Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 3

Adar

1h 9m
5,4 2 593
oceny
5,4 10 1 2593
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e3

Omówienie odc. 1 (spoilery): https://www.filmweb.pl/serial/Władca+Pierścieni%3A+Pierścienie+Władzy-2022-83508 2/episode/1/1/discussion/Odc.+1+-+plusy%2C+minusy%2C+absurdy,3315948

Omówienie odc. 2 (spoilery): https://www.filmweb.pl/serial/Władca+Pierścieni%3A+Pierścienie+Władzy-2022-83508 2/episode/1/2/discussion/Odc.+2+-+plusy%2C+minusy%2C+absurdy,3316166

Odcinek 3:

Plusy:
1. Droga wodna do portu w Numenorze, zwłaszcza te prawdopodobne portrety królów.
2. Niektóre elementy buntu niewolników, jak śmierć dowódcy Arondira.
3. Sprawa subiektywna: z taką urodą Ema Horvath powinna grać elfkę.

Minusy:
4. Potwierdzają się doniesienia o ściśnięciu historii wielu pokoleń ludzkich do jednego. Chronologia kuleje: nie zaczęto budowy kuźni do wyrobu pierścieni a Numenor już dawno zerwał kontakty z elfami. Po chwili się okazuje, że nawet Pharazon już jest. Jest też Elendil i Isildur. Powstaje pytanie jak zostanie rozwiązany np. upadek Numeroru.
5. Po Numenorze spodziewałem się większego splendoru i widocznej siły. Mam wątpliwości, czy armia Mordoru uciekłaby przed nimi a Sauron musiałby się 'poddać'. Pałac ostatnich królów Numenoru wyobrażałem sobie raczej jak pałac Denethora, ale razy 10.
6. Mordor został podpisany „Southlands”.
7. Halbard, jedyna postać, która nie ma kija tam gdzie słońce nie dochodzi okazuje się drugim Aragornem (ukrywającym się potomkiem królów).
8. Halbard narozrabiał, ale co to za problem dla wroga publicznego numer 1 aby go odwiedził w więzieniu.
9. W trzecim odcinku wciąż nie widzę sensu istnienia Hobbitów w tym serialu. Wygląda na to, że są bo Gandalf(?) jest. Dodajemy jeszcze 1000 lat do ukrywania się Hobbitów, bo tyle liczy ich tradycja. Wg wszelkiego prawdopodobieństwa byli oni późnym stworzeniem Eru, pojawiającym się znikąd w trzeciej erze.
10. Właściwie to dlaczego elfowie mają krótkie włosy? Ja bym sugerował, żeby po pojmaniu im je orkowie ścieli, jako element upodlenia.

Absurdy:
11. W niezdeprawowanym Numenorze (przed Sauronem) zostawia się rozbitków, nawet jeżeli to elfowie? Ale i tak możemy zostawić niebezpieczną elfkę pod okiem podejrzanego typa, jako karę za uratowanie, bo co się może stać?
12. Galadriela odnajduje spisany „plan B” Mortgotha.
13. Hit odcinka: orkowie kopią tunele aby mieć niewolników do kopania rowów. Najbardziej logicznym miejscem, z którego orkowie przybywają jest Mordor, co sugeruje, że kopali te tunele pod górami odgradzającymi Mordor. Co za absurdalne marnowanie siły roboczej, sami by szybciej wykopali te rowy.

PS. Średnia ocena tzw. krytyków na tym portalu to 8,7 a jeden z nich ewidentnie trolluje oceną. To jest bardziej niepoważne niż Mary Sue Galadriela.

Ocena: 3

ocenił(a) serial na 3
nazuul

"Ale i tak możemy zostawić niebezpieczną elfkę pod okiem podejrzanego typa, jako karę za uratowanie, bo co się może stać?" Prawdopodobnie kryję sie za tym intryga- żle powiedziane, plan konspiracyjny, Miriel i Tar Palantira, jako iż ona udaje że nienawidzi elfów by zachowac tron, jednocześnie chcąc wciągnąć do konspiracji Elendila, banalne i na odwal, no ale zobaczymy.

ocenił(a) serial na 2
Pallando

To może być. Chyba za bardzo patrzę pod kątem oryginału. Nie rozumiem, dlaczego mając tak ubogi materiał wyjściowy (samego WP w tym dodatki) zmieniają w nim tak wiele. Elendil, przywódca Wiernych.

ocenił(a) serial na 3
nazuul

Akurat do Elendila jako członka rodu królewskiego mieli prawa, no zobaczymy.

ocenił(a) serial na 2
Pallando

No właśnie. W tym co czego mają prawa wcale nie ma tak mało informacji. Póki co wygląda na to, że cała akcja rozegra się w ciągu najwyżej kilkudziesięciu lat. Może Sauron już jest w Numenorze, zostanie zatopiony i będzie tylko jedna wojna. Mają prawa do części a i tak będą upraszczać. Jest to zrozumiałe biorąc pod uwagę problem pokoleniowy ludzi i długowiecznych elfów. Są tacy, co uważają prolog do Drużyny Pierścienia Jacksona za zbyt uproszczony - oglądając Pierścienie Władzy muszą dostać palpitacji.

ocenił(a) serial na 7
nazuul

Mi się serial podoba, oglądam po prostu jako serial fantastyczny luźno oparty na Tolkienie. Natomiast Wargi w trzecim odcinku. Osoby od CGI powinny dostać ostro po dupie bo to były najbrzydsze efekty specjalne jakie widziałem w ostatnim czasie w serialu. Gdzie te miliony ? :)

ocenił(a) serial na 8
nazuul

Hitem dnia są orkowie w kapturach dzięki czemu unikają promieni słonecznych, komputerowy warg zrobiony na poziomie Akademii Pana Kleksa z lat 80., potomek królów stylizowany na Aragorna łamiący ludziom ręce na ścianach oraz Nieznajomy z którego zrobiono przygłupa. A i jeszcze inside-joke "kapitanem to raczej zostanę w następnym sezonie".

ocenił(a) serial na 8
nazuul

drobna uwaga: Ludzie z Numenoeru żyli kilkaset lat

ocenił(a) serial na 2
voltaire78

Jasne. Pierścienie władzy zaczęto wykuwać ok. 1500 r., czyli za 9. króla Numenoru (Tar-Súrion), zatem akcja serialu powinna rozpocząć się w XV w. Tar-Palantir formalnie rządził 3177 – 3255, 24. król. Już teraz powinno minąć kilkanaście pokoleń Dunedainów. Długowieczność nie przeczy tezie o ściśnięciu akcji do jednego pokolenia.

ocenił(a) serial na 8
nazuul

to oczywiste, od razu rzuciło mi się w oczy że chcą wykuwać pierścienie za Isildura Farazona i w ogóle wszystko z Sauronem jest jakoś kompletnie pomieszane

ocenił(a) serial na 5
nazuul

Osobiście nie mam problemu ze ściśnięciem wydarzeń Drugiej Ery do jednego pokolenia. To, czy Sauron wykuł pierścień 1500 lat wcześniej, czy teraz ma znikomy wpływ na bieg wydarzeń. Numenorejczycy zaczęli się odwracać od Valarów i elfów na długo przed pojawieniem się Saurona. On tylko dokończył dzieła deprawacji.

ocenił(a) serial na 8
nazuul

nie wiem czy to wina mojego monitora ale w trakcie podróży statkiem obraz "skakał", w poprzednich odcinkach tego nie było, mam 34"ultra wide

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones