaczerpnięto szorty a i zachowanie tej dziewczynki z czarnymi włosami i łukiem też mi kogoś przypomina. No i te króciutkie szorty...cudownie pedofilskie anime.

ocenił(a) serial na 3

Nie powiem, niektóre ujęcia mają erotyczny kontekst, ale nie zmienia to faktu, że najwyraźniej nie znasz lub nie rozumiesz definicji "pedofilii".

użytkownik usunięty
acidity

No to się wolę nie znać. Jakbym napisał, że się znam bo "widziałem to wiem" to byłoby już mocno podejrzane :-)

ocenił(a) serial na 3

Niestety możesz mieć rację. Przynajmniej w naszym kraju to tabu i wypowiadanie się na ten temat może sprowadzić gromy na tę osobę. Jednakże mam to głęboko w *** i w wielkim skrócie uzupełnię, że pedofilia wiąże się z pociągiem do osobników w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania. Do tego bierze się jeszcze pod uwagę wiek(różnica 5 lat), tzn. gdy dziewczyna ma np 11 lat, a chłopak 16 lat, to też nie jest pedofilia.
W anime tym mamy natomiast w pełni dojrzałe nastolatki co jest dobitnie podkreślane krągłymi kształtami, a więc o pedofilii nie może być mowy. Ponadto z 3 odcinka wynika, że chodzą do drugiej klasy liceum, nie wiem tylko czy niższego czy wyższego stopnia. Jeśli niższego, to mają 14 lat i zgodnie z tamtejszym prawem mogą już legalnie uprawiać seks(dolna granica to ukończone 13 lat; dla porównania w Polsce jest to ukończone 15 lat).

użytkownik usunięty
acidity

O poprzednim anime tego reżysera - Strike Witches - też mówiło się, że pedofilskie. Faktem jest, że damskiej bielizny tam było od zatrzęsienia z odcinkiem gdzie poszukiwano majtek jednej z bohaterek włącznie. Więc się za gościem wlecze to odium. Choć nawet tam bohaterki miały i po 20 lat i wyglądały na dużo młodsze. Taka estetyka. Nie formułowałem zarzutu pedofilii do końca poważnie, trochę z przymrużeniem oka przez wzgląd na Strike Witches właśnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones