Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 5

Rozstania

Partings 1h 12m
5,2 2 070
ocen
5,2 10 1 2070
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e5

Około 7minuty i 35 sekundy widać księżyc na niebie. Okazuje się, że to taki sam księżyc jaki jest na naszej orbicie, z takimi samymi kraterami itp. W związku z czym wskazuje to na to, że akcja rozgrywa się na planecie ziemia. Ciekawe tylko czy to przeszłość, czy przyszłość naszej planety.

ocenił(a) serial na 3
Meudrzec

Jest taka fanowska teoria że to nasza ziemia bardzo dawno temu, ale nie czytałem i lore nie znam;)

ocenił(a) serial na 1
Daner_

Poczytałem trochę i faktycznie wychodzi na to, że akcja dzieje się na ziemi. Tolkien nawet chyba konstelacje gwiazd tak samo opisuje, tylko nadaje im inne nazwy. Przypomniało mi się, że tak też w książce chyba było z tego co kojarzę. Chyba kontynenty są fikcyjne tylko, a akcja dzieje się w przeszłości.

ocenił(a) serial na 1
Meudrzec

Zgadza się. Ale to jest alternatywna wersja Ziemi.

ocenił(a) serial na 3
Meudrzec

tak, to jest Ziemia, dlatego ksieżyc wygladać ma tak samo, jak nasz. Tolkien nawet skorelował daty dzienne podróży Pierścienia z fazami ksiezyca - odpowiadają one fazom ksiezyca z kalendarza z 1947 r. Ale Śródziemie jest w wymyślonej, prahistorycznej epoce Ziemi. Albo jesli wolimy mitologicznej epoce. Stąd mamy u Tolkiena jezyki, imiona i nazwy zainspirowane albo wprost wzięte z tradycji nordyckiej i celtyckiej. Imiona takie jak Gandalf, Thorin, i Frodo - to prawdziwe imiona starogermanskie i staroskandynawskie. Opowieści o Śródziemiu konczą sie na poczatku 4 ery słonca, a obecnie wg chronologii tego uniwersum żyjemy w 7 erze słonca. :) Tolkien i Lewis założyli się, że każdy napisze opowieśc o podróży - Tolkien miał napisac o podrózy w czasie - i wymyslił pradziejową epokę, cofając sie w czasie, zaś Lewis napisał "trylogię miedzyplanetarną" czyli podróż w przestrzeni - w tym tej kosmicznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones