Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 1

Cień przeszłości

A Shadow of the Past 1h 5m
5,2 3 990
ocen
5,2 10 1 3990
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e1

XDDD

ocenił(a) serial na 1

Okej, przepłynięcie wpław morza przelało czarę goryczy xD

Ładne wizualnie, ale aspiruje do czegoś, co jest daleko poza zasięgiem. Muzyka nijaka, postacie...no nijakie (kto by się spodziewał, co?), motywacje też dosyć nijakie. Najlepsze opisanie jak na razie tego serialu - nijaki

użytkownik usunięty
BlakJoint

Hehe czary , elfy krasnoludy są rzeczywiste a przepłyniecie morza już wydaje się niemożliwe . Ok . Muzyka podobna jak w wcześniejszych produkcjach bazujących na Tym temacie . Co do motywacji zgadzam się ale daje mu szanse na rozwiniecie . Pozdrawiam i wiadomo ze …punkt widzenia zależy od… oczekiwań ;)

ocenił(a) serial na 1

Od pierwszego trailera moje oczekiwania były na poziomie Rowu Mariańskiego ;)

ocenił(a) serial na 1

To mi wytłumacz czemu NIE PRZELECIAŁA tego morza ???

użytkownik usunięty
GunMeat

Prawdopodobnie nie miała skrzydeł , albo zapomniała zabrać , albo nie umiała latać , albo co gorsza miał Pan na myśli coś zupełnie innego .generalnie szanowny Panie , nie mam pojęcia ale chyba jest oficjalna strona serialu . Nie wiem nie sprawdzałem ale jak ma Pan takie pytania to proszę kierować je tam bo nie jestem niestety wstanie odpowiedzieć logicznie i tez nie jestem wstanie sobie wyobrazić latającego elfa ( bo przecież to nie dzwoneczek z Piotrusia Pana , No i nie miała tez magicznego pyłku ale to tez ciężko ….)chyba ze na skrzydłach orła ;) pozdrawiam i życzę wspaniałego weekendu dużo uśmiechu i radości ;)

Ps . Aż dziwne ze Pan glimz nie napisał do Pana ze nie ma czegoś takiego jak „pała goryczy „ proszę uważać bo może to jeszcze zrobić ;)

ocenił(a) serial na 1

Czary , elfy krasnoludy są rzeczywiste, a PRZEFRUNIĘCIE morza już wydaje się niemożliwe bez skrzydeł ....
Kto by się spodziewał ???

użytkownik usunięty
GunMeat

to był sarkazm . Tyle w temacie .

ocenił(a) serial na 1

dobrze zrozumiałeś, to co napisałem to był sarkazm

użytkownik usunięty
GunMeat

Piątka ;) ty tez ;)

ocenił(a) serial na 3
GunMeat

Trzeba dać sobie spokój. Niektórzy po prostu tego nie załapią i tyle, trzeba się z tym pogodzić :)

użytkownik usunięty
GunMeat

A Pan któremu przegięło palę goryczy powinien łapać takie rzeczy ;)

ocenił(a) serial na 3

Czary powiadasz? W takim razie już wiadomo co zatopiło Titanica https://www.youtube.com/watch?v=qrfcD2Y1kN8

ocenił(a) serial na 1
BlakJoint

Mówi się: "przegięło pałę goryczy".

ocenił(a) serial na 2
GunMeat

Nie. Mówi się przelało czarę goryczy :)

ocenił(a) serial na 7
BlakJoint

Czary mary hokus pokus, nieśmiertelne elfy cacy ale przepłynięcie morza przerosło :) No gdzie takie rzeczy w fantazji :)

ocenił(a) serial na 1
Maciek_2

Chyba jest różnica między laserami z oczu a czarami w fanatzy :D Czy jeśli to fanatzy to już nie ma żadnych ograniczeń ?

ocenił(a) serial na 6
Maciek_2

Przecież ona nie przepłynęła morza :D nie wiadomo po jakim czasie spotkała rozbitków może zaraz po ucieczce ze statku ..

ocenił(a) serial na 7
sabina097

Nie wiem jeszcze nie widziałem serialu :) Ale bawi mnie że w filmie fantastycznym gdzie biegają Gandalfy i Sarumany z różdżkami oraz mamy magiczne pierścienie ktoś się dziwi że nieśmiertelny elf robi trening na morzu :)

Maciek_2

Aż zalogowałem się żeby odpowiedzieć Tobie i innym osobom, dla których pojawienie się elementów fantastycznych w produkcji daje przyzwolenie na robienie fikołków logicznych. Takie wykreowane światy mają też swoje zasady działania magii i fizyki. Elf w tym świecie jest istotą żywą, fizyczną, która ma tez swoje słabości jak człowiek i to, że ma umiejętności magiczne nie daje jej umiejętności przepływania potrójnego ironmana. Myśle, ze więcej nie ma co tłumaczyć bo na brak dynamiki wyobraźni ciężko coś poradzić.

użytkownik usunięty
GImez

No i niestety glmez widzisz Ty kreujesz granice tych elfów po swojemu inni po swojemu czyli są kreatywni nie mniej niż ty . Ale po cebulakowemu uderzasz ze ktoś nie ma wyobraźni bo nie może sobie w filmie fantasy własnych granic ustanowić tylko musza być takie jak w książce ? Czy to nie świadczy aby o tym samym ze twoja wyobraźń tez jest ograniczona przez jakieś dane ? Pisząc ze są jakieś zasady sam ograniczasz swój tok rozumowania i tak jeżeli smok w książce jest czerwony to nie może być niebieski . Niby nic ale pokazuje ograniczenia które sobie sam stawiasz . Dlatego złe zrobiłeś ze się zalogowałeś i to napisałeś w takim tonie bo to świadczy ze chciałeś tylko kogoś zaczepić .

Wyobraźnia (nie "wyobraźń") jest jak ocean, którym nasza bohaterka wraca do krainy śródziemia - jest szeroka i głęboka. Mieszasz koleżko wierność oryginałowi a zasady kreowania i utrzymywania spójności wykreowanych światów. Stawianie zasad i praw, które rządzą danym światem nie ogranicza wyobraźni a wręcz zmusza ją do wymyślenia logicznego i wiarygodnego uzasadnienia pewnych wydarzeń. Niestety, w dzisiejszych filmach często zdarzają się takie fikołki logiczne, których mniej wymagający bądź rozgarnięci widzowie nawet nie dostrzegają. Ja chcę tylko sprowokować do użycia swojej wyobraźni i zastanowienia się czy aby na pewno wszystko co jest nam serwowane ma ręce i nogi. Pozdro

użytkownik usunięty
GImez

No i wychodzi ze nie masz pojęcia o czym piszesz . Poczytaj o licencjach i wzorcach którymi kreowali się twórcy tego serialu . Fajnie ze wiesz jak pisze się poprawnie pewne słowa . Z tego co mi wiadomo ( jestem z tego powodu szczęśliwy ) nie jestem Twoim koleżką ale sądząc po twojej próbie pisania z perspektywy kogoś kto jest mądrzejszy wnioskuje ze kompleksy leczysz poprawiając innych i narzucając swój punkt widzenia . Przez swoje próby wprowadzenia krypto inwektyw nic nie osiągniesz . Niestety nie jesteś wstanie kogoś atakując czy sugerując mu brak wyobraźni zmusić do przyjęcia Twojego punktu widzenia . Jest to bardzo ubogie i ograniczone myślenie . Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 1

" [...]ktoś nie ma wyobraźni bo nie może sobie w filmie fantasy własnych granic ustanowić tylko musza być takie jak w książce?" Eeeeeeeee? Mam nadzieję, że po takich fikołkach plecy Cię zbytnio nie bolą.

Jakby nawet nie wiem co odpisać na tak idiotyczne zdanie. Czyli co, równie dobrze Optimus Prime może sobie przylecieć następnym meteorem i walczyć sobie z Godzillą?

użytkownik usunięty
BlakJoint

Haha No i widzisz mi chodzi o widza ze ma prawo swój poziom ustanowić sam nie musisz ty mu go ustanowić ani ten drugi chyba Twój kolezka ;)

użytkownik usunięty
BlakJoint

Dla ciebie najlepiej by było jakbyś już nic nie pisał . Bo idiotyczne to są twoje pseudo wywody i sugestie ;)

Aj chłopie dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu

użytkownik usunięty
GImez

to po co mi odpisujesz , wychodzi że albo jesteś jednak mało inteligentny , albo nie rozgarnięty skoro to robisz a nie chcesz :) pozdrawiam

ocenił(a) serial na 3
BlakJoint

ja nie rozumiem po co ktoś chce użytkować swiat z jakiejś ksiazki do wytworzenia swego produktu, skoro nie chce sie tego swiata trzymac? np. mapy, jego odległości, albo reguł tego swiata, jego filozofii, jego moralności. albo jego obyczajów, odmienności kulturowych które w nim są, jego języków itd. po co używać ksiazkowy swiat skoro tak naprawde nie mamy zamiaru trzymac sie jego budowy w swojej fabule ?

GImez

Daj spokój. Nie ma sensu dyskutować z takimi ludźmi. Dla nich jak jest fantasy to mogą być rakiety, lasery z oczu itp.

ocenił(a) serial na 3
xxmati96xx

Pseudo-galadriela w 9 odcinku przeniesie się w przyszłość po karabin plazmowy. Następnie wróci do 1 odcinka i zaszczeli z plazmy Saurona na oczach hobbickich nomadów. Wtedy staną się oni hobbickimi farmerami jakich zobaczyliśmy w filmach.

Niemożliwe?
- Skądże! Przecież to fantasy
Głupie i nielogiczne?
- Ładne efekty zrobili, więc było super :D
Niezgodne z Tolkienem?
- Z kim?
:D

Dentarg

:):):) Tak będzie :):):)

ocenił(a) serial na 1
Dentarg

Wszystko w temacie... dobre i trafne streszczenie logiki tych wszystkich politpoprawnych pseudo-fanów fantasy :)

ocenił(a) serial na 3
Dentarg

:Niezgodne z Tolkienem?
- Z kim?
:D"

:))))))) Przeglądam starsze wątki i nie czytałem Twojego wpisu wcześniej, rewelacja. Prawdziwe zezłomowanie infantylnie głupich "uzasadnień" idiotycznej decyzji Go Galadriel typu "przecież to fantasy!!" :)

ocenił(a) serial na 3
Wake_up_sheep

Dzięki :)
Niektórzy ludzie mają zerowe wymagania. Dziwne to dla mnie, bo przecież to opiniami i portfelami dajemy twórcom do zrozumienia co chcemy oglądać.

RoP to beznadziejny twór a ludzie sypią 9-tkami i 10-tkami. Oni serio chcą więcej takich seriali? Seriali gdzie wątki albo nie mają sensu (Hobbici), albo są naiwne jak dla 5-latków a bohaterowie i dialogi są płaskie i nieciekawe. Pomijając już nawet Tolkiena to ten serial się po prostu nie broni. Niesamowite, że są tacy co dają tak wysokie noty.

ocenił(a) serial na 3
Dentarg


Być może do gry weszło już odpowiednio "wytresowane" pokolenie osób dla których bylejakość i tandeta ale dość ładnie opakowana jak również zawierająca "szczytne" idee typu "inclusiveness", "representation", to przejaw artystycznej kreatywności szczególnego rodzaju w stosunku do której każda krytyka to "hejt" (jak ja nie cierpię tej współczesnej nowomowy tworzonej przez szczególne kręgi osób). Ciekawe czasy panie ;)

ocenił(a) serial na 10
GImez

Co za gimbaza.

macdrolinho

Jakiś problem czereśniaku?

ocenił(a) serial na 10
GImez

Jesteś tak głupi jak przypuszczałem . Brawo ..

ocenił(a) serial na 1
sabina097

No jasne, bo przecież krainy Valinoru były znanym szlakiem handlowym i co godzinkę przepływał obok statek z ludźmi na pokładzie xD


Fajnie, że nie posiadacie wymagań i piejecie z zachwytu nad byle gównem, ale od ukochanego uniwersum wielu milionów osób moglibyście trzymać się z daleka :]

ocenił(a) serial na 6
BlakJoint

Przepraszam, że śmiałam w ogóle obejrzeć ten serial xd jak mnie bawią takie komentarze wielkich fanów wiecznie niezadowolonych :]

ocenił(a) serial na 7
sabina097

No nie dogodzisz. Prawda jest taka że nigdy nie da się przenieść w 100 procentach książki na język filmu lub serialu. Zawsze będzie lament że można było lepiej, inaczej, więcej itd. Jak ktoś tego nie zrozumie to będzie miał wieczny ból czterech liter.

ocenił(a) serial na 1
sabina097

Nie jestem wiecznie niezadowolony, ostatnimi czasy taki Ród Smoka daje radę ;) I mówię to jako wielki fan książek Martina.

I co jest w sumie zabawnego w zawiedzionych fanach drugiego najbardziej poczytnego uniwersum fantasy (zaraz za Biblią)?

użytkownik usunięty
BlakJoint

To tez moje ukochane uniwersum ale uważam ze trzeba być bardziej elastycznym jeżeli ktoś decyduje się na oglądanie tego typu seriali filmów . Zawsze zostaje pozostać w książkach, miałem tak z Wiedzminem. Po pierwszym sezonie postanowiłem ze będę tego oglądać

ocenił(a) serial na 1

Z takim podejściem to dobrej ekranizacji nigdy na oczy nie zobaczysz ;)

użytkownik usunięty
BlakJoint

BlakJoint co ma moje podejście ? Nie jestem reżyserem . Mi osobiście nie podoba się rod Smoka. A tez czytałem Ogień i Krew i uważam ze to tania podróbka ten film . A Tobie się podoba coś co według mnie nie jest dobra ekranizacja ;) i miało być ze nie będę tego oglądać Wiedźmina . To wszystko kwestia gustu nastawienia ;) myśle ze z Twoim podejściem będzie ciężej .

ocenił(a) serial na 1

Skoro Ród Smoka to tania podróbka to jak niby nazwać to coś od Amazonu, co się nawet podstawowych założeń świata przedstawionego nie trzyma?

I co da zmiana nastawienia? Może jeszcze mam dziękować Panu Amazonowi za jego łaskę zrobienia serialu, który żeruje na najbardziej znanej marce fantasy :D

użytkownik usunięty
BlakJoint

Myśle ze się nie zrozumieliśmy w tym problem . Nie mówię ze to arcydzieło i wierne odwzorowanie . Różnica zdań i tle dla mnie to przyzwoity serial ;) dla ciebie kaszana . Dla mnie rod smoka odbiega od książki nieznacznie i to tez lekka kaszana a dla Ciebie coś fajnego . Masz do tego prawo . Tak jak każda osoba ma prawo uważać ze w tym serialu tez jest coś fajnego ;)

ocenił(a) serial na 3

Mógłbyś uargumentować czemu dla Ciebie jest to przyzwoity serial? Jakieś argumenty za i przeciw? Bo ja podszedłem do serialu dosyć neutralnie nastawiony, bez uprzedzeń i nawet z nadziejami że to będzie dobre widowisko... Lubię uniwersum władcy pierścieni, ale fanboyem nie jest, jednak... Ten serial nie zasługuje na 7/10, ledwo (póki co) 3/10 to maks na co zasługuje i nawet ignorując zasady wykreowane przez Tolkiena, to tam mało co działa. Nawet CGI momentami jest słabe, a serialowi z takim budżetem to nie wypada :/ Chociaż prawdziwym gwoździem do trumny tego serialu jest gra aktorska (z drobnymi wyjątkami), której nie uratuje nic

Co za bzdury michaldrozdkamil. Ród smoka przy tym gównie to arcydzieło. Ród Smoka podchodzi z szacunkiem do książki, postacie są lepiej zarysowane i napisane, i ogólnie świat jest lepiej przedstawiony. Jest jakiś trzon fabularny, znacznie lepsze aktorstwo w Rodzie Smoka również. Nawet kostiumami Ród Smoka miażdzy Pierścienie Władzy, 1 billion budżet a kostiumy jak z jakiegos gówna za 10 milionów. Nie wspominając o tym że Pierscienie Władzy kompletnie nie trzymają się książek, nic co jest w książkach nie zostało zaadaptowane. To jest najprawdopodobniej najgorsza adaptacja w historii, bo nawet Wiedźmin netflixa ma więcej z ksiazek niż ten nowy Władca Pierscieni.

ocenił(a) serial na 10
kamells

Haha nie ucz mnie o czym są te książki , bo przeczytałem je wielokrotnie . Jeżeli chodzi o Sagę , to nim był bum w Polsce na to . Piszesz o szacunku a nie masz go do mnie . Wiec cóż zejdę do twojego niskiego poziomu . Dla mnie mam wrażenie ze jesteś- fanatykiem . Gościu , kobieto , nie wiem jaka twa płeć , ale ogarnij się upuść krwi , i oddychaj . Spójrz na swoją garderobę , muzykę która słuchasz i zadaj sobie bardzo ważne jedno pytanie . Czy wszyscy twoim znajomi lubią to co Ty;) jeżeli tak jest to współczuje nudy bądź przynależenia do sekty . Dla mnie bzdura to powiedzenie ze Białe jest czarne . Natomiast gust jest czymś subiektywnym . Nie siedzę z ksiązka i nie sprawdzam czy wszystko się zgadza. Tak jak nie sprawdzałem czy w trylogii Jacksona pojawi się szara kompania czy Tim Bombadil, co to ma do rzeczy . Może mi się podobać film x a y nie podobać . Niektórzy argumentują ze podoba się im coś z powodów takich jak Ty napisałeś . A ja mogę powiedzieć ze nie podoba mi się wszystko to co tobie się podoba . Jedni lubią niebieski inni biel . Pogódź się z tym co wiele tu już napisało . On i tak nie zrozumie , wiesz dlaczego nie zrozumie ? Bo nie jest tobą ;) nie znaczy ze to co pisze jest bzdurą . Albo to co lubie gównem . Chyba ze nawrócisz mnie na swoją jedyna i prawidłowa wiarę . Zacznę widzieć wszędzie winę Tuska to może wtedy będę przytakiwał i pisał bzdury które będą dla ciebie prawdą objawioną . A tym czasem pozwól mi mieć swoje zdanie , nie nazywaj go gownem , czy bzdurą. Wyraz swoje zdanie ale nie zaczepiaj ludzi nie bądź jak najman;)

Maciek_2

Pomimo, że to fantastyka i istnieje coś takiego jak magia, to należy się trzymać pewnych zasad logiki. Fakt, iż w jakimś dziele istnieje magia nie oznacza, że bohaterowie mają nieskończone możliwości w każdej możliwej dziedzinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones