PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835082}

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

The Lord of the Rings: The Rings of Power
5,2 30 343
oceny
5,2 10 1 30343
5,4 16
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Im bliżej premiery tym coraz gorzej to wygląda... Sam pomysł by robić wydarzenia opisane w książkach do których się nie ma praw (nie mają do Silmarilionu ani Niedokończonych opowieści itd.), albo wymyślanie od nowa historii tak dokładnie opisanej - wystarczy tylko po to sięgnąć - to wszystko chyba gang Olsena wymyślił. Do tego wszystkie "bold moves" czytaj polit. poprawne gwałty na twórczości Tolkiena.
Na razie wygląda na to, że to nie będzie TO czego wszyscy chcieli i co jasno można było zdefiniować, a raczej kolejny serial w tym gatunku jak każdy inny dziś. Ze wszystkimi tego skutkami. Obym się mylił.

Megido

Nikt nie robi tu serialu na bazie książek do których nie ma praw. Wierząc doniesieniom Amazon na same prawa do ekranizacji wydał kwotę prawie 250 mln dolarów. Nie weryfikowałam nigdy tej konkretnej liczby, ale gwarantuje, że nikt nie zrobiłby ekranizacji z takim budżetowym rozmachem na coś, do czego prawa nie zostały wcześniej wykupione. Na pewno umowy mówiły dokładnie co wolno, a czego nie wolno. To że tytuł brzmi "Władca Pierścieni" nie oznacza, że przekazane prawa tyczą się wyłącznie tej książki.

Z pozostałą resztą - że im bliżej premiery tym słabsze nadzieje - zgodzę się jak najbardziej.

ocenił(a) serial na 2
asa111

No właśnie nie mają. Mają jedynie do całej powieści Władcy Pierścieni, Hobbita i do dodatków zawartych w tych książkach https://www.vanityfair.com/hollywood/2022/02/10-burning-questions-about-amazons- the-rings-of-power

ocenił(a) serial na 2
asa111

Megido ma rację, serial opowie o wydarzeniach opisanych w znacznej mierze w książkach, do których producenci nie mają praw: "So what did Amazon buy? “We have the rights solely to The Fellowship of the Ring, The Two Towers, The Return of the King, the appendices, and The Hobbit,” Payne says. “And that is it. We do not have the rights to The Silmarillion, Unfinished Tales, The History of Middle-earth, or any of those other books"
źródło: https://www.vanityfair.com/hollywood/2022/02/10-burning-questions-about-amazons- the-rings-of-power

nazuul


Hmm.. Trochę gryzie mi się to z czytanymi wcześniej informacjami i artykułami z których wynikało, że serial ma prawa do części treści z Silmarillionu i NO. Z podlinkowanym przez was artykułem przyznam, że nie spotkałam się jeszcze, ale widzę też, że jest dość świeży (nie wiem jak zawarte w nich informacje). Postaram się wykopać gdzieś to, co czytałam wcześniej, chyba że zweryfikowanie tej informacji uczyni to zbędnym.

W każdym razie muszę w tym wypadku przyznać, że jest to co najmniej martwiące. Nawet komplet wiedzy z tej ery był dość ubogi w porównaniu z pozostałymi. Bazowanie wyłącznie na książkach które ledwo co o niej wspominają.... może lepiej nie mówić z góry.

ocenił(a) serial na 2
asa111

Z "ledwo co" to przesadziłaś, o wykuciu pierścieni, upadku Numenoru, Isildurze itp. jest trochę informacji rozsianych w LOTR, nie zdziwiłbym się, że nawet więcej niż w Silmarillionie. Niemniej bazowanie na dwóch książkach i uzupełnienie scenariusza w sposób nieprowadzący do sprzeczności z pozostałymi wydaje się karkołomnym zadaniem. Skompresowanie opowieści z obejmującej dwa tysiące lat (<1500-3441) do życia pokolenia ludzkiego (numenorejskiego pewnie) wydaje się łatwiejsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones