Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 4

Wielka woda

The Great Wave 1h 11m
5,6 2 271
ocen
5,6 10 1 2271
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e4

Rany...jak mnie ta postać irytuje, już zacząłem przewijać sceny z nią. Wiecznie ta sama nadąsana twarz, wieczne pretensje o wszystko i tupanie nóżką jak mała dziewczynka. Wypuścili cię z więzienia? Spuść łomot strażnikom, zamknij ich w więzieniu i leć kłócić się z Królową. Geniuszka logiki i dyplomacji. Ile durnych scen jeszcze można z nią wymyślić, bo widzę że każdy odcinek przynosi szereg następnych?

ocenił(a) serial na 6
Anthrax91

W serialu jeszcze nie jest starożytna xd

ocenił(a) serial na 1
Maqwy_96

W serialu, gdzie mają być wydarzenia takie jak wykucie pierścieni, upadek Numenoru czy ostatni sojusz Ludzi i Elfów to wiek Galadrieli waha się między 2200 a ponad 4000 ;) Więc dużo to mówi o samym serialu

ocenił(a) serial na 4
Maqwy_96

Co nie zmienia faktu że jej wiek liczony jest już w tysiącach, Galadriela jest jednym z najstarszych Elfów, pamięta czasy jeszcze Ery Drzew. A tutaj akcja dzieje się w Drugiej Erze.

ocenił(a) serial na 3
Maqwy_96

Odezwał się kolejny przedstawiciel tak zwanego "pokolenia x D". To taka reguła w tej kategorii osób - popisz się niewiedzą w temacie i koniecznie zakończ wypowiedź "xD" aby ewentualni czytelnicy poczuli, że są "zaściankowymi pieniaczami" i słusznie wyśmiewa się ich przy pomocy "błyskotliwego wytłumaczenia". Gdy delikwent zostanie obnażony najczęściej "milczy wyniośle". Żenujące.

ocenił(a) serial na 6
Wake_up_sheep

Skoro rozmawiamy o znaczkach jakie ktoś sobie wstawia . Co całkowicie odbiega od tematu dyskusji . Porozmawiajmy o tym czy logicznym jest wystawianie ocen serialowi który ma dopiero kilka odcinków ? Może wszystko wyjaśni się w następnych odcinkach . Dlaczego dana postać zachowuje się tak, a nie inaczej, dlaczego coś dzieje się tak , lub inaczej . A może to się nie wyjaśni i serial wyłoży się całkowicie ? Ja tęgo nie wiem, dlatego wstrzymuje się z ogólną oceną serialu . Ponieważ ogólna ocena serialu powinna być wystawiona minimum po całym sezonie, a najlepiej po całym zakończonym serialu . Film również oceniasz po obejrzeniu pierwszych 10 minut ? Powinno się jedynie oceniać dany odcinek . Ale mam wrażenie, ze ten serial dostaje po uszach za to przez kogo został wypuszczony na samym początku .
XD XD XD XD xd xd

ocenił(a) serial na 3
Maqwy_96

Nie do końca można się zgodzić z taką argumentacją.

"Film również oceniasz po obejrzeniu pierwszych 10 minut?"

Film to nie to samo co serial. Film ma dużo trudniej, bo ogranicza go czas i jeśli mamy duży materiał do pokazania a mało czasu to zdarza się tak że mimo chęci i dobrze wykonanej roboty film nie wychodzi z powodu zbyt dużego tempa akcji. Warcraft jest świetnym przykładem; jako serial miałby dużo większe szanse na sukces.

Rings of Power ma osiem odcinków, każdy po godzinie. Osiem godzin czasu na opowiedzenie zaplanowanej historii. Obecnie można obejrzeć cztery godziny, czyli więcej niż rozszerzona wersja filmowej Drużyny Pierścienia. Nadal po takim czasie nie można serialu ocenić?

"Ponieważ ogólna ocena serialu powinna być wystawiona minimum po całym sezonie, a najlepiej po całym zakończonym serialu "

Zacznij oglądać Modę na Sukces z tą zasadą. Nie możesz twierdzić że serial jest słaby, ani wystawiać mu negatywnej opinii zanim nie obejrzysz wszystkich sezonów :)

ocenił(a) serial na 6
Dentarg

"Moda na sukces" jest telenowelą,także bez porównania do najdroższego serialu w historii,który jest zaplanowany na 5 sezonów,z czego wyemitowano 4 epizody do tej pory.Poszczególne epizody można oceniać,ale sezon jeszcze się nie skończył,także spokojnie,dajmy czas rozwinąć się tej historii.

ocenił(a) serial na 4
masztaf98

Ja do tego podochodzę tak że oceniam poszczególne odcinki i wstępnie po kilku jakąś średnią mogę wyciągnąć, mamy już 4 godziny materiału więc już coś da się powiedzieć na temat serialu. Czekam na podwyżkę poziomu, ale doczekać się coś nie mogę i wszystkie odcinki oceniłem póki co na 4-5/10

ocenił(a) serial na 3
Maqwy_96

Długo tutaj nie pisałem, dopiero po obejrzeniu pierwszego odcinka powziąłem taką decyzję. Oceniłem również znikomą ilość filmów, które widziałem, po prostu zbyt dużo czasu, by mi to zajęło, jeśli przeglądając portal natknę się na film, który widziałem - często nie oceniam go, bo szkoda mi czasu na logowanie się.

Nawet nie wiedziałem, że gdy po pierwszym odcinku dam ocenę, to będzie to ocena za cały sezon, po czasie zorientowałem się, że można oceniać każdy odcinek, a drugi i trzeci oceniam na 4.

Twój żal o to, że powinno się oceniać serial, gdy skończy się sezon, a najlepiej gdy wszystkie sezony jest mało śmieszny. Pretensje kieruj do twórców portalu, którzy udostępnili taką możliwość. Piszesz w tonie jakby bardzo zależało Ci na tym aby nie było widać jak ludzie oceniają to, co zdążyli zobaczyć, jednocześnie snując sugestie, że negatywne noty spowodowane są dlatego, bo to Amazon. To naprawdę infantylny argument, ponieważ jest wiele seriali przez nich wyprodukowanych, które mają o wiele wyższą ocenę niż RoP, kilka przykładów:

Fleabag - 8,4
The Boys - 8,3
The Expanse - 8,0
The Man in the High Castle - 7,6
Jack Ryan - 7,5
Reacher - 7,4
Carnival Row - 7,4
Koło Czasu - 6,5
Peryferia - 6,5

ocenił(a) serial na 6
Wake_up_sheep

To nie żal, to logiczne myślenie . Nie napisałem, ze ten serial jest super . Po prostu daje mu czas i czekam , czekam i czekam i liczę na to, że miło zaskoczę się na koniec, a nie jak w przypadku np. Gry o tron zachwyt w pierwszych sezonach i niesmak w ostatnim . To samo robię z Rodem Smoka który póki co przedstawia nam jednowątkową powoli rozwijająca się ( żeby nie powiedzieć nudną ) historię, która momentami mam wrażenie próbuje za bardzo być jak GoT co wychodzi jej na niekorzyść, bo postacie na chwile obecna nie dają rady, a to pewnie przez to, iż my widzowie mamy już większe wymagania, ponieważ trochę tych seriali fantasy przybyło .

Wczoraj dla przypomnienia włączyłem „ Dwie wieże ”, żeby zobaczyć czy serial faktycznie tak bardzo odbiega grą aktorską itp. Od filmu który niektórzy uważają za arcydzieło . 3 lata temu dałem mu ocenę 8 i teraz w sumie byłbym skłonny zmienić ją na 7, bo dla mnie to taki dobry film z bardzo dobrymi momentami czyli takie 7.5 . Jednakże nic więcej . Nie widzę tam arcydzieła . I kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, aby dać serialowi szanse . A sam serial bardziej przypomina mi filmy „ Hobbit ” trochę taki bajkowy świat . Co nie do końca jest dla mnie, bo wole mocne, brudne dark fantasy, ale to nie we Władcy pierścieni .

ocenił(a) serial na 3
Maqwy_96

Piszesz:

"To nie żal, to logiczne myślenie. Nie napisałem, ze ten serial jest super."

Pojęcie "żal" nie jest równoznaczne z "logiczne myślenie". Można żalić się podając racjonalne argumenty warunkowane logicznym myśleniem, można również to robić w sposób zupełnie nieuzasadniony. Tak właśnie zrobiłeś, żalisz się, że wiele osób wystawiło ocenę serialowi przed zobaczeniem całego sezonu (miłosiernie pominę bzdury dotyczące racjonalizacji chęci, by oceniać serial po zakończeniu wszystkich sezonów), jednak piszesz pod zły adres, bo jak już wspomniałem to Ci, którzy udostępnili na tym portalu opcje oceny za to dopowiadają, tak więc do nich należałoby kierować pretensje, a nie do tych, którzy korzystają legalnie z udostępnionych im opcji.

Jak czytam Twoją ocenę Rodu Smoka mam wrażenie, że pomyliłeś seriale, bo to właśnie w RoP "który póki co przedstawia nam (...) powoli rozwijająca się (żeby nie powiedzieć nudną) historię, postacie na chwile obecna nie dają rady, a to pewnie przez to, iż my widzowie mamy już większe wymagania, ponieważ trochę tych seriali fantasy przybyło".

Oczywiście do jakichkolwiek argumentów, które podałem się nie odnosisz i jedynie próbujesz odwrócić uwagę pisząc o GOT, Rodzie Smoka, czy Dwóch Wieżach o których piszesz, że nie widzisz tam arcydzieła, a przecież ocena "8", którą wystawiłeś znaczy, że film jest bardzo dobry, a arcydzieło to przecież 10.

ocenił(a) serial na 3
Wake_up_sheep

Ma tak słaba ocenę bo a) to Tolkien b) Amazon doprowadził fanów celowo do białej gorączki swoją kampanią marketingowa. Gdyby nie te 2 czynniki byłby gdzieś na poziomie ocen 2 wiedź mina , koła czasu czy innych średnich, generycznych fantasy, z masą kasy włożonej w efekty.

ocenił(a) serial na 3
Pallando

Tak, szkoda, że Ci, którzy piszą o RoP w superlatywach, a nawet Ci, którzy uważają tę produkcję za dobrą nie potrafią podać odpowiedniej jakości argumentów próbując jakoby udawać, że nie chodzi o Tolkiena i kompletnie nieudaną kampanię marketingową, jak również tego, że serial jest słaby nawet gdy oceniamy go bez spoglądania nań przez pryzmat Tolkiena. Niejednokrotnie udowadniałem to na tym forum.

ocenił(a) serial na 4
Anthrax91

To był pierwszy odcinek tego serialu (tzn 4) że mógłbym powiedzieć że był całkiem niezły ale niestety pojawił się wątek galadłieli

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones